Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
HELUPOWER
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wózek Linde h 30 d zbyt wolna jazda do przodu

14 Maj 2015 21:45 4614 29
  • Poziom 5  
    Witam.
    Czy ktoś mógłby mi pomóc w takim problemie mam wózek Linde H30 d.
    Od jakiegoś czasu pojawia się problem, że po wciśnięciu gazu "w podłogę" wózek jedzie bardzo wolno, za to do tyłu normalnie.
    Co może być tego przyczyną, może ktoś się spotkał z takim problemem?
    Dzięki z góry.
  • HELUPOWER
  • Poziom 12  
    Kolego czy coś się udało ustalić?
    Kupiłem właśnie taki wózek i zaczyna dziać się to samo.
  • Poziom 5  
    Kolego, w Linde wymieniłem uszczelniacze w przednich kołach jeszcze 100 innych rzeczy. Wyślij mi adres mailowy to prześle ci zdjęcia co było wymieniane dokładnie Psuje się rzadziej ale od czasu do czasu jest ten objaw wolnej jazdy i rób co chcesz. Wyłączysz silnik i po godzinie wszystko dobrze znów działa a ..... załadunek czeka.
    Jeśli będę miał czas to dam pompę do diagnostyki. Może to będzie to.

Co ci mogę podpowiedzieć jeszcze jakie są jego bolączki;

1. Sprawdź kable zasilające od akumulatora, szczególnie te które idą wzdłuż obudowy wózka ( często się przecierają i masują)
    2. Jeśli masz silnik Golfa pamiętaj że rozrusznik jest nietypowy bo albo z Porsche ale z Tuarega, często siadają. Wyciągnąć to to jest problem w warunkach "domowych"

Pozdrawiam

Piotr
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    jak domniemuję to wózek serii 393. Problem leży w pedalierze. Potencjometr i zębatki do wymiany, być może potencjometr do kalibracji i tylko kwestia zębatek. Dla obeznanego to pół godziny z kawą.
  • Poziom 5  
    Kolego a co to jest pedalier i gdzie się znajduje ?
  • HELUPOWER
  • Poziom 15  
    Pedaliera to podłoga z zestawem sterującym, ktory konwertuje prace pedałów na impulsy elektryczne. Sterowanie pada. Jakbyś był w pobliżu Leszna to max godzina i po temacie.
  • Poziom 5  
    Kolego a można to było by odkręcić i jakoś do Ciebie zawieść? Rozumiem że jeśli wykręcę podłogę ze wszystkimi urządzeniami i kablami to na miejscu można dokonać naprawy? Wcześniej zrobiłbym zdjęcie i wysłał czy wszystko jest ok.

Piotr
  • Poziom 10  
    wymiana potencjometru jazdy w podłodze to nie problem tylko później trzeba go z kalibrować serwisówką we wózku (chociaż kumaty w temacie i bez serwisówki sobie poradzi)
  • Poziom 5  
    Witam,

Problem z wolną jazdą do przodu rozwiązany, jeśli macie taki problem to trzeba koniecznie sprawdzić zawór przeciążeniowy i u mnie były 2 do wymiany. W środku sprężyna i tłoczek bardzo zużyte na pierwszy rzut oka ( w jednym nawet sprężyna pęknieta w kilku częściach). Mam nadzieje że komuś pomogę w problemie).

Pozdrawiam,

Piotr Słomiany
  • Poziom 1  
    Kto podpowie w którym miejscu znajduje się zawór przeciążeniowy wózek widłowy LINDE H 25.Hydroostat po remoncie ,natomiast nadal jest problem z jazdą do przodu.Problem drugi to nie można znaleźć mechanika który chciałby przyjechać i zdiagnozować.Potrzebna podpowiedz gdzie znajduje się zawór.Z resztą sobie poradzimy.A moze ktoś chętny.Opolskie-Brzeg.
  • Poziom 15  
    ZAKŁAD STOLAKI BUDOW napisał:
    Kto podpowie w którym miejscu znajduje się zawór przeciążeniowy wózek widłowy LINDE H 25.Hydroostat po remoncie ,natomiast nadal jest problem z jazdą do przodu.Problem drugi to nie można znaleźć mechanika który chciałby przyjechać i zdiagnozować.Potrzebna podpowiedz gdzie znajduje się zawór.Z resztą sobie poradzimy.A moze ktoś chętny.Opolskie-Brzeg.
    .

Trzeba było napisać. Jestem z Leszna, wpadłbym na pomiar ciśnień. Teraz jak grzebał już ktoś i skaszanił sprawę - to finał raczej będzie inny od oczekiwanego. Skoro wykonali usługę i nie jest dobrze to wołać serwis, który to naprawiał i w ramach gwarancji serwisu niech robią tak aby było dobrze. Oczywiście jeżeli wzięli za to pieniądze.

Zawór przeciążeniowy konkretnie czego? Ciśnienia F? Hamulcowy? jazdy w przód czy w tył? Nikt nie powiedział, że hydrostat jest winny czegokolwiek. Pomiar ciśnień prawdę powie. Jeżeli coś zakłoca jazde to przyczyna może być prozaiczna w stylu zawór doładowania czy przepłukiwania lub same serwokolby czy rozdzielacz, to oczywiście jeżeli chodzi o sterowanie układem jazdy.

Jeżeli nie ma wysokiego ciśnienia to winny może być hydrostat jak i silniki hydrauliczne.

przez pocztę to wróżenie z fusów.

Wołać tych co naprawiali i niech zrobią tak, żeby było dobrze. Na każdy zregenerowany hydrostat my dajemy takie same warunki gwarancji jak LindeMH, czyli tysiąc godzin lub 6 miesięcy, oczywiście przy przestrzeganiu przeglądów itp. Więc nie sądzę aby którakolwiek z firm, która ma pojęcie robiła taką robotę i zostawiała klienta z problemem. Raczej sami grzebaliście i nie wyszło, bo nie wyjdzie, jak to bywa, gdyż naprawa tegoż do najtańszych nie należy, ale znowu nie ma tragedii.
  • Poziom 5  
    Witam, ma ktoś namiary do "luksky" mam kilka pytań technicznych, z góry dziękuję.
  • Poziom 15  
    Pisz tutaj. Niech inni też skorzystają.
  • Poziom 5  
    Witam, w Linde h35d 06r wspomaganie działa poklatkowo, po otwarciu wlewu oleju i spuszczeniu ciśnienia jest lepiej ale problem się pogłębia.
  • Poziom 15  
    Dzielnik strumienia lub pompa tandemowa. Dobrze by było zmierzyć ciśnienie sterujące. Jeżeli ręcznie się doda obrotów to jest lepiej?
  • Poziom 5  
    Witam, w Linde h35d 06r wspomaganie działa poklatkowo, po otwarciu wlewu oleju i spuszczeniu ciśnienia jest lepiej ale problem się pogłębia.

Dodano po 2 [minuty]:

Zmiana prędkości obrotowej silnika nic nie daje, podejrzewam że to coś w rozdzielaczu albo w słowniku ale wtedy ciężko by się kręciło cały czas.

Dodano po 2 [minuty]:

Dzielnik strumienia to chodzi o orbitrol ? Ciśnienie robocze raczej jest bo wózek jeździ przyzwoicie.
  • Poziom 15  
    Dzielnik strