Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sony DSC h300 wysunięty obiektyw

kinkaxo 13 May 2015 15:33 1500 1
Optex
    kinkaxo
    Level 1  
    Witam.
    Ostatnio robiłam zdjęcia moim aparatem wszystko było normalnie, wyłączyłam go odłożyłam, po czym wysunął się obiektyw. Gdy próbowałam go włączyć pokazywał się tylko napis "cyber shot"i nic. Przeczytałam w internecie, że czasem wystarczy rozkręcić i skręcić i zacznie działać. I faktycznie zadziałał po rozkręceniu. Niestety po pewnym czasie cała sytuacja się powtórzyła z małym szczegółem - teraz nie ma już nawet napisu "cyber shot", nie pokazuje się nic.
    Ktoś wie co mogło się stać i ile za wymiankę?
    Z góry dziękuję za pomoc. :)
  • Optex
    gajmix
    Level 32  
    Znaczy rozłożyłaś i złożyłaś obiektyw w H300? Jeśli tak to gratulacje bo jak na amatora to niezły wyczyn, tylko że nic nie dzieje się bez przyczyny i jeśli aparat blokuje się już na starcie to z reguły jest to wina bloku zasilania albo mechaniki obiektywu. W związku z tym skoro obiektyw był już rozbierany wypadało sprawdzić moduł AF i przekładnię zooma oraz współpracę poszczególnych pierścieni podłączając zewnętrzne zasilanie, przynajmniej można by było wtedy wyeliminować lub potwierdzić winę obiektywu. Jeśli aparat nie upadł lub obiektyw nie został uderzony to stawiał bym jednak na uszkodzoną elektronikę.