Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy S4(i9505) Zalany

13 Maj 2015 20:28 2082 2
  • Poziom 7  
    Witam mam taki oto problem.
    Zalałem swój telefon wodą a dokładniej wpadł mi do niej. Bardzo szybko go wyciągnąłem i wyłączyłem. Później suszyłem suszarka. Ponieważ potrzebowałem telefonu włączyłem go po około godzinie i działa bez zarzutu lecz gdy przyszła pora ładowania telefon dziwnie sie zachowywał. Początkowo poziom baterii pod ładowarka zaczął spadać i spadł o około 10%. Później gdy zostawiłem go na cała noc pod ładowarka to z około 20% naładował sie tylko do 45%. Następnie telefon przestał reagować na ładowarki i jak podpinam go do PC to komputer nie jest wstanie rozpoznać urządzenia.
    rozkreciłem telefon i umyłem port usb w izopropanolu lecz to nic nie pomogło.
    Jakieś pomysły co mam zrobic.

Dodano po 3 [minuty]:

Podejrzewam ze to ta czesc bedzie do wymiany ale chciałbym byc pewien i nie zamawiac na oślep. Samsung Galaxy S4(i9505) Zalany

Zdjęcia dodajemy tak jak w tym temacie: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html
  • Poziom 12  
    Tel nie był dobrze wysuszony i pewnie gdzieś zrobiło się zwarcie.
    Wymyj go w wanience ultradzwiękowej w izopropanolu, wymień baterie i sprawdź czy działa.
  • Poziom 7  
    Wymieniłem port usb oraz kupiłem nową oryginalna baterie. W momencie gdy podpinam tel do ładowarki wyświetla się komunikat. "charging paused battery temperature too low"
    sprawdziłem jaka temp podaje czujnik umieszczony w baterii i jest to -25C. A bateria posiada temp. pokojową. Teraz sie zastanawiam co dalej. Czy jest sens szukać myjki ultradźwiękowej i myc w izopropanolu płytę główna czy nadaje sie ona tylko do wymiany? Chyba ze jakies inne pomysły jak poskromić ten problem. Moze da sie jakoś wyłączyć to zabezpieczenie dotyczące temperatury tak aby ignorowało temp podawane przez czujnik?