Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Roomster - Sygnalizacja otwarcia drzwi na wyświetlaczu.

neo2k 12 Maj 2015 07:30 588 7
  • #1 12 Maj 2015 07:30
    neo2k
    Poziom 18  

Pojawił się problem ze Skoda Roomster po wymianie licznika. W zasadzie wszystko działa prawidłowo poza sygnalizacją otwarcia drzwi na wyświetlaczu. Przód, klapy pokazuje prawidłowo. Otwarcie tylnych drzwi sygnalizuje jako przednie. Gdzie szukać problemu?

0 7
  • #2 12 Maj 2015 09:53
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

Kodowanie od wersji VAN masz zapewne. I to z wersji 3 drzwiowej.

-1
  • #3 12 Maj 2015 10:03
    neo2k
    Poziom 18  

Nie występowała wersja 3 drzwiowa, vany zresztą też są w 5 drzwiach. Podpowiesz jak to sprawdzić?

0
  • Pomocny post
    #4 12 Maj 2015 18:08
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

Jest wersja 3 drzwiowa, drzwi niby są ale nieużyteczne. Nie da się ich otworzyć. Kratka za siedzeniem kierowcy, tyl w innym wykończeniu. Zobacz kodowanie jakie miałeś. Ewentualnie podgląd w innym aucie. Ratuje Ciebie też serwis. Rozumiem, że sprzętu brak.

-1
  • #5 12 Maj 2015 19:55
    neo2k
    Poziom 18  

Wcześniej było dobrze, na delphi pokazywało wszystkie drzwi, teraz faktycznie tylko przód. Wniosek ewidentnie kodowanie. Obecne odczytałem VCDS Lite, w podpowiedziach jest możliwość wkodowania nadwozia 4-drzwiowego, ale zupełnie nic nie jestem w stanie rozszyfrować dotychczasowego kodowania. Trzeba będzie zamówić VASa i jeszcze raz ruszyć temat.

0
  • #6 06 Cze 2015 15:29
    neo2k
    Poziom 18  

Powróciłem do tematu, podpięty Vcds, ale zmiana kodowania nie przynosi rezultatu. Próbowałem wszystkich możliwości w module komfortu i nic.
    Roomster - Sygnalizacja otwarcia drzwi na wyświetlaczu.

Czy coś źle robię czy gdzieś jeszcze trzeba zmienić kodowanie?

0
  • #7 07 Cze 2015 13:05
    jurekk55
    Poziom 35  

Próbujesz kodować moduł oryginalny do tego auta czy coś co robiło za takowy moduł wymieniony bo "ma pasować"? Sprawdź poprawność modułu zastosowanego w tym aucie , może się coś wyjaśni.Do tego sprawa wsadu licznika , czy prawidłowy do Twojego auta ?

0
  • #8 07 Cze 2015 16:04
    neo2k
    Poziom 18  

Moduł oryginalny. Wsad, tu mam problem, bo licznik zmieniony.

0
  Szukaj w 5mln produktów