Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet radiowy niestabilny

scasca10 13 Maj 2015 00:15 1029 14
  • #1 13 Maj 2015 00:15
    scasca10
    Poziom 5  

Witam,
    posiadam internet radiowy 20mb od lokalnego dostawcy, centrala maks 500m odemnie . antena na dachu - kabel z anteny do switcha -ze switcha kabel do routera i z routera wifi na pc i kabel ethernet do konsoli.
    Jaki problem? problem polega na tym, po pierwsze nie moge otworzyc porty w routerze ,probowalem nawet ustawic dmz i tez nic nie dalo, po drugie na konsoli mam ciagle nat2 i nie moge go zmienic.
    Ogolnie internet bardzo nie stabilny w ciagu minuty moge pingowac raz 30 raz 50 a nawet 200, w obslugiwaniu kompa to nawet nie przeskadza za bardzo , ale juz w rozmowach voip lub w graniu to dramat, rozmowy co 10 sekund przerywa , a na konsoli to ciagle lagi sa.
    Moje pytania sa proste, ci jest mozliwosc ominiecia switcha?? tak zeby kabel z anteny szedl odrazu do routera??
    dzwonilem do dostawcy i oczywiscie u nich nie ma problemu i wszystko gra , mam pare screenow z pingtest.net i moge miec raz ping na poziomie 30 z jitterem okolo 10 a piec sekund pozniej 100 ping i 200 jitter. na serwerze teamspeak z ktorego korzystam to samo, czasami bujam sie miedzy 40-50 ping i 5/6 jitter, i bez zadnych przyczyn nagle skacze do 150 ms i 100 jitter.
    Na to wychodzi ze to nie jest problem wi-fi bo tak jak pisalem konsola jest kablem podpieta, a co najlepsze jezeli zrobie speedtest na pc (wifi) a w tym samym momencie sprawdze szybkosc lacza na ps4 to na pc moge miec jakies 10 mega w down i 2,5 w up a na konsoli mam 3 w down i 0,5 w up.

router to dlink GO-RT-N150 mam ustawione dhcp.

ma ktos moze jakies pomysly? z gory dziekuje i przepraszam za brak Polskich znakow ale korzystam z innej klawiatury.
    Pozdrawiam

0 14
  • #3 13 Maj 2015 15:05
    scasca10
    Poziom 5  

sSmall napisał:
    Czy antena na dachu widzi fizycznie nadajnik? Ruter mozesz ominąc kopiując jego adres MAC na pc

Dziekuje za interesowanie sie tematem.
    Antena na dachu chyba widzi fizycznie nadajnik (mozliwe ze po drodze sa jakies drzewa)

Nie chce ominac routera bo on mi jest potrzebny by miec wi-fi, chce ominac switcha tak aby z anteny odrazu internet szedl do routera.

0
  • #4 13 Maj 2015 15:23
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Na pewno po drodze jest switch ?
    Czy może przelotka do zasilania PoE ?

Wklej zdjęcie aby była pewność.

0
  • #6 13 Maj 2015 19:02
    scasca10
    Poziom 5  

mbo napisał:
    Na pewno po drodze jest switch ?
    Czy może przelotka do zasilania PoE ?

Wklej zdjęcie aby była pewność.

o kurde teraz to mnie wystraszyles :D zawsze myslalem ze to switch, ale ze mnie osiol.
    Wygląda to tak Link
    czyli jednak zasilanie PoE.
    Czytając troche w necie dowiedzialem sie ze bardzo prawdopodobne jest to ze porty blokują z centrali dlatego moze tak byc.. jak do nich zadzwonie maja obowiazek otworzyc je?? czy moga mi odmowic?

Dodano po 10 [minuty]:

sSmall napisał:
    Jesli po drodze sa drzewa niestety ale tak to będzie sie zachowywać raz ping będzie niski a raz bardo wysoki lub nie będzie go wogule

Nie da sie z tym nic zrobic? kazdy kto ma internet radiowy musi miec czysta linie bez zadnych przeszkod? drzewa budynki itd? :(

0
  • #8 13 Maj 2015 21:09
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

scasca10 napisał:
    Czytając troche w necie dowiedzialem sie ze bardzo prawdopodobne jest to ze porty blokują z centrali dlatego moze tak byc.. jak do nich zadzwonie maja obowiazek otworzyc je?? czy moga mi odmowic?

