Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dobór napędu do bramy przesuwnej - wspólny pilot z nap. bramy garażowej Somfy

grejfrutek 13 May 2015 14:48 2466 7
    grejfrutek
    Level 16  
    Witam,
    Proszę o opinię dotyczącą napędu do bramy przesuwnej (kutej, 4m):
    SOMFY Elixo 500.

Zastanawiam się nad napędem tej firmy, ponieważ mam Somfy Dexo w bramie garażowej i priorytetem dla mnie jest wspólny pilot dla obu.

Czy ewentualnie lepiej zastosować inny - znany, sprawdzony przez wielu napęd np. FAAC 740 i coś "pokombinować" z pilotami (radioodbiornik uniwersalny).
    Proszę ewentualnie o radę jaki inny napęd? Chciałbym się zmieścić w 1500zł.
    andrzej lukaszewicz
    Level 40  
    Jakoś somfy nie przekonuje mnie jakościa, i części drogie. Elixo za bardzo nie znam, cos tam robiłem przypadkiem.
    Kup 741 ( ew. 740) bez toru radiowego i zamontuj radio z kodem somfy ( rts?). Koszt radia ok 130-150 zł. Inne godne polecenia ( z możliwościa zakupu bez radia to came BX strong, KEY Turbo 800 , robus 600.
    Jeśli planujesz większa liczbe pilotów to od razu przejdź na inny system ( np DTM), bo piloty somfy sa stosunkowo drogle, choć bardzo dobre w zasięgu.
    grzechotnik
    Level 26  
    Zamontowałem Elixo w tamtym roku do bramy 4,5m światła, narazie działa, i u kuzynki tydzień temu do 5m wypełnionej deskami drewniamymi, bo mieli garażówkę na somfy ;).
    Generalnie po pierwszym montażu, mile mnie zaskoczył somfiak.
    grejfrutek
    Level 16  
    741 (740) chyba nie da się kupić bez toru radiowego, przynajmniej nie znalazłem w żadnym sklepie internetowym.
    grzechotnik
    Level 26  
    Z radiolinii oryginalnej da się "wyciągnąć" drugi kanał na zewnątrz, i jeżeli jest tylko możliwość podłączenia przewodu dwużyłowego od 740 do somfiaka, to można pilotem z faaca sterować somfiakiem
    grejfrutek
    Level 16  
    Fizycznie istnieje taka możliwość podlączenia. Sprawdze schemat elektryczny somfy. Byloby to najlepsze rozwiązanie.
  • Helpful post
    andrzej lukaszewicz
    Level 40  
    grejfrutek wrote:
    741 (740) chyba nie da się kupić bez toru radiowego, przynajmniej nie znalazłem w żadnym sklepie internetowym.

Jak jesteś zainteresowany, dam Ci namiary na PW. Niektóre marki sprzedaja tylko kpl. kity, ale podane przeze mnie modele mozna "kupic po kawałku"
    Radio do faac'a , came kosztuje 120 zł, dokładasz 20 i masz oryginalne zewn. radio somfy z torem RTS, które podpinasz na listwę płyty sterującą (open A, B). Montowałem z rok temu taka kombinacją ( 741 + piloty KEYGO RTS) i wszystko działa z powodzeniembez zbędnych kosztów.
    Jak nie ma przewodów pomiedzy automatami to ich połozenie ( w wiekszości przypadków) będzie znacznie droższe.
    grejfrutek
    Level 16  
    Jeśli udałoby się kupić jak Kolega wyżej sugeruje, byłoby to najlepsze rozwiązanie.