Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TRACER Exclusive Web Cam Rocket HD 720p - nagrywa tylko w 640x480 pod Win XP Pro

askew 13 May 2015 11:52 1332 4
    askew
    Level 12  
    Witam.

Mam problem z kamerką internetową TRACER EXCLUSIVE WEB CAM ROCKET HD720p.

Kupiłem ją na allegro.

Po podłączeniu system wykrywa ją jako kamerkę podstawową gdzie mogę nagrywać tylko w 640x480.

Ściągnąłem sobie sterowniki ze strony tracera.

Jednak podczas instalacji wyskakuje błąd o treści:
    "the usb video device has not found. please plugin the usb video device and then run installation again"

Próbowałem kombinować na różne sposoby, podłączać, odłączać, usuwać sterownik, wykrywać go i cały czas jest tak samo.

Próbowałem instalacji na 2 różnych komputerach i na obu jest tak samo.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam
    kret855

Level 25  
    Prawdopodobnie jest to nie ten sterownik więc poszukaj po numerach S/N , ważne jest także pobranie sterownika do właściwego systemu operacyjnego oraz jego wersji 32/64.
    Pozdrawiam.
    askew
    Level 12  
    Model Kamery:
    TRACER
    HD Web Camera
    2.0 Mega Pixels/720P

System windows XP Prof
    kret855

Level 25  
    To są szczątkowe informacje :) dokładny model z naklejki np. hd webcam 720p model xyz1234/sn1234
    szyszko
    Level 11  
    Spotkałem się z tym modelem. Chodzi o kamerę 2Mpx, firmy TRACER, model Rocket HD (KTM:41730), a dokładniej Exclusive HD Rocket. Na płycie tylko sterowniki i soft do x86 (32 bitowy), wykrywa ją np. P&P Win 7 x64 ale tylko w rozdzielczości 640x480 instalując sterowniki Microsoft, a nie właściwe, stąd brak 720p, czyli HD.

Dodam może, że Polski dystrybutor firma Megabajt ma to gdzieś, bo na ich stronie są stare sterowniki i nawet brak programu do obsługi IM Magican. Szkoda, bo kamera całkiem przyzwoita, mpeg4, dobra szklana optyka i całkiem dobry obraz, bez żadnego śnieżenia, itd. (do złudzenia podobna do kamery Microsoft serii studio). Sterowniki do x64 zapewne rozwiązały, by problem definitywnie, więc jeżeli ktoś ma to proponuję wrzucić link i po sprawie.