Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Clarion CZ309E - Stukanie i szumienie po krótkim czasie działania

Kubbaz 13 Maj 2015 11:41 519 0
  • #1 13 Maj 2015 11:41
    Kubbaz
    Poziom 26  

Witam wszystkich Elektrodowiczów!

Mam odtwarzacz Clarion CZ309E (używany) i podłączyłem go w samochodzie (oczywiście przez kablowy adapter ze złącza Clarion na złącze ISO). Po włączeniu odtwarzacza i włączeniu muzyki (bez względu na źródło - czy to karta SD czy to pamięć USB czy CD) przez pierwszą 1-2 min wszystko jest OK.

Natomiast później stają się słyszalne ciche stuki (bardzo regularne co ok. 0,5 - 1 s), później stają się coraz głośniejsze - mają niską częstotliwość (w okolicy basu-tenoru).
    Co więcej - podczas kręcenia pokrętłem/enkoderem mechanicznym słychać w głośnikach dodatkowe mocniejsze stuknięcia w rytm zaskakiwania stabilnych pozycji na enkoderze/pokrętle. Później (po kolejnych 2-3 min) stuki się wzmacniają i generują się same. Jedyne co można wówczas zrobić to wyłączyć odtwarzacz lub szybko przekręcić kluczyk w stacyjce (to też wyłącza odtwarzacz).

Na obudowie odtwarzacza widać zerwaną żółtą plombę gwarancyjną oraz brak 3-ech śrubek mocujących przednią plastikową czarną ramkę do metalowej części obudowy - czyżby ktoś już wcześniej tam zaglądał? Odtwarzacz ma rok i we wcześniejszym samochodzie działał poprawnie.

Czym mogą spowodowane te stuki? Czy ktoś miał już podobny problem?
    (Kupiłem już wszystkie niezbędne rzeczy do montażu odtwarzacza w moim samochodzie - półkę 1 DIN, półkieszeń montażową, adapter kablowy na ISO, itp., gdzie oryginalnie jest odtwarzacz o wysokości 2 DIN no i teraz okazał się problem... :cry: )

Dodam, że oryginalny fabryczny odtwarzacz (marki samochodu) działa bardzo dobrze - pod kątem jakości dźwięku, ale niestety posiada tylko odbiornik FM/AM oraz odtwarzacz CD (audio), dlatego chcę go zmienić na lepszy model (a oryginalny zachować).

0 0
  Szukaj w 5mln produktów