Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

opel corsa c - Szarpanie silnika i wypadanie zap這nu z12xep

RemekRR 12 May 2015 17:05 4434 4
    RemekRR
    Level 14  
    Witam,

Jako amator d逝bania przy w豉snych autach zwracam sie do koleg闚 o pomoc z kolejnym problemem mojej corsy.
    Silnik 1,2 benzyna z12xep, ot騜 na biegu ja這wym silnikiem zaczyna lekko szarpa po oko這 1-2 minutach od uruchomienia silnika, czasami nawet szybciej. Z ogl璠zin wychodzi 瞠 nie pali 1 gar, diagnostyka pokazuje tylko b陰d wypadanie zap這nu b陰d P0301. Pocz徠kowo my郵a貫m ze wtryskiwacze, wiec zamieni貫m miejscami, pozniej 瞠 ci郾ienie na cylindrach, sprawdzi貫m by這 r闚ne i prawid這we, ci郾ienie paliwa na listwie r闚nie ok., mo瞠 lambda, wiec j od陰czy貫m, ale nic si nie zmieni這, tylko przyby這 b喚d闚 zwi您anych z od陰czon sond. Od陰czy貫m EGR i c騜 si sta這, silnik po uruchomieniu pracuje r闚no, wi璚 wykluczy貫m 瞠 to wina cewki i kabli(kabli nie ma wi璚 te nie w nich problem). W miedzyczasi tak瞠 wykr璚i貫m EGR, by czysty, t這czek po podaniu napi璚ia na 1 i 6 pin wtyczki 篤awo si rusza.
    Jako 瞠 sko鎍zy造 mi si chwilowo pomys造 prosz o pomoc gdzie szuka co mierzy sprawdza.
    RemekRR
    Level 14  
    dla zainteresowanych dzia豉niem EGR Pierburg za陰czam plik, mo瞠 komu si przyda, dla dociekliwych, jest te t逝maczenie na jednym z for闚 tematycznych. Chyba znalaz貫m przyczyn usterki, jednak musz przetestowa na innym zaworze
    deo87
    Level 10  
    Kolego, wiem, 瞠 to dawno by這, ale powiedz czy po testach znalaz貫 usterk bo u mnie przy praktycznie takich samych objawach po podmianie EGR dalej wypadaj zap這ny, a po od陰czeniu zaworu jest wszystko ok. Dodam, 瞠 na LPG jest ok (przy pod陰czonym zaworze), a problem jest na benzynie.
    RemekRR
    Level 14  
    Wymieni貫m zaw鏎 EGR, wszystko dzia豉 normalnie. Zanim to jednak zrobi貫m, przejecha貫m kilkaset km, i przeczyta貫m kilka ton internetu. Od陰czony zaw鏎 EGR nie powodowa zwi瘯szonego lub zmniejszonego spalania, nie zauwa篡貫m te innych negatywnych skutk闚 jego od陰czenia.

Sterownik silnika komunikuje si z EGR a LPG dzia豉 na swoim sterowniku, st康 te pewnie nie wyst瘼uje taka komunikacja i 闚 problem.
    deo87
    Level 10  
    Dzi瘯i za odpowied, p鏦i co zaw鏎 EGR zosta odpi皻y i auto je寮zi lecz 鈍ieci check (normalka). Nowy zaw鏎 EGR poszed do reklamacji i zobaczymy co b璠zie dalej ;-))