Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ford fiesta 1.4 tdci - blad swiec zarowych

14 Maj 2015 20:49 6183 13
  • Poziom 19  
    Auto jak w temacie wyskakuje błąd p0380 oraz na liczniku lampka słoneczko z wykrzyknikiem ,wymieniłem świece na nowe boscha,po przejechaniu ok kilometra wywala błąd świec wpada w tryb awaryjny brak mocy,sprawdzone przewody do świec,przekaźnik steruje podaje napięcie,co moźe być przyczyną takich anomali czyżby sterownik silnika nawala,dodam że na zimnym silniku to się nie dzieje.
  • Relpol przekaźniki
  • Specjalista grupy V.A.G.
    To nie jest wina świec żarowych. Czym odczytany błąd? Problem może leżeć po stronie układu paliwowego.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 19  
    Diagnoza zrobiona kts 670 jasno pisze blad swiec zarowych obwod a przy cieplym silniku nie idzie tego skasowac
  • Poziom 34  
    Przy usterce świec sterownik silnika nie wchodzi w tryb awaryjny. Przy wymianie świec czasami zapomina się dobrze docisnąć zatrzaski przewodów zasilających i dalej masz p0380.
  • Poziom 19  
    Jednak wchodzi w tryb awaryjny wtyczki siedza ciasno na swiecach, a w googlach o tym przypadku troche pisza lecz brak rozwiazania w tym przypadku.Jest to dziwne ale prawdziwe.
  • Moderator Samochody
    Wygląda na uszkodzenie modułu sterowania świecami żarowymi.
  • Specjalista grupy V.A.G.
    domex32 napisał:
    Wygląda na uszkodzenie modułu sterowania świecami żarowymi.

Aczkolwiek nie wiem czy to jest związane z trybem awaryjnym...
  • Moderator Samochody
    Bardzo prawdopodobne w fordzie, a jeśli ma FAP,a to wręcz pewne.
  • Poziom 19  
    Nie ma tam modulu jest tylko przekaznik sterowany sterownikiem silnika taki brazowy przekaznik w skrzynce za akumulatorem zasilanie wyjscie na swiece sterowanie cewka i jeszcze jeden chyba idzie do sterownika silnika
  • Moderator Samochody
    To sprawdź okablowanie do ECU lub ewentualnie podmień przekaźnik.

Te silniki dogrzewają świece do 80 stopni temperatury płynu.
  • Poziom 19  
    sprawdziłem sterowanie przekaźnikiem jest ok prawdopodobnie trzeba będzie wgrać nowy spft do ecu dzis jeździłem z 15 km i było dobrze po chwili znów miga kontrolka z wykrzyknikiem gasze auto właczam zapłon odpalam i jakis czas znów jest dobrze i tak w kółko.Non stop czepia się błędu p 0380 obwód grzania świec .W poniedziałek podłacze pod idsa i zobacze.Jest to dziwne auto pracuje lampka zapala po jakiejs chwili znów gaśnie sama.
  • Spec od samochodów
    Jaką temperaturę silnika mamy w tym czasie, może czujnik jest uszkodzony.
  • Poziom 43  
    marekfiesta napisał:
    Nie ma tam modulu jest tylko przekaznik sterowany sterownikiem silnika

Sterownik świec(czarne pudełko z zieloną wtyczką) z wbudowanym przekaźnikiem zasilającym, wszystko identyczne z Peugeotem bo i silnik 1.4HDI
  • Poziom 19  
    temat zamykam usterka znaleziona zamieszanie robił przekaźnik ten brązowy co zapodaje napięcie do świec mimo tego że podawał napięcie na świece po zapłonie ,to po wyłączeniu ma jeszcze kontrolę świec.Przekaźnik rozebrałem pogrzebałem i jest już dobrze,może ktoś w przyszłości będzie miał taki problem to już ma jak to naprawić.