Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja wschód zachód jaki inwerter

danloop 05 Paź 2015 12:35 14061 48
    sikor
    Poziom 19  
    Nie można to beztransformatorowy inwerter.Chyba że chcesz je zamordować korozją.
    putas
    Specjalista - odnawialne źródła energii
    Ciekawy artykuł o montażu paneli wschód-zachód:

Popularność instalacji fotowoltaicznych, w których panele są zainstalowane w kierunku wschodnio-zachodnim (WE), zamiast w kierunku południowym, rośnie.

Moduły zwrócone w kierunku południowym produkują więcej energii w ciągu dnia. A jednak, jak wykazują różnorakie analizy, systemy WE w niektórych przypadkach dają możliwość uzyskania większych oszczędności, ponieważ lepiej wpasowują się w zapotrzebowanie obiektu, w szczególności w przypadku gospodarstw domowych. Dodatkowo, jak podaje GreenTechMedia, instalacja typu WE pozwala na zainstalowanie o 20% do 50% paneli więcej na standardowych, płaskich dachach w zależności od ich pokrycia i dodatkowych elementów...

Montaż paneli PV na wschód-zachód bardziej korzystny?
    werders
    Poziom 11  
    Właśnie zabudowuję dach W 240° - E 150°.
    Czy będzie tak słonko jak miód leją w tym artykule - zobaczymy. Tak czy inaczej dzięki Putas za promyk nadziei ;)
    januszss
    Poziom 16  
    Mnie też ta idea się podoba.
    SVT4/6
    Poziom 9  
    mironiel napisał:
    Podłączyłem mój SVT pod LAN i mam już podgląd pracy instalacji.

Witam
    Mam problem z komunikacja i konfiguracją.
    Połączyłem inverter w/w (świeci się zielona dioda, a żółta mruga) przez port RJ45 z laptopem. Laptop pokazuje niezidentyfikowana sieć. Brak połączenia z siecią. Dalej nie wiem co robić proszę o pomoc.
    PS.
    Wcześniej program zainstalowałem.
    sikor
    Poziom 19  
    odpaliłeś ipsetting kit?
    Zmieniłeś ip na swoje z twojej podsieci?
    Inwerter raczej podłącz do routera bo przy tej karcie którą ma inwerter możliwe że bez kabla lan crossowanego się nie obejdzie.
    SVT4/6
    Poziom 9  
    sikor napisał:
    odpaliłeś ipsetting kit?
    Zmieniłeś ip na swoje z twojej podsieci?

Tak, odpaliłem i nie pokazuje adresu IP.

Dodano po 42 [minuty]:

sikor napisał:
    przy tej karcie którą ma inwerter możliwe że bez kabla lan crossowanego się nie obejdzie.

Kabel lan crossowy, oryginalny.
    sikor
    Poziom 19  
    Jak nie pokazuje adresu wyłącz firewola w windowsie całkiem.
    SVT4/6
    Poziom 9  
    sikor napisał:
    Jak nie pokazuje adresu wyłącz firewola w windowsie całkiem.

Nie pomogło.
    Dostałem dzisiaj ruter Air Live
    Jak go połączyć i skonfigurować
    sikor
    Poziom 19  
    Router też ci mamy skonfigurować ?Bo to już nie ten dział :D
    SVT4/6
    Poziom 9  
    sikor napisał:
    Router też ci mamy skonfigurować ?:D

Tak. Mój AP to AirLive G.Duo
    Po kolei. Od połączenia invertera z AP do konfiguracji (jaki tryb pracy itp.)
    adamrex
    Poziom 13  
    Witam Państwa

Proszę o poradę mam w stringu 12 paneli monokrystalicznych (240W canadiansolar) ustawionych na południe - jest to ilosć maksymalna dla inwertera.
    Chcę jednak rozszerzyć string (mam 3 dodatkowe panele) o ustawienie części paneli na wschód i zachód.

Jak będzie najlepiej i ile skierować na wschód i zachód?
    Czy 11 na południe, 2 na zachód, 2 na wschód będzie OK?
    erel
    Poziom 19  
    Chcesz różne kierunki ustawić i nadal połączyć w jeden string ?
    Rozumiem że obecnie masz 12 paneli, wszystkie na południe a chcesz dołożyć trzy i rozmieścić na południe, wschód i zachód ?

To nie ma prawa zadziałać
    Bobyx1968
    Poziom 16  
    erel napisał:
    Chcesz różne kierunki ustawić i nadal połączyć w jeden string ?
    Rozumiem że obecnie masz 12 paneli, wszystkie na południe a chcesz dołożyć trzy i rozmieścić na południe, wschód i zachód ?

To nie ma prawa zadziałać

Wszystko się da tylko zależy jaki jest budżet. Dodatkowe panele łączymy do pozostałych w stringu za pomocą optymalizatorów i śmiga jak złoto.
    erel
    Poziom 19  
    no może tak, ale sam przyznasz że tysiaka wydanego na optymizery można sensowniej wydać :wink:

np. tak ja wspomniał kolega: 11 paneli zostawić na południe, a do każdych dwóch pozostłych zapiąć mikroinwerter, wydatek może trochę większy ale chyba uzysk będzie również sensowniejszy
    cygar
    Poziom 10  
    A w czym jest problem bo nie bardzo rozumiem i sie zastanawiam polaczenie lacznie 18 paneli ulozonych 9wschid i 9 zachod polaczonych szeregowo da a nastepnie szeregi spiete rownolegle do falownika do jednego wejscia prad i tak nie przekroczy maksymalnego gdyz czesci dachu nie beda oswietlone jednoczesnie czy to bedzie prawidlowo dzialac ?
    prose
    Poziom 33  
    cygar napisał:
    A w czym jest problem bo nie bardzo rozumiem i sie zastanawiam polaczenie lacznie 18 paneli ulozonych 9wschid i 9 zachod polaczonych szeregowo da a nastepnie szeregi spiete rownolegle do falownika do jednego wejscia prad i tak nie przekroczy maksymalnego gdyz czesci dachu nie beda oswietlone jednoczesnie czy to bedzie prawidlowo dzialac ?

Będzie działać .
    marion0
    Poziom 8  
    Czy może ktoś z Was doradzić dobrą i rzetelną firmę montującą fotowoltaikę z woj.małopolskiego? Najlepiej sprawdzoną pod kątem wykonania i sprawności działania instalacji.