Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ogólny - Lampy ksenonowe - kilka pytań

andrzejlisek 13 May 2015 20:46 621 5
 • #1
  andrzejlisek
  Level 28  
  Czy spotyka się samochodowe lampy ksenonowe o mocy innej niż 35W? Jeżeli tak, to jakie moce?  Jakiś czas temu miałem okazję jechać samochodem służbowym Honda Accord VII z lampami ksenonowymi. Jak się podjechało do ściany, to cień reflektorów bardziej przypominał cień reflektorów symetrycznych niż asymetrycznych. Czy to jest cecha ksenonów, czy założone niewłaściwe reflektory lub źle ustawione? Samochód z całą pewnością był kupowany w Polsce, nie był sprowadzany z USA. Nie spotkałem się z tym, żeby były problemy z przeglądem technicznym. Tak naprawdę, to miałem do czynienia z dwoma samochodami Honda Accord VIII i w obu reflektory wyglądały na symetryczne, jeden z pewnością kupiony w salonie w Polsce, drugi też w Polsce, ale nie wiem, czy nowy, czy używany.

  Czy w Polsce reflektory symetryczne są dopuszczalne? Na chłopski rozum, co prawda słabiej doświetlają prawą stronę, ale nie oślepiają kierowców z przeciwka zarówno w ruchu prawostronnym, jak i lewostronnym, więc wydają się być bezpieczne.
 • #3
  andrzejlisek
  Level 28  
  Strumien swiadomosci swia wrote:
  Są ksenony 70W.

  Na pewno? Na aukcjach widziałem tylko żarówki halogenowe o mocy 70W z niebieską bańką na 24V do ciężarówek, poza napisem "XENON" lub "HID" na opakowaniu nie mają nic wspólnego z lampą wyładowczą. Mnie interesują wyłącznie lampy wyładowcze.
 • #4
  andrzej20001
  Level 43  
  Są i 25W w nowych furach.
 • #6
  andrzej20001
  Level 43  
  Są dostępne na al.....