Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

GoClever DVR Extreme silver jako kamerka internetowa?

xSmouok 14 May 2015 20:52 1458 1
    xSmouok
    Level 1  
    Nabyłem ostatnimi czasy ową kamerę, ponieważ chciałem zarejestrować ekstremalne wyczyny. :)
    Niedawno w głowie zadawałem sobie pytanie czy taką kamerę można użyć np. jako kamerki internetowej do rozmowy przez Skype.
    Przeszukiwałem różnego rodzaju fora związanymi z tą kamerą i nic podobnego nie znalazłem.
    Kamera nie ma wbudowanego WiFi.
    Jednak dołączony jest kabel USB.
    Stąd moje pytanie: czy można w jakiś sposób podłączyć ją do komputera z możliwością prowadzenia tzw. streamingu (obraz, który rejestruje kamera pojawia się w jakimś programie jako kamera internetowa)?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    szybajker
    Level 11  
    Wiem, że mija prawie rok od zadania pytania, ale gdyby sprawa była (nie tylko dla Ciebie) aktualna, to tą kamerę można wykorztystać w ten sposób. W momencie podłączania kamerki poprzez port USB do komputera należy wcisnąć przycisk nagrywania przy ekranie startowym do momentu aż usłyszysz dźwięk. Kamera przełącza się w tryb PC KAM i instalują się sterowniki. Mi co prawda pod systemem Win7 się nie udało jej uruchomić, ale niewykluczone, że pobranie sterowników ze strony producenta problem rozwiąże. Tej kamery nie używam w ten sposób, bo mój lapek ma swoją zainstalowaną.