Mogą odmówić - to ICH sieć.
    scasca10 napisał:
    Nie da sie z tym nic zrobic? kazdy kto ma internet radiowy musi miec czysta linie bez zadnych przeszkod? drzewa budynki itd?

Da się zrobić - zniwelować wszelkie przeszkody... - praw fizyki nie przeskoczysz.

0
  • #9 14 Maj 2015 14:10
    scasca10
    Poziom 5  

KOCUREK1970 napisał:
    scasca10 napisał:

Mogą odmówić - to ICH sieć.
    scasca10 napisał:
    Nie da sie z tym nic zrobic? kazdy kto ma internet radiowy musi miec czysta linie bez zadnych przeszkod? drzewa budynki itd?

Da się zrobić - zniwelować wszelkie przeszkody... - praw fizyki nie przeskoczysz.

przepraszam moze za glupie pytanie, ale czy nie jest tak ze jak stoi jakas przeszkoda miedzy antena a centrala to internet zawsze jest kiepski? bo rozumiem jak by ciagle ping skakal do 200 i tak by sie utrzymywal to wtedy jestem wstanie to zrozumiec, ale ja mam tak ze przez 10 minut moze byc 30 i nagle robi sie 200, nawet gdy jest ladna pogoda.
    Czy zmiana routera pomoze mi , czy to tylko "wina" na drodze antena - centrala??

0
  • #10 14 Maj 2015 14:27
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

scasca10 napisał:
    Czy zmiana routera pomoze mi

Odłącz router i połącz się bezpośrednio do karty sieciowej w komputerze - i potestuj - jeśli będzie tak samo - to zmiana routera nic nie da, bo to nie jego wina.
    scasca10 napisał:
    ja mam tak ze przez 10 minut moze byc 30 i nagle robi sie 200, nawet gdy jest ladna pogoda.

Sieć nie jest cały czas tak samo obciążona, są też wahania sygnału, inne sieci też zakłócają sygnał po drodze - sieci wifi to temat jak o pogodzie...

0
  • #11 15 Maj 2015 17:50
    scasca10
    Poziom 5  

dobra padło na to że trzeba wymienić router, kompletnie sie nie znam a boje sie ze panowie z neta chca troszke kasy zarobic na ich sprzecie.. ktos cos?
    macie jakies pomysly?? router ma miec min 2 wejscia ethernet , sygnal wi fi moze byc nawet slaby bo router jest w tym samym pokoju co pc i zawsze mam 100% sygnalu wifi, tylko co najwazniejsze chcialbym zeby porty otwieraly sie bezproblemowo ..
    Pozdrawiam

0
  • #12 15 Maj 2015 18:14
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

scasca10 napisał:
    ktos cos?
    macie jakies pomysly??

Ile kasy na wydanie?.

Królują TP Linki - ale ja polecam Asusa.
    Router musi mieć port WAN.

0
  • #13 15 Maj 2015 18:45
    scasca10
    Poziom 5  

KOCUREK1970 napisał:
    scasca10 napisał:
    ktos cos?
    macie jakies pomysly??

Ile kasy na wydanie?.

Królują TP Linki - ale ja polecam Asusa.
    Router musi mieć port WAN.

Nie mam limitu.. moje wymagania nie sa ogromne wiec raczej znajdzie sie cos w przystepnej cenie, a jezeli mam zaplacic troszke wiecej za cos dobrego to oczywiscie nie pozaluje :)
    Polecisz moze jakis konkretny model?

0
  • #14 15 Maj 2015 18:54
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

scasca10 napisał:

Ja korzystam z Asusa RT-N18U - ale dla Ciebie to przerost formy nad treścią - ALE szukaj ASUS RT-N10E - spokojnie spełni pokładane w nim nadzieje.
    Allegro oferta nr 5225075631

0
  • #15 15 Maj 2015 19:01
    scasca10
    Poziom 5  

KOCUREK1970 napisał:
    scasca10 napisał:

Ja korzystam z Asusa RT-N18U - ale dla Ciebie to przerost formy nad treścią - ALE szukaj ASUS RT-N10E - spokojnie spełni pokładane w nim nadzieje.
    Allegro oferta nr 5225075631

Super, dziekuje i pozdrawiam

0