Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przekierowanie portów na jednym czy dwóch routerach?

dzetson 12 May 2015 10:18 1509 25
Optex
    dzetson
    Level 11  
    Witam.
    Posiadam sklep i wczoraj zdecydowałem się kupić oraz zamontować kamere Ip aby sprawować pieczę nad wszystkim. Natomiast mam jeden problem. Nie umiem kompletnie przekierować portów tak aby móc w domu sprawdzić czy wszystko jest ok.
    Jako że żaden z dostawców nie był w stanie zainstalować mi internetu osiedlowego byłem zmuszony do zamontowania anteny i korzystania internetu drogą radiową.
    Firma od razu daje zewnętrzne IP i wręcz namawia do montowania kamer w swoich firmach czy też domach (taki ich slogan).
    Przeglądanie obrazu z urządzeń mobilnych nie stanowi problemu gdyż jest aplikacja coolcam HBD która mi to umożliwia natomiast z komputera nie jestem w stanie tego ustawić.
    Posiadam router TP-Link TL-WR841N natomiast są również ustawienia (jak w routerze) od dostawcy internetowego AirOS.
    I to wszystko sprawia że sobie nie radzę, chodź szczerze mówiąc jak na komputerach sie całkiem dobrze znam tak z przekierowaniem portów zawsze miałem problem tak więc byłbym bardzo wdzięczny jak ktoś by przeprowadził mnie przez ten ciężki proces.

Przessyłam zdjęcie w którym nie do końca wiem co wpisać.
    Kamera pracuję pod 192.168.0.103
    Port HTTP: 80
    Port RTSP: 554
    Port RTP: 6600
  • Optex
    dedito
    Level 39  
    Dużo "lania wody", mało konkretów.
    Przydałaby się jakaś mapka adresów i połączeń pomiędzy kamerą a komputerem na którym chcemy podglądać. Coś przykładowego poniżej.

Kamera-IP ***.***.***.*** ------ COŚ_LAN-IP ***.***.***.*** - COŚ.WAN-IP ***.***.***.***
    dzetson
    Level 11  
    Kurcze nie do końca rozumiem.
    Kamera łączy się z routerem poprzez wifi i ma przypisany adres 192.168.0.103

Przeglądanie na pewno będzie z różnych komputerów i nie wiem do końca jak to teraz skonfigurować.

Przekierowanie portów na jednym czy dwóch routerach? Przekierowanie portów na jednym czy dwóch routerach?
    dedito
    Level 39  
    Co jest pomiędzy kamerą a komputerem?
  • Optex
    dzetson
    Level 11  
    Router TP Linka
    dedito
    Level 39  
    Wiemy już, że kamera jest podłączona do tplinka bezprzewodowo i dostaje adres od routera 192.168.0.103.
    To teraz jeszcze jak komputer jest podłączony do tego routera tplink i jaki adres dostaje od routera ?
    dzetson
    Level 11  
    Laptop również jest podłączony do siecie bezprzewodowej i ma adres 192.168.0.102
    dedito
    Level 39  
    Skoro kamera i laptop są w tej samej sieci to nie trzeba przekierowywać portów.
    dzetson
    Level 11  
    to w jaki sposób na laptopie w domu mogę zobaczyć co się dzieje w sklepie? Wpisując zewnętrzny adres IP kieruje mnie jedynie do ustawień AirOS
    dedito
    Level 39  
    Wyłącz izolację AP na routerze tplink.
    Strona 43 instrukcji obsługi:
    Quote:
    Włącz izolację AP - Odizolowuje wszystkie podłączone urządzenia bezprzewodowe tak,
    by nie miały do siebie nawzajem dostępu przez sieć WLAN. Przy włączonym połączeniu
    WDS opcja ta będzie nieaktywna

dzetson wrote:
    to w jaki sposób na laptopie w domu mogę zobaczyć co się dzieje w sklepie? Wpisując zewnętrzny adres IP kieruje mnie jedynie do ustawień AirOS
    Mieszasz pojęcia i sieci.
    Zdecyduj się o czym jest wątek: o laptopie w domu, który łączy się przez Internet czy o laptopie w tej samej sieci.
    dzetson
    Level 11  
    Bo jeśli chodzi o konfigurowanie sieci to jest to dla mnie czarna magia (nie licząc podłączania na sztywno zwykłej osiedlówki)
    Gdzie znajdę wyłącznik izolacji? Tylko proszę nie denerwuj się, po nie chce znowu czegoś sknocić.
    dedito
    Level 39  
    dzetson wrote:
    Gdzie znajdę wyłącznik izolacji?
    Powyżej zacytowałem!
    dzetson
    Level 11  

cały czas jest wyłączony
    dedito
    Level 39  
    Da się tą kamerę pingować?
    Jak się łączysz z kamerą?
    Opisz dwa przypadki, laptop w domu i laptop w tej samej sieci.
    dzetson
    Level 11  

mam nadzieję że o to chodziło

W sklepie wchodzę pod adres 192.168.0.103 i bez problemy loguję się do kamery. W domu natomiast próbuje tego samego adresu oraz zewnętrznego ale żaden nie działa
    dedito
    Level 39  
    dzetson wrote:
    W domu natomiast próbuje tego samego adresu oraz zewnętrznego ale żaden nie działa
    To co w końcu jest pomiędzy laptopem (tym który nie umie uzyskać dostępu) a kamerą?

