Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wkrętarka DERDA DED7883 / BLACK DECKER EGBL 14K-QW

14 Maj 2015 09:53 1833 3
  • Poziom 7  
    Witam,

Chcę kupić jedną z tych 3 wkrętarek. Jeżeli chodzi o jakość wykonania, to po obejrzeniu wkrętarek wydaje mi się, że DEDRA jest solidnie, dokładnie wykonana. Ten BLACk DECKER wydaję się być wykonana z taniego plastiku. ale w końcu B&D to chyba wyższa półka niż DEDRA. W tym samym sklepie jest jeszcze GRAPHITE.
    Proszę o małą analizę. Przeznaczenie sprzętu-hobbystyczne: praca 1xw tygodniu ~4 godz - głównie drewno dąb/jesion, małe otwory w blasze o gr. max 1mm

DERDA 18V li-on DED7883 - 268 zł
    Typ akumulatorowa
    Napięcie [V] 18
    Obroty 0-400 / 0-1500 obr./min
    Uchwyt 10 mm wiertarski
    Akumulator 1 bateria Li-Ion 1.3 Ah
    Funkcje regulacja momentu obrotowego 21+1, elektroniczna regulacja prędkości, obroty prawe-lewe
    Czas ładowania 1h
    Opakowanie walizka
    Uwaga oświetlenie pola pracy LED
    Dodatkowe informacje maks. moment obrotowy 20Nm, 22 możliwości nastawu momentu obrotowego, wskaźnik poziomu naładowania akumulatora

BLACK DECKER 14,4V/1.3Ah EGBL 14K-QW - 359 zł

Napięcie zasilania 14.4 V
    Typ akumulatora Li-Ion
    Pojemność akumulatora 1.3 Ah
    Typ uchwytu 2-tulejowy
    Wielkość uchwytu 10 mm
    Liczba nastawień momentu obr. 11
    Sprzęgło momentu obrotowego
    Maks. średnica wiercenia w drewnie 25 mm
    Maks. średnica wiercenia w stali 10 mm
    Miękki uchwyt
    Obroty w lewo
    Prędkość bez obciążenia 0-650 obr./min
    Maks. moment obr. 12 / 23 Nm

GRAPHITE 14,4/1.3Ah 58G116 ~ 225 zł
    Prędkość obrotowa I bieg: 0-350 obr./ min; II bieg: 0-1000 obr./min
    Regulacja momentu obrotowego 23+1
    Moment dokręcenia 18 Nm
    Czas ładowania 4 do 5 godz.
    Wyposażenie akumulator - 2 szt., ładowarka - 1 szt., stacja naładowcza - 1 szt.
  • Poziom 11  
    A czemu akurat między tymi tylko 3 zostawiasz sobie wybór? Zauważyłem że wszystkie 3 mają akumulatory Li-ION. Nie zastanawiałeś się nad alternatywami np sprzętem ze zwykłym kadmowym akumulatorem a z lepszymi parametrami czy po prostu tańszego? Szczególnie że tak mało masz zamiar tego używać
  • Poziom 37  
    gajek1981 napisał:
    DERDA 18V li-on DED7883

Mam taką już kilka miesięcy i uważam, że to był dobry zakup. Zależało mi na tym, by obrotowa część trzymająca wiertła lub wkręty (wrzeciono?) nie miała luzów (i by cena była rozsądna).
  • Poziom 13  
    Witam,

Jak najbardziej polecam wiertarko-wkrętarkę GRAPHITE 58G116 . Umożliwia wykonywanie szerokiego zakresu prac w gospodarstwie domowym. Jest niezwykle funkcjonalna i łatwa w użyciu. Rękojeść, górna część obudowy oraz przycisk włącznika zostały pokryte materiałem antypoślizgowym, dzięki czemu narzędzie pewnie leży w dłoni. Posiada także uchwyt magnetyczny, umożliwiający przytrzymywanie drobnych elementów metalowych podczas pracy. Prędkość obrotowa jest dostosowana do tego, aby zbyt wysoką liczbą obrotów nie uszkadzać nasady śruby. Jak wszystkie produkty marki GRAPHITE cechuje ją także bardzo duża wytrzymałość, przystosowana do pracy profesjonalnej, w trudnych warunkach.
    Ze swojej strony polecam także sprawdzenie nowej linii wiertarko-wkrętarek LI-Ion GRAPHITE 58G211/58G216 - 14.4V (miękki moment obrotowy 34Nm) oraz 58G221/58G227 - 18V (miękki moment obrotowy 42Nm). Obie zasilane wydajnym akumulatorem o pojemności 2.0Ah.
    Pozostaję do dyspozycji w przypadku dodatkowych pytań.

Pozdrawiam,
    Tomek
    Grupa Topex