Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmieniarka Cabasse - Zmieniarka przestała działać

14 Maj 2015 10:02 1425 2
  • Poziom 4  
    Witam forumowiczów. Problem dotyczy zmieniarki Cabasse auditorium tronic zamontowanego fabrycznie w scenic II. Jest to zmieniarka na 6 płyt umiejscowiona pod panelem sterowania klimatyzacji, pod fotelem pasażera znajduje się tuner i fabryczna nawigacja. Wczoraj zauważyłem, że w zmieniarce Cabasse nie świeci żaden przycisk a także nie mogę sterować funkcjami radia jak i cd, nie mogłem też wyłączyć grającego tunera przyciskiem w zmieniarce. Mogłem funkcjami tunera sterować tylko z fabrycznego pilota pod kierownicą. Zaznaczam, że tuner(radio)znajdujące się pod fotelem pasażera cały czas grało. Tuner mogłem wyłączyć i włączyć tylko przyciskiem do uruchamiania silnika start/stop a nie jak dotąd również przyciskiem w zmieniarce. Wyświetlacz znajdujący się w desce rozdzielczej działa pokazuje nawigację. Odłączyłem i ponownie podłączyłem akumulator chcąc w jakiś sposób uruchomić zmieniarkę lecz nic to nie dało a do tego tuner (radio) wyłączyło się. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki w kabinie, dużą kostkę pod fotelem kierowcy. Sprawdziłem napięcie w kostce po odłączeniu zmieniarki, napięcie 12.5 V pojawia się na dwóch przewodach. Rozmontowałem zmieniarkę ale nie widzę żadnych zimnych lutów czy jakichś zniszczeń. Nic nie było grzebane w samochodzie, zdarzyło się to z minuty na minutę. Będę wdzięczny za jakieś sugestie.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 27  
    Skoro ma zasilanie, bezpieczniki dobre, to padła. Sam nie naprawisz, poszukaj używanej, lub daj jakiemuś elektronikowi do zrobienia.Mógł paść jakiś element w zasilaniu, zobacz sobie jakie są układy scalone na płycie, zobacz w internecie ich noty katalogowe i posprawdzaj czy mają zasilania i masy. To wszystko co możesz sam zrobić.
  • Poziom 4  
    Niestety ale zmieniarka poszła w kubeł. Koszt naprawy przewyższał jej wartość.