dedito wrote:
    Co jest pomiędzy kamerą a komputerem?
    dzetson wrote:
    Router TP Linka

?
    Wychodzi mi, że router nanobeam, Internet, router twojego dostawcy i komputer w domu.
    dzetson
    Level 11  
    całość wygląda tak.
    Mam antene która sciąga sygnał internetowy po uprzednim skonfikurowaniu jej airos. Antena jest podpięta do routera który wysyła sygnał do kamery, laptopa oraz terminala płatniczego.
    Natomiast chciałbym móc w domu oddalonego o 20km zobaczyć co się dzieje w sklepie. Z innej sieci. Internet w sklepie mam z Airmaxa a w domu z UPC

W kamerze również mam takie opcje
    dedito
    Level 39  
    Coś zaczynam rozumieć.
    Z kamerą łączysz się na adres zewnętrzny, który dostajesz od Airmax.
    Przekierowanie portu robisz na routerze z adresem zewnętrznym AirMax. W tym przypadku jest to chyba ten nanobeam.
    dzetson
    Level 11  
    I widzisz tu mam też problem. Kamera nie łączy się z zewnętrznego adresu tylko z nadanego przez TP-Linka czyli .103.
    W ustawieniach kamery również podaje adres to rejestratora czyli
    ale z tego adresu ni w ząb nie łączy. Teraz jest właśnie kwestia myślę przekierowania jakoś portów aby wszystko zaczęło poprawnie chodzić

Kiedy wpisuje ten adres przenosi mnie do AirOS
    dedito
    Level 39  
    dedito wrote:
    Przekierowanie portu robisz na routerze z adresem zewnętrznym AirMax. W tym przypadku jest to chyba ten nanobeam.
    dzetson
    Level 11  
    Tylko tak jak mówiłem wcześniej. Jeśli chodzi o przekierowanie portów jestem zielony. Mogłbyś podpowiedzieć co wpisać w:
    dedito
    Level 39  
    Adres ip i port kamery oraz zewnętrzny adres ip i port na który chcesz się łączyć.
    dzetson
    Level 11  
    Efekt: Strona internetowa niedostępna
  • Helpful post
    dedito
    Level 39  
    Bez rzetelnej informacji z twojej strony ciężko cokolwiek wywróżyć.
    Zamieść rysunek połączeń i adresów.
    dzetson wrote:
    Efekt: Strona internetowa niedostępna

Bez opisu znowu, co robiłeś i jak robiłeś. Bez zrzutów.
    Jak ci zależy na rozwiązaniu problemu to wysil się trochę lub wezwij do tego fachowca, on to załatwi w 5 minut, bo ja nie mam zamiaru ciągnąć za język w dziale gdzie wymagane jest minimum wiedzy.
    dzetson
    Level 11  
    Może powiem co ja zrobiłem.
    Po zamontowaniu kamery przydzielilem jej stałe IP od routera TP-Linka (192.168.0.103)
    Zmieniłem port http w kamerze (tak jak radzili inni) na 2222

Następnie staram się przekierować porty w nanobeam

Natomiast to są screene z ustawien sieci kamery:
    Przekierowanie portów na jednym czy dwóch routerach? Przekierowanie portów na jednym czy dwóch routerach? Przekierowanie portów na jednym czy dwóch routerach? Przekierowanie portów na jednym czy dwóch routerach?

Dodano po 1 [godziny] 45 [minuty]:

Spróbowałem również konfiguracji poprzez strone noip.com. Również ciągle łączy mnie z Nanobeam

Dodano po 1 [godziny] 20 [minuty]:

Chyba doszedłem o co chodzi. W routerze jest Ip xxx.xxx.0.xxx natomiast na airos xxx.xxx.1.xxx lecz niestety nie jestem w stanie tego zmienić gdyż router mi na to nie pozwala
    dzetson
    Level 11  
    Wszystko sie udało. AirOS przypisał zupełnie inny adres dla kamery i stąd ten problem. W AirOS na głównej stronie jest opcja Tablica ARP która pokazała urządenia podłączone do sieci. Kiedy przy prywatnym IP wpisałem adres który tam widniał wszystko udało się bez problemów.

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc