Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak działa rozdzielacz hydrauliczny na błotnik ursus c 330

młody2066 22 Maj 2015 20:56 55590 50
 • #31
  młody2066
  Poziom 19  
  W jakim stanie jest pompa ciężko powiedzieć,chyba w dobrym skoro dwa razy mi rozdzielacz rozwaliła.Przecieków na niej nie widać.Jakaś ruska ta pompa bo coś tam po rusku pisało na niej.Jutro będę działał od rana więc wieczorem albo w niedzielę rano się podzielę informacjami.Mam nadzieję że jutro uda mi się już to ogarnąć.
 • TermopastyTermopasty
 • #32
  młody2066
  Poziom 19  
  Więc tak.
  Wszystko działa fajnie oprócz pływającego położenia(chyba siłownik jest za ciasno poskładany bo był remontowany).Jak bym jeszcze był lepszym spawaczem było by całkiem fajnie ale dopiero na koniec roboty opanowałem jak spawać by było szczelne.Przecieka mi trochę olej na przyłączach ale poprawię to.Oczywiście nie wiedziałem że mam regulować zawór przelewowy pod obciążeniem(czyli jak siłownik jest max schowany albo wysunięty) i rozerwało mi kolejną kopułkę,na szczęście zamówiłem dwie.Założyłem zawór rozkręciłem całkowicie,obciążyłem siłownik i regulowałem.Ze strachu ustawiłem go na 80 bar bo nie mam więcej kopułek a powinno być 100 do 120.Przez tydzień może poprawię przyłącza i spróbuję rozebrać siłownik żeby zobaczyć jak wygląda to w środku,nie chce sam opadać.
 • TermopastyTermopasty
 • #33
  seweryn7701
  Specjalista Maszyny Rolnicze
  W tym rozdzielaczu przestrzeń w tej kopułce to miejsce gdzie trafia olej zanim wypłynie z rozdzielacza powrotem do zbiornika. Tam absolutnie nie może być ciśnienia, olej z tego miejsca ma swobodnie spływać do zbiornika. Coś masz nie tak podłączone.
 • #34
  młody2066
  Poziom 19  
  Ten olej spływa przewodami zaznaczonymi na zdjęciu. Jak działa rozdzielacz hydrauliczny na błotnik ursus c 330
  W zależności od tego gdzie podłączymy zasilanie z pompy zmieni nam się kierunek podnoszenia i opuszczania.Tak jak ja mam podłączone,przesuwając dźwignię do przodu-podnośnik idzie w górę a do tyłu w dół.Zamieniając zasilanie z powrotem,dźwignia w przód podnośnik na dół a w tył podnośnik do góry.
  Po ustawieniu ciśnienia na ok 80 bar kopułka jest w całości a podnośnik działa.W moim przypadku olej samoczynnie nie ma szans spływać do zbiornika bo zbiornik jest wyżej niż rozdzielacz i musi pokonać 3.5m przewodu zanim dotrze do zbiornika.Znam ciągnik i właściciela ciągnika z którego pochodzi mój rozdzielacz i wiem jak to ma być podłączone,chyba doktorat o tym rozdzielaczu zaraz zacznę pisać.Bardziej niepokoi mnie to że siłownik nie opada samoczynnie pod własnym ciężarem a nawet jak stoję na nim.
 • #36
  młody2066
  Poziom 19  
  Chyba muszę się nie zgodzić.
  Wpisz w google "rozdzielacz hydrauliczny c 330 na błotnik" i zaznacz grafika,na wszystkich zdjęciach zobaczysz jak to wygląda,tym się nie sugerowałem ale wziąłem to pod uwagę.Dziadek od którego mam rozdzielacz powiedział mi jak tym rozdzielaczem pracował.Przypomniał sobie jak to ma działać i jest jak na foto. Jak działa rozdzielacz hydrauliczny na błotnik ursus c 330
  Zamiast wywrotu drugiego można podłączyć opuszczanie siłownika dwustronnego działania.Przy podłączeniu dwóch przyczep do typowego ciągnika c330 cofając max do tyłu dźwignię opadały pod własnym ciężarem obie przyczepy(u mnie położenie pływające).To działa po prostu.Problem z siłownikiem tylko pozostał że sam nie opada.
 • #37
  seweryn7701
  Specjalista Maszyny Rolnicze
  To że rozrywa ci obudowę świadczy o odwrotnym podłączeniu lub zbyt dużym ciśnieniu na powrocie z innego powodu.. Sugeruję się schematem rozdzielacza a nie odręcznie nagryzmolonym rysunkiem.
