Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

yamaha thumb 125 - Światła

14 Maj 2015 20:47 675 2
  • Poziom 1  
    Witam. Ostatnio kupiłem yamaha thumb 125. Jest jeden problem ze światłami, a dokładnie jak dam mocniej gazu to światła mocniej świecą, a jak chodzi na wolnych obrotach to gasną. Co z tym zrobić? Lampa podpięta od ROMET KADET podłączona do dwóch kabli wystających od iskrownika (jak dobrze pamiętam to żółty albo biały i zielony). Także jest podłączony do dwóch kabli i jest ten problem ze światłami co opisałem wyżej... Poradźcie coś mi. ;/
  • Poziom 34  
    Pojazd Twój pewnie ma światło reflektorowe w systemie tzw. bezakumulatorowym. W takim przypadku skuteczność światła jest zależna od obrotów silnika ("prądnicy"). Zwiększ nieco "wolne obroty" silnika i wówczas nie będziesz miał efektu gaśnięcia światła. Zwróć uwagę, czy w Twoim pojeździe nie została zamontowana żarówka o zbyt dużej mocy.
  • Poziom 38  
    Toż to chińska frezarka łańcuchowa wahacza! Obok Yamahy nawet w sklepie nie stało.
    Musisz założyć regulator napięcia i żarówkę o mocy 35/35W, aby świeciła w miarę równo i się nie przepalała. Trzeba tylko się upewnić jaki rodzaj alternatora masz w silniku, czy uzwojenie jest połączone z masą, czy nie. W tym drugim przypadku jeden z końców uzwojenia trzeba połączyć z masą. Instalujesz dowolny regulator pełniący ogranicznika napięcia świateł.