Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Regulacja Honda

24 May 2005 20:55 1388 6
  • Level 14  
    Mam Honde Civic 90 r 16V ,66KW. D15B23812529 TYP.ED6 i chcial bym sie dowiedziec jakie luzy maja byc na zaworach jesli ktos wie to z gory dziekuje za informacje, jak kupowalem to mowili ze to jest regulowane hydrauliką ale wymienialm uszczelke pod glowica i nie widze tam zadnej hydrauliki a luzy na poszczegolnych zaworach wydechowych jak i ssacych sa rozne na kazdym zaworze
  • Helpful post
    Level 18  
    witam
    masz włki rozrządu u góry , a pod wałkiem jest taka "łapka" oparta na zaworze z jednej strony , a z drugej na takim "bałwanku " , to jest właśnie regulator , bo nie wierze ze w 90 roku 16 v , i nie ma samoreguilatorów i to jeszcze w japońcu
    pozdrawiam
  • Level 14  
    sciagnalem pokrywe zaworow i patrzylem tam dokladnie nie wiedze tam zadnych balwankow walek rozrzadu jest u gory glowicy i bezposrednio po walku chodza krzywki a z 2 strony krzywek jest sruba regulacyjna z nakretka ktora uchyla zawor
  • Helpful post
    Level 13  
    No własnie ze chyba wszystkie hondy (nie wiem jak z najnowszymi modelami) mają zwykła regulacje na śrubę .Hydrauliki nie stosowano z tego powodu ze nie najlepiej sprawuje sie przy wysokich obrotach do których kręcą się hondowskie motorki.

Luz na zaworach ssących 0.18 - 0.22 mm ,na wydechowych 0.22 - 0,27.
  • Helpful post
    Level 12  
    ja pracuje aso ssacych 0.20 mm wydech 0.25mm pozdrawiam
  • Helpful post
    Level 21  
    ssący 0,17 do 0,20
    wydech 0,22 do 0,27
    Pozdrawiam.
  • Helpful post
    Level 15  
    tylko nikt nie powiedzial ze to na cieplym sie ustawia. regulujesz luzy tak jak wspomniano 0,2 i 0,25 klasycznie ale na rozgrzanym silniku. i radze robic to czesto, nawet civiki 5 generacji mają patent 16V na jednym wałku z krabami.