  Wiem jakie położenia ma dźwignia trzydziestkę miałem z 15 lat.
  Ogólnie proste do sprawdzenia. Dając dźwignie w położenie praca nie może być ciśnienia w obudowie. Jeśli jest to podłączone odwrotnie.
 • #38
  młody2066
  Poziom 19  
  Spróbuję jeszcze wg tego schematu ale niczego to nie zmieni bo na zaworze i tak mam ustawione 80bar.
 • #39
  seweryn7701
  Specjalista Maszyny Rolnicze
  Znajdę chwilkę sprawdzę w garażu wala mi się taki rozdzielacz.
 • #40
  młody2066
  Poziom 19  
  Ok,a masz go na sprzedanie czy nie?
 • Pomocny post
  #41
  seweryn7701
  Specjalista Maszyny Rolnicze
  Nie jest na sprzedaż. Mam co do niego plany. Sprawdzałem to powietrzem ale tak raczej nie da rady.
  Jeśli dmuchniesz w otwór od strony dźwigni powietrze trafia za obudowę, jeśli w drugi to już w ogóle jest bałagan. Najlepiej było by podpatrzyć ciągnik.
 • #42
  młody2066
  Poziom 19  
  Podejrzałem trzydziestkę i zrobiłem zdjęcia.
  Jak działa rozdzielacz hydrauliczny na błotnik ursus c 330
  Do 1 i 2 podłączony jest rozdzielacz błotnikowy.Który to zasilanie a który powrót?
 • #43
  młody2066
  Poziom 19  
  Witam
  Wczoraj nastąpił ten dzień...
  Skończyłem w końcu ten podnośnik.seweryn7701 miałeś rację co do podłączenia tego rozdzielacza,schemat okazał się pomocny.Na zaworze przelewowym mam ustawione ok 90 bar i bez żadnego problemu podnosi koparkę do ziemniaków która trochę waży.Dźwignia w przód podnoszenie,w tył opuszczanie,maksymalnie w tył opuszczanie swobodne które działa rewelacyjnie.Jeżeli ktoś ma jakieś pytania mogę odpowiedzieć bo przerobiłem z tym rozdzielaczem wszystkie możliwości.
  Oczywiście Wszystkim dziękuję za zaangażowanie.
 • #44
  seweryn7701
  Specjalista Maszyny Rolnicze
  Wybierałem się do znajomego który ma 330 żeby zobaczyć.... nie zdążyłem. Cieszę się że doszedłeś do ładu z tym ustrojstwem.
 • #45
  młody2066
  Poziom 19  
  U mnie aktualnie w placu stoi c 330 od znajomego co truskawki uprawia za płotem ale nic mi to nie dało.Podłączyłem wg Twojego schematu i sukces.Może jeszcze na forum się spotkamy,a może na piwie bo mieszkamy blisko siebie.Jestem z Chybia.Dzięki za pomoc,Twoje porady okazały się najbardziej pomocne i doceniam to.Dzięki.
 • #48
  grzeniuw
  Poziom 21  
  To jest, zdaje się, ryżowy zamiennik. Może się okazać, że stara którą chcesz wymienić, jest lepsza od tej nowej.
  Celuj raczej w coś z Hydrotoru, Hylmetu, czy Waryńskiego - przynajmniej polskie i powinno pochodzić.
  A jak już wymieniasz i wydajesz pieniądze, to zastanów się, czy nie byłoby lepiej kupić wzmacnianą, tzn o większej wydajności. Fakt że droższe, ale np przy turze zauważysz różnicę. Trochę tego do wyboru jest.
 • #49
  młody2066
  Poziom 19  
  Kolego grzeniuw ja to chcędo ciągnika składaka z silnikiem es 15.
  To ma działać tylko przy podnośniku.
  Hydrotor,Hylmet,Waryński,masz racje ale o tym już wiedziałem.Podałem pierwszy lepszy link.
  Jeszcze zastanawiam się z jakim przepływem tą pompę kupić.Na jeden siłownik chyba wystarczy 25 l / min
 • #50
  grzeniuw
  Poziom 21  
  Wystarczy oczywiście. Możesz dać dowolną, która ci pasuje mocowaniem i napędem.
  Podając polskich producentów miałem na myśli głównie trwałość pompy.

  PS Umknęło mi, że to składak, ale dopisałeś w temacie sprzed prawie półtora roku i nie wczytywałem się wyżej.
 • #51
  młody2066
  Poziom 19  
  Zrozumiałem zasadę działania,popytałem trochę i gościa który na co dzień zajmuje się takimi rzeczami i poradziłem sobie.