Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vectra 2.2dti zew pompa paliwa

thomasinio87 12 Maj 2015 06:11 702 6
  • #1 12 Maj 2015 06:11
    thomasinio87
    Poziom 5  

Witam mam pytanko w ktorym miejscu znajduje się pływak oraz zew wspomagająca pompka paliwa? Szukam szukam i znaleźć nie mogę...znajomy coś wspominał ze pod tylnym siedzeniem....

0 6
  • #2 12 Maj 2015 07:23
    dabu
    Poziom 31  

Nie ma pompy, sam pływak w zbiorniku.

0
  • #3 12 Maj 2015 07:31
    thomasinio87
    Poziom 5  

Znajomy w 2.2dti razem z pływakiem posiada pompkę zew wspomagającą GM...i nawet można kupić oddzielnie i wymienić cos koło 100zl podejrzewam ze mam zapchana bo w ogóle paliwa nie podaje do filtra paliwa a pompa w tryskowa nie zaciąga bo nie ma z czego ..każdy samochód czy diesel czy benzyna ma...wiem o tej słynnej pompie itp..Bełdów brak silnik kreci na 90%...a jak dostać sie do pływaka?mam ten samochód od miesiąca i jeszcze dobrze go nie znam

0
  • #4 12 Maj 2015 07:57
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

thomasinio87 napisał:
    każdy samochód czy diesel czy benzyna ma

Mylisz się.
    Każda benzyna ma pompę, nie każdy diesel ją ma - zależy to od typu układu wtryskowego.
    Nawet 2.0 DTI jej nie ma.
    W Twoim przypadku to pompa wtryskowa zasysa paliwo z baku.
    Pompę którą znalazłeś pochodzi pewnie z silnika benzynowego 2.2

Silnik ma kręcić na 100%. To nie benzyna żeby odpalił z rozrusznika który ledwo co zipie.

0
  • #5 12 Maj 2015 10:04
    thomasinio87
    Poziom 5  

Problem rozwiązany:) przy baku od strony pasażera idą przewody które prowadzą do pompki paliwowej z pływakiem:) mówią tez na to pompoczujnik. Jest on wpiety na kostkę przewodami. Wypiołem kostkę wyczyściłem cala pompka byla strasznie zasyfiona na wręcz zalepiona. Wyczyściłem ją dokladnie potem zamontowałem:) podłączyłem kosteczke i sprawdzam czy przy przekręceniu idzie paliwko paliwko poszlo pompa wtryskowa w tedy zasyssa to co podałpompoczujnik i dalej pompa wytryskowa juz ciągnie sama:)a pompka paliwowa czy inaczej pompoczujnik sie odłącza:) tak to działa..pompa wtruskowa musi dostac paliwa żeby ruszyć..jal miała by bez bzyty odpalać zatrze sie prędzej czy później:)

0
  • #6 12 Maj 2015 10:49
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

Otwierałeś ta obudowę, widziałeś tam pompę?
    Nie ma pompy elektrycznej w tym silniku ani w 2.0DTI.
    Tam jest tylko pływak.
    Chyba że ta pompa jest zasilana bezprzewodowo.

Pompoczujnik - to debilne nazewnictwo ludzi który nie mają pojęcia.

1
  • #7 12 Maj 2015 11:17
    pepe150
    Poziom 33  

Poczekajmy jak kolega napisze temat o tym że mu nie odpala, zgasł w czasie jazdy i ma jakieś błędy.

Bo jak pompa nie dostawała paliwa, to sterownik powoli zacznie padać.

A z tym "pompoczujnikiem" to wszystko wymyślą żeby ludziom kit wciskać.
    Dla łysego sprzedadzą grzebień, bo po nim włosy odrastają.

0