Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dobór napędu do bramy przesuwnej - wspólny pilot z nap. bramy garażowej Somfy

grejfrutek 13 May 2015 14:48 2274 7
IGE-XAO
    grejfrutek
    Level 16  
    Witam,
    Proszę o opinię dotyczącą napędu do bramy przesuwnej (kutej, 4m):
    SOMFY Elixo 500.

Zastanawiam się nad napędem tej firmy, ponieważ mam Somfy Dexo w bramie garażowej i priorytetem dla mnie jest wspólny pilot dla obu.

Czy ewentualnie lepiej zastosować inny - znany, sprawdzony przez wielu napęd np. FAAC 740 i coś "pokombinować" z pilotami (radioodbiornik uniwersalny).
    Proszę ewentualnie o radę jaki inny napęd? Chciałbym się zmieścić w 1500zł.
  • IGE-XAO
    andrzej lukaszewicz
    Level 39  
    Jakoś somfy nie przekonuje mnie jakościa, i części drogie. Elixo za bardzo nie znam, cos tam robiłem przypadkiem.
    Kup 741 ( ew. 740) bez toru radiowego i zamontuj radio z kodem somfy ( rts?). Koszt radia ok 130-150 zł. Inne godne polecenia ( z możliwościa zakupu bez radia to came BX strong, KEY Turbo 800 , robus 600.
    Jeśli planujesz większa liczbe pilotów to od razu przejdź na inny system ( np DTM), bo piloty somfy sa stosunkowo drogle, choć bardzo dobre w zasięgu.
  • IGE-XAO
    grzechotnik
    Level 25  
    Zamontowałem Elixo w tamtym roku do bramy 4,5m światła, narazie działa, i u kuzynki tydzień temu do 5m wypełnionej deskami drewniamymi, bo mieli garażówkę na somfy ;).
    Generalnie po pierwszym montażu, mile mnie zaskoczył somfiak.
    grejfrutek
    Level 16  
    741 (740) chyba nie da się kupić bez toru radiowego, przynajmniej nie znalazłem w żadnym sklepie internetowym.
    grzechotnik
    Level 25  
    Z radiolinii oryginalnej da się "wyciągnąć" drugi kanał na zewnątrz, i jeżeli jest tylko możliwość podłączenia przewodu dwużyłowego od 740 do somfiaka, to można pilotem z faaca sterować somfiakiem
    grejfrutek
    Level 16  
    Fizycznie istnieje taka możliwość podlączenia. Sprawdze schemat elektryczny somfy. Byloby to najlepsze rozwiązanie.
  • Helpful post
    andrzej lukaszewicz
    Level 39  
    grejfrutek wrote:
    741 (740) chyba nie da się kupić bez toru radiowego, przynajmniej nie znalazłem w żadnym sklepie internetowym.

Jak jesteś zainteresowany, dam Ci namiary na PW. Niektóre marki sprzedaja tylko kpl. kity, ale podane przeze mnie modele mozna "kupic po kawałku"
    Radio do faac'a , came kosztuje 120 zł, dokładasz 20 i masz oryginalne zewn. radio somfy z torem RTS, które podpinasz na listwę płyty sterującą (open A, B). Montowałem z rok temu taka kombinacją ( 741 + piloty KEYGO RTS) i wszystko działa z powodzeniembez zbędnych kosztów.
    Jak nie ma przewodów pomiedzy automatami to ich połozenie ( w wiekszości przypadków) będzie znacznie droższe.
    grejfrutek
    Level 16  
    Jeśli udałoby się kupić jak Kolega wyżej sugeruje, byłoby to najlepsze rozwiązanie.