Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Canon IFP710 - Błąd 2F13 .

Dżewo 12 May 2015 10:50 3081 7
    Dżewo
    Level 10  
    Dzień dobry

W ploterze IFP710 co jakiś czas pojawia się błąd 2F13. Sprzęt ma na liczniku niewiele ponad 3500m, dodatkowo na początku tego roku przeprowadzono konserwację, wymieniono m.cartridge oraz głowicę. W czasie pierwszej wizyty usunąłem kilka zanieczyszczeń z paska enkodera, ale okazało się, że problem leży w innym miejscu. Czy możliwe, że coś jest nie tak z samą, bądź co bądź nową, głowicą drukująca? Mają Panowie jakieś sugestie?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    leeart

Level 34  
    Tyle manual
    6.1.4.13 03130031-2F13 A/D Converter external trigger output stopped
    0014-1039 <Cause>
    Defective main controller PCB
    <Probable fault location>
    Main controller PCB
    <Countermeasure>
    1) Turn off the printer, and then turn it off again.
    2) Replace the main controller PCB.

W service manual od 750 napisali by wymienić głowicę i występuje to również jako hardware error 1
    Dżewo
    Level 10  
    Zapoznałem się z tymi wpisami już wcześniej, nie mniej bardzo dziękuję za pomoc. Liczyłem, że ktoś z użytkowników osobiście spotkał się z tym błędem. Zastanawiam się jednak nad naoliwieniem prowadnicy karety. Jedni smarują, inni zalecają aby tego nie robić. Czy mają Panowie jakieś doświadczenia z tym związane?
    leeart

Level 34  
    Ja smaruje, ale powinno się wcześniej dobrze wyczyścić. Stosuje oliwkę do prowadnic akurat Epsona, droga ale bardzo wydajna. Zwróć uwagę że nawet w małych drukarkach Canona prowadnice są posmarowane.
    Magda2F13
    Level 1  
    Dzień dobry,

Czy wyjaśniła się sprawa z błędem 2F13? Używam ipf755 i błąd pojawił się przy wymianie głowicy.
    Będę wdzięczna za info na temat dalszych losów błędu
    Bitels85
    Level 25  
    leeart wrote:
    Ja smaruje, ale powinno się wcześniej dobrze wyczyścić. Stosuje oliwkę do prowadnic akurat Epsona, droga ale bardzo wydajna. Zwróć uwagę że nawet w małych drukarkach Canona prowadnice są posmarowane.

Error 03130031-2F13
    1. Check for abnormal carriage drive load

a. Faulty carriage idler pulley (broken spring hook, dropped belt teeth)
    b. Faulty linear encoder sensor
    ( soiled or flawed linear encoder, or improper mounting position / tension )
    c. Soiled carriage rail ( unlock the purge unit and move it by hand)
    * Never oil the carriage rail!!!
    d. Improper carriage belt tension
    e. Foreign matter inside the rail (cutter, cleaning brush, bearing out of position)

2. Check carriage motor drive at electrical fault

a. Drive signal / voltage error
    Check main controller J3101-1 for 32v during initial operation at start up
    b. Upgrade firmware if it is v1.31 or any earlier release
    c. Poor connector contact / wiring
    d. Faulty motor (replace the carriage motor and / or the main controller )

If the error occurs before the start of printing, the main controller is most likely faulty.

The problem is reported to have occurred as a result of a faulty cutter, depending on the version of firmware.

or>>>>>>>>>
    If Replacing the Print head does not resolve the problem. Try re-seating the Flex Cable, cleaning the Linear Scale and the Carriage Rail may clear the code.

Bushings in Carriage Unit get lubricated in the factory.
    * Never oil the carriage rail!!!
    leeart

Level 34  
    Tyle to ja też wiedziałem, bo mam serwisówkę, ale jak myślisz na ile wystarcza ten smar fabrycznie posmarowany? Ja delikatnie oliwie i pomaga.