Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta: P67A-GD55 (B3) - Po aktualizacji biosu restartuje co sekundę.

gkrz 12 Maj 2015 10:16 663 8
  • #1 12 Maj 2015 10:16
    gkrz
    Poziom 21  

Witam. Dostałem płytę do wgrania biosu. Ponoć po wgraniu biosu Ver. 4... płyta zaczęła się restartować. Wgrałem bios ze strony producenta, programatorem, ale nic się nie zmieniło. Bios wgrałem w wersji 1... Niestety, w wersji 4.. nie mozna pobrać Dumpa, tylko plik exe. Czy to w ogóle jest wina biosu ? Nie mam doświadczenia w płytach głównych. Dodam, że płyta nie ma procesora, pamięci ani karty graficznej w złączu, po prostu goła. Inne gołe płyty ruszają.

0 8
  • #2 12 Maj 2015 21:09
    marek003
    Poziom 40  

Od razu powiem że nie wiem jak pomóc
    ale dla informacji powiem, że nie wiem jak jest z "nowymi" płytami bo też nie mam doświadczenia, jednak niektóre "stare" płyty pod Pentium IV i wcześniejsze (386, 486) nie ruszały bez procesora. Dopiero brak pamięci lub karty sygnalizowały już beeperem. Innymi słowy bez procesora była cisza.

dodane po czasie
    -----------------------------------
    Nie za bardzo znam angielski, jednak na stronie przy każdej wersji 4.x jest napisane że MSI (producent płyty) rekomenduje instalacje wersji 4.x tylko jeżeli korzystasz z "IvyBridge 22nm CPU."
    Ty piszesz że nie masz żadnego procesora (lub załóż że korzystasz ze starszego CPU) więc bios w wersji 1.xx (np. 1.19) powinien wystarczyć. Jeżeli wszystko jest dobrze zrobione to powinno ruszyć (ale nadal nie wiem czy bez procesora)

0
  • #3 12 Maj 2015 21:48
    Robert B
    Poziom 43  

gkrz napisał:
    płyta nie ma procesora, pamięci ani karty graficznej w złączu

I jak wyobrażasz sobie, że płyta wystartuje?
    gkrz napisał:
    Inne gołe płyty ruszają.

Podaj przykład płyty, która wystartowała bez procesora i pamięci.

0
  • #4 12 Maj 2015 22:01
    karolark
    Poziom 40  

gkrz napisał:
    Inne gołe płyty ruszają.

Sprecyzuj co znaczy ruszają :-) i jakie to inne?

0
  • #5 13 Maj 2015 07:42
    gkrz
    Poziom 21  

Po pierwsze, dzięki za odzew. Pod pojęciem płyty "ruszają" mam na myśli że wentylatory, zasilacz, procesora, ew. czipsetu, kręcą się do ponownego wyłączenia. A w płycie naprawianej wentylatory? i ( zasilacza, procesora) tylko, że tak powiem zaskoczą na sekundę i 2s nic i zaś zaskoczą i tak w kółko. Niestety nie mam procesora do sprawdzenia.

0
  • #6 13 Maj 2015 08:02
    Robert B
    Poziom 43  

To nie jest objaw jakiegokolwiek startu płyty a jedynie podanie części napięć. Prawdopodobnie płyta ma zwarcie i zabezpieczenie zasilacza wyłącza go.
    Jak chciałeś wgrać Bios nie mając procesora ani pamięci? Chyba, że masz programator.

0
  • #7 13 Maj 2015 09:14
    gkrz
    Poziom 21  

No właśnie robię to programatorem. No niestety, potwierdzasz moje obawy o zwarciu na płycie. Na szybko przemierzyłem kondensatory smd i nigdzie zwarcia nie ma. Będę musiał przyjrzeć się napięciom z zasilacz.

0
  • #8 13 Maj 2015 09:45
    Robert B
    Poziom 43  

No fakt :) Nie doczytałem o programatorze :)

0
  • #9 13 Maj 2015 10:15
    gkrz
    Poziom 21  

Coś jednak z tą płytą jest nie tak. Tak sobie restartowała aż w pewnym momencie zaskoczyła. Postanowiłem dopchnąć most i ooo, zaskoczyła, wentylatory? kręcą, puszczam, próbkują. Gdzie bym ją nie nacisnął to zaskakuje, aż w końcu przestała. Chyba trzeba będzie zrobić na początek reflow.
    Podgrzanie mostu nic nie dało, zrobiłem to może za delikatnie. Jedynie nagięcie płyty po skosie daje efekt.

0