Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung SCX 4200 - komunikat zakl.pap1

14 Maj 2015 17:56 1233 4
  • Poziom 9  
    Witam
    Rozebrałem urządzenie w mak po wieloletniej pracy, po to by solidnie odkurzyć, po złożeniu samsunga , prawie wszystko ok , po włączeniu następuje rozgrzewanie chwilę "mieli" i na wyświetlaczu występuje komunikat zakl.pap1 otw./zamk.drzw. Wie ktoś gdzie może leżeć przyczyna ?
  • Poziom 25  
    How to clear paper jam inside printer (Jam 1 ) Samsung scx-4200

1. Open the toner cartridge cover.
    2. Remove the toner cartridge out of printer.
    3. Remove paper jam inside printer. May be jam is not paper, it can be foreign objects.
    4. Replace the toner cartridge back to printer
    If you removed paper jam and the error does not clear then you shoul prefer “How to fix paper jam 1 error” in the forllowing:

How to fix(repair) “Jam 1” error of Samsung scx-4200

- Clean exit sensor (it’s location at back side and on the right) by soft cloth with alcohol. If still error, you should replace exit sensor.
    - Change the best resolution prints
    - Replace spring is faulty.
    - Disassemble fuser unit and remove the jammed paper, and clean the surface of the pressure roller with dry soft cloth.
    - Check all components of toner cartridge and then reassembly it to correctly.
  • Poziom 9  
    rozebrałem ponownie urządzenie, przeczyściłem fotokomórki, sprawdziłem styczniki czy działają ( miernik zwarciowy ) no i wszystko w porządku . jakieś sugestie ?
  • Poziom 12  
    sprawdź ponownie czy zostały podłączone wszystkie czujniki, ewentualnie dociśnij wtyczki do płytki.
  • Poziom 25  
    może po prostu fuser ma dość