Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra2 - immobilizer - zgubiony klucz

13 Maj 2015 23:57 1422 6
  • Poziom 6  
    Witam.
    Potrzebuje pomocy, zgubiłem klucz od opla astry 2 2001 Silnik 1,4. Auto posiada immobilizer, mam drugi klucz ale bez transpondera poszukałem na auto złomie immobilizera i transpondera. Włożyłem klucz do stacyjki i auto nie pali. Jestem za granica. Proszę o poradę czy jeżeli zmienię komputer z tego auta co jest immobilizer i podepnę, to wszystko będzie ok?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Sterownik silnika, pętla od immo i transponder. A swoją taniej będzie nowy klucz dorobić?
  • Poziom 6  
    Może ma pan racje z tym kluczem tylko że ja jestem w Holandii i koszt dorobienia takiego klucza to 500 € znalazłem jakiegoœ elektryka co powiedział że do się rozkodować imobilajzer czy jest to możliwe do zdobienia albo goœciu próbuje mnie nacišgnšć.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Da radę zrobić, jeśli ma sprzęt i wiedzę.
  • Poziom 6  
    Jeszcze jedno pytanie, jeśli wyciągnę sterownik silnika i założę nowy, czy będzie trzeba cos wgrywać i co z alarmem będzie się działo, bo jak narazie, to założyłem nowe imobilajzer i transponder do kluczyka i alarm się uzbroił

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    Alarm nie jest powiązany z fabrycznym immobilizerem samochodu.
    Jeżeli bezpilotowy, to współpracuje z impulsami klucza-pilota, sterującymi fabrycznym centralnym zamkiem.
    Jeżeli alarm ma własnego pilota, to jest to urządzenie w pełni autonomiczne - niezależne od samochodu.
    Oczywiście w obu przypadkach może zostać podłączone odcięcie któregoś z obwodów uniemożliwiających uruchomienie pojazdu.

Jeżeli założysz inny, używany sterownik silnika oraz sterownik immo z pętlą stacyjki i transponder, to nic nie trzeba programować.
  • Poziom 6  
    Bardzo dziękuję 😊