Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ustawienie kolumn w pokoju, drobne zakłócenia.

14 Maj 2015 17:26 1038 7
 • Poziom 11  
  Mój problem polega na tym że za ... nie mogę ustawić dobrze dwóch kolumn. Brakuje moich ulubionych niskich tonów...
  Przeczytałem wszystkie poradniki, odwracałem je tyłem, nachylałem do przodu i w dół, nawet jedną na szafie umieściłem leżąco i dalej nie ma efektu.

  Kolumny Sharp po dwieście pięćdziesiąt watów każda. Aktualnie stoją tak jak na zdęciach w załączniku bo już nie wiem gdzie je posiać.

  Najlepiej niskie tony brzmią w rogu pokoju nad szafką po lewej(na wysokości ucha- czyli jakieś 195cm), tylko czemu?
  Nie wspominając o tym że nawet w pokojach po lewej lepiej słychać bas niż po środku głośników. Głównie siedzę na narożniku po środku tych kolumn jakieś 3 metry przed nimi. Wysokość kolumn to mniej więcej metr.

  Poradzicie gdzie mam je wcisnąć?

  Drugą sprawą jest problem z cichym dźwiękiem które wydają głośniki kiedy wzmacniacz jest włączony (stary Sharp do zestawu sx8800), mikser nie ma z tym nic wspólnego. Po kilku chwilach bez muzyki fioła można dostać...


  Moderowany przez telecaster1951:

  3.1.5-3.1.7 Zabronione jest rozpowszechnianie treści o charakterze pornograficznym lub sprzecznych z zasadami współżycia społecznego lub o obraźliwym charakterze, bądź naruszających obowiązujące standardy etyczne.
  3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.

 • Poziom 35  
  Rozsuń je do rogów, po lewej w miejsce szafki i w prawy róg.

  Kolumny maja może wejście bi-amp? Podwójne połączone blaszką?

  Może wzmacniacz ma więcej wyjść, a kolumny wejście bi-amp, wtedy idzie osobny sygnał do niskich i wysokich tonów i jest więcej basu.
 • Poziom 11  
  Kolumny mają w moim rozumieniu dwa kabelki, zwykłe druciki które skręcam i wsadzam. wzmacniacz ma więcej wejść aczkolwiek sądzę że nie powinno to odegrać większego znaczenia.
  Na pewno idzie do nich jeden sygnał który później jest rozdzielany :d
  Generalnie bas jest tylko nie w tych miejscach gdzie ma być :/

  Już rozstawiam po rogach.
 • Poziom 11  
  Więc pewnie ściana z regipsów nie pomaga. Aczkolwiek pod panelami są 3 mm pianki i 25 albo 30 mm płyty wiórowej.
  Obydwa głośniki powinny się w miejscu odsłuchu "krzyżować", nie?
  I jeszcze jedno, bo głośniki tak jakby hmm krzywo stoją, tak jakby się miały "przewracać, lepiej żeby były lekko uniesione z przodu? Tzn >>>// (//głośnik; >>> fala dźwiękowa) czy mają stać zwyczajnie prosto? >>>||

  Na temat szumu coś poradzisz?
 • Poziom 26  
  boku95 napisał:
  Kolumny mają w moim rozumieniu dwa kabelki, zwykłe druciki które skręcam i wsadzam.

  Czy kolumny są prawidłowo sfazowane? Tzn. nie zamieniłeś w ktorymś kanale "biegunowości" drucików pomiędzy wzmacniaczem a kolumną?
 • Poziom 11  
  Tak źle ze mną nie ma, podłączone po kolorkach ;P

  Generalnie jest lepiej, ustawiłem tak jak mówił Romek01 (chociaż wcześniej też tak były) i ustawiłem je bardziej skierowane w górę. W jednej kolumnie trzeba było pozaklejać rozerwane otwory po wkrętach i na nowo wkręcić- szczelniejsza jest.

  Zastanawiam się, jako że nie siedzę w "środku, między" kolumnami czy nie zwiększyć głośności tej "dalszej kolumny". Dla lepszego efektu stereo? (aktualnie regeneruje mikser) a bezpośrednio z laptopa do końcówki nie mam kabla.
 • Użytkownik usunął konto