Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alcatel One Touch 6030X - nie ładuje baterii

13 Maj 2015 17:18 1845 6
  • Poziom 11  
    Witam.

Po podłączeniu ładowarki zapala się dioda i nic więcej. Po włączeniu telefonu wskazuje 0% baterii i od razu się wyłącza, nie widzi ładowarki.

Kabelki w złączu baterii: czerwony, czerwony, biały, czarny, czarny, biały.

Napięcie baterii między czerwonymi a czarnymi: 3,65V
    Napięcie w tym miejscu w telefonie bez baterii i podłączoną ładowarką: 3,55V

Pomoże ktoś w zdiagnozowaniu czy to bateria czy płyta?
  • PCBway
  • Poziom 15  
    Podmień baterie. Baterie musisz kupić z długim kablem, bo widziałem też krótkie ale trzeba bawić się w lutowanie i cholernie dużo czasu to zajmuje a potem ciężko usadowić ją spowrotem. Sprawdz też gniazdo ładowania. NIe pamiętam juz czy jest lutowane czy na taśmie w OT mini idol 2 jest osobno na taśmie np.
  • PCBway
  • Poziom 12  
    Witam odświeżam kotleta mam ten sam problem,gniazdo wymienione,bateria nowa dalej to samo ? jakies sugestie ? czy poradzil sobie ktos z tym problemem?
  • Poziom 12  
    Prawdopodobnie płyta Kolego...Telefon,podłączony do ładowarki nie potrafi "podnieść" baterii.Należałoby zlokalizować na pcb układ od ładowania i go wymienić.Niestety alcatel raczej nie przewiduje wymiany tego typu elementów.
    Pozdrawiam
  • Poziom 33  
    Witam, mam identyczny problem zna ktoś solucję na ładowanie w idolu?
  • Poziom 13  
    Witajcie, mam podobny problem wygląda na to że brakuje połączenia pomiędzy układem sterowania ładowaniem a płytą, w moim przypadku przegięcie płyty w miejscu gniazda i wtyczki baterii delikatne oczywiście powoduje załączenie ładowania, pozostałe elementy są poprawnie przylutowane i nie widać mikropęknięć czy zimnych lutów.
  • Poziom 33  
    Nikt sie nie podzieli for public? :P