Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ECSYSTEM
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kalkulator instalatora - prośba o wsparcie

12 Maj 2015 19:16 591 2
  • Poziom 20  
    Witam

Od jakiegoś czasu starałem się stworzyć narzędzie które w miarę potrzeb integrowałoby moduły obliczeniowe mogące się przydać większości instalatorów/projektantów systemów CCTV, zasilania, ale także elektronikom, szczególnie tym początkującym. Program planuję rozwijać w miarę posiadanych możliwości czasowych. W kwietniu udostępniłem go na forum Zabezpieczenia stacjonarne, a dziś udostępniłem nową jego wersję 0.7 i tym samym chciałbym prosić ew. zainteresowane osoby o uwagi, propozycje zmian i jego rozbudowy. Zdaję sobie sprawę, iż na chwilę obecną nie jest to narzędzie doskonałe, zapewne posiadające wiele błędów i niedoróbek ale liczę na to, że z Waszą pomocą uda się je na tyle udoskonalić, aby stało się przydatnym elementem Waszych prac...

Funkcjonalności programu na chwilę obecną:
    - obliczanie mocy
    - obliczanie napięcia
    - obliczanie rezystancji
    - obliczanie natężenia
    - obliczanie mocy i prądu w układach trójfazowych
    - obliczanie spadków napięcia + przelicznik średnicy żyły w mm na przekrój w mm2
    - obliczanie ogniskowej i kąta obiektywu (CCTV)
    - obliczanie parametrów identyfikacji obiektu (CCTV)
    - obliczanie wielkości powierzchni dyskowej zajmowanej przez materiał z kamer oraz bitrate (CCTV)
    - przeliczanie informatycznych jednostek danych + przelicznik pojemności HDD
    - możliwość "zdekodowania" kodów barwnych i cyfrowo-literowych rezystorów (wg: kodu paskowego, IEC, MIL, EIA-96) oraz opcja obliczania rezystancji zastępczej.

Myślę, że nie ma sensu wrzucać dwa razy tego samego pliku, więc tylko podlinkuję go z forum Zabezpieczeń stacjonarnych.
  • Sklep ECSYSTEM
  • Poziom 20  
    Opublikowałem nową - 0.11, wersja "Kalkulatora instalatora", a w niej:
    - Dodanie zakładki "Dekoder kondensatorów", a w niej możliwość "zdekodowania" kodów cyfrowo-literowych kondensatorów oraz opcja obliczania pojemności zastępczej i przeliczania jednostek pojemności.
    - Poprawa drobnych błędów.

Będę wdzięczny za uwagi i sugestie.
    Co sądzicie, że jeszcze może się w tym programie znaleźć?
    Może jakieś Wasze propozycje...

Plik programu do pobrania w tym wątku.
  • Sklep ECSYSTEM
  • Poziom 20  
    Witam

Postanowiłem odgrzać trochę kotleta ;-). Poniżej do pobrania nowa - 0.12, wersja "Kalkulatora instalatora", a w niej:
    - Dodanie zakładki "Bilans optyczny", a w niej możliwość obliczenia bilansu mocy łącza optycznego.
    - Drobne poprawki kosmetyczne.

Może się komuś przyda. Będę także wdzięczny za uwagi i sugestie.
    Może jakieś Wasze propozycje...
    Plik programu do pobrania w tym wątku .