Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Alcatel One Touch 6030X - nie ładuje baterii

Wykolejony 13 May 2015 17:18 2211 6
    Wykolejony
    Level 11  
    Witam.

Po podłączeniu ładowarki zapala się dioda i nic więcej. Po włączeniu telefonu wskazuje 0% baterii i od razu się wyłącza, nie widzi ładowarki.

Kabelki w złączu baterii: czerwony, czerwony, biały, czarny, czarny, biały.

Napięcie baterii między czerwonymi a czarnymi: 3,65V
    Napięcie w tym miejscu w telefonie bez baterii i podłączoną ładowarką: 3,55V

Pomoże ktoś w zdiagnozowaniu czy to bateria czy płyta?
    rudy178
    Level 15  
    Podmień baterie. Baterie musisz kupić z długim kablem, bo widziałem też krótkie ale trzeba bawić się w lutowanie i cholernie dużo czasu to zajmuje a potem ciężko usadowić ją spowrotem. Sprawdz też gniazdo ładowania. NIe pamiętam juz czy jest lutowane czy na taśmie w OT mini idol 2 jest osobno na taśmie np.
    czarny1722
    Level 12  
    Witam odświeżam kotleta mam ten sam problem,gniazdo wymienione,bateria nowa dalej to samo ? jakies sugestie ? czy poradzil sobie ktos z tym problemem?
    mindzia7
    Level 13  
    Prawdopodobnie płyta Kolego...Telefon,podłączony do ładowarki nie potrafi "podnieść" baterii.Należałoby zlokalizować na pcb układ od ładowania i go wymienić.Niestety alcatel raczej nie przewiduje wymiany tego typu elementów.
    Pozdrawiam
    tele_sim
    Level 33  
    Witam, mam identyczny problem zna ktoś solucję na ładowanie w idolu?
    MadMax99
    Level 13  
    Witajcie, mam podobny problem wygląda na to że brakuje połączenia pomiędzy układem sterowania ładowaniem a płytą, w moim przypadku przegięcie płyty w miejscu gniazda i wtyczki baterii delikatne oczywiście powoduje załączenie ładowania, pozostałe elementy są poprawnie przylutowane i nie widać mikropęknięć czy zimnych lutów.
    tele_sim
    Level 33  
    Nikt sie nie podzieli for public? :P