Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Servizza
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki Windows do Laptopa??

grzpan 25 Maj 2005 00:11 9841 22
  • #1 25 Maj 2005 00:11
    grzpan
    Poziom 11  

Czy jest jakiś Windows preferowany do laptopa?? Obiło mi się o uszy że jest coś takiego jak Windows CS (czy jakoś tak) chcialbym o potwierdzenie tej informacji, lub pomocy w tej sprawie.

(laptop jest nowy i ma w garach 2,6 GHz oraz 256 Mb RAM'u)

0 22
  • Servizza
  • Pomocny post
    #2 25 Maj 2005 00:22
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Żaden nie jest preferowany. Na takim laptopie możesz zainstalować sobie prawie każdy system Windows. Wyjątkiem jest Windows w wersji 64-bitowej. No i nie polecałbym Windows 2003 Server oraz Longhorna - trochę za mało pamięci. To, co Ci się o uszy obiło, to zapewne był Windows CE. Ta wersja nie jest do takich komputerów, tylko do palmtopów.

0
  • #3 25 Maj 2005 00:36
    damdam

Poziom 33  

Stawiaj XP Prof. z SP2 i juz, 9x beda mniej wydajne niz NTki na takiej maszynie!

--
    pzdr,damdam

0
  • #4 25 Maj 2005 01:49
    Talibanczyk
    Warunkowo odblokowany

Ja bym polecił 2000 pro.
    Kurcze pracowałem na roznych systemach i na roznych kompach.. i uwazam ze to jest najbardziej stabilny i wypasiony systemik ze wsztstkich jakie do tej pory Microsoft wydał :P

0
  • Servizza
  • #7 25 Maj 2005 13:50
    WiesiekU
    Poziom 21  

Oba powyższe pasują. Pomimo, że inaczej wyglądają mają parę cech wspólnych. Najwazniejsze to to, że są stabilne. Niestety nie napisałeś do czego tak naprawdę będziesz używał swojego laptopa. Czasami jest to ważne przy podejmowaniu takich decyzji.

0
  • #8 26 Maj 2005 12:54
    grzpan
    Poziom 11  

Stabilność jest potrzebna do prezentacji multimedialnych oraz do prowadzenia firmy.

0
  • #9 26 Maj 2005 14:04
    jankolo

grzpan napisał:
    Stabilność jest potrzebna do prezentacji multimedialnych oraz do prowadzenia firmy.

Stabilność systemu jest potrzebna ZAWSZE.

0
  • #10 26 Maj 2005 14:21
    saicozis
    Poziom 13  

grzpan napisał:

To jak Ci potrzebna stabilność od prezentacji i prowadzenia firmy to zainstaluj Linuxa! Np. MDK 10.1 ma interfejs bardzo przypominający Windows.... Linux praktycznie sie nie wiesza, jest na niego znikoma liczba wirusów, jest bezpieczny podczas surfowania po sieci....
    Ale jak tak bardzo chcesz Windowsa to ja polecam XP ale bez jakiegokolwiek SP. Zamiast tego zainstaluj sobie jakiegoś porządnego Firewalla i Antywirusa.... SP strasznie zminiejsza wydajność komputera...

0
  • #11 26 Maj 2005 14:54
    halif
    Poziom 26  

Bez przesady... Na linuxie trzeba się znać aby się nie wieszał. Jak użytkownik nie ma doświadczenia w obcowaniu z Linuchami to tylko sobie problemów narobi... no ale kiedyś trzeba spróbować...

(mnie na początku to X-y często się wieszały.. potem jakoś je ujarzmiłem...)

Stawiaj cokolwiek. Jezeli zalezy ci na pieniadzach to wybierz WinXP Home, no chyba że mówisz o piratach... Wtedy N/C... Win2000 na takim sprzecie to mimo szystko strata pieniedzy, skoro ma to być tylko stacja robocza...

0
  • #12 26 Maj 2005 15:01
    jankolo

halif napisał:
    Win2000 na takim sprzecie to mimo szystko strata pieniedzy, skoro ma to być tylko stacja robocza...

Uzasadniłbyś swoją tezę?

0
  • #13 26 Maj 2005 15:10
    halif
    Poziom 26  

Windows 2000 to koszt o ponad 200 złotych wyższy (okolo 550 przy 350 za WinXP Home). Przy zastosowaniach biurowych i tak nie wykorzystałby większych możliwosci Win 2000. To mimo wszystko system sieciowy, a nie system dla stacji roboczych.

0
  • #14 26 Maj 2005 15:21
    jankolo

halif napisał:
    Przy zastosowaniach biurowych i tak nie wykorzystałby większych możliwosci Win 2000.

Podasz przykład tych większych możliwości Windows 2000?

halif napisał:
    To mimo wszystko system sieciowy, a nie system dla stacji roboczych.

W takim razie Windows 2000 jest systemem dla czego? Dla serwerów? I co to jest dla Ciebie system sieciowy? Bo z tego, co napisałeś, to na przykład Wincows XP Home systemem sieciowym nie jest.

0
  • #16 26 Maj 2005 21:27
    halif
    Poziom 26  

Od chociazby w obsłudze platform wieloprocesorowych, co świadczy o dedykowaniu Win 2000 pod serwery. Moim zdaniem Windows 2000 ma lepsze, dokładniejksze mechanizmy konfiguracyjne. Przynajmnie w nim widać co sięw systemie dzieje i co w nim zmieniasz, w odróżnieniu od kreatorów wszystkiego w Win XP. Poza tym WinXP pro i Win 2000 są w wersji 64-bitowej, czyli znowu dedykacja pod rozwiązania serwerowe...
    nie będe tego tematu dalej wywlekał... z jakiegoś [powodu Microszit rozgraniczył Win XP pro od Home - moim zdaniem, po prostu różne są docelowe spospby wykorzystania tych systemów. Win XP Home jest mocna okrojony, ale również dużo tańszy... Jak dla mnei lepiej pasuje pod stanowiska robocze na tym paltopie... :)

0
  • Pomocny post
    #17 26 Maj 2005 21:36
    childmaker
    Poziom 35  

Nad czym tu dywagować. Przecież to nie serwer ani stacjonarny. Facet ma mocnego laptopa, którego chce używać zarówno do aplikacji multimedialnych jak i pracy biurowej, więc XP jest w sam raz.

0
  • #18 26 Maj 2005 21:45
    halif
    Poziom 26  

Ale jak dla mnie Xp Home wystarczy... ale moim zdaniem to tylko i wyłącznie kwestia sumy jaką koleś ma na system operacyjny...

Ten temat powoli kwalifikuje sie do zamkniecia.. niech sie jeszcze tworca wypowie i z glowy :)

0
  • #19 26 Maj 2005 21:50
    revenium
    Poziom 10  

Jak Windows to tylko Microsoft®, i żadne podróbki z tajwanu :D

0
  • #20 26 Maj 2005 21:51
    jankolo

halif, cienki argument. Ja mam w pracy stacje robocze, mało że dwuprocesorowe, to jeszcze zbudowane na procesorach 64-bitowych. Jedną na Xeonach a drugą na Opteronach. A notebook oparty na 64-bitowym Athlonie to co? Serwer? Poza tym, o ile mi wiadomo, to Windows 2000, który wszyscy mamy na myśli obsługuje tylko dwa procesory. Dla obsługi czterech procesorów jest zupełnie inna wersja Windows.
    Przepraszam moderatorów za ten mały off-topic.

0
  • #21 26 Maj 2005 21:53
    childmaker
    Poziom 35  

revenium napisał:
    Jak Windows to tylko Microsoft®, i żadne podróbki z tajwanu :D
    A to są jakieś podróbki?

0
  • #22 28 Cze 2005 15:18
    grzpan
    Poziom 11  

Posłuchałem większości i macie racje Windows XP Professional spisuje się bardzo dobrze. Jest dobrym systemem do laptopów i polecam go. Można zamknąć.

0
  • #23 29 Cze 2005 15:26
    tzok
    Moderator Samochody

Małe sprostowanie na zakończenie - Windows 2000 Professional jest systemem dedykowanym do stacji roboczych, nie nadaje się na serwer ("dzięki" sztucznie wprowadzonym ograniczeniom) i obsługuje max 2 CPU (np. 1x P4 HT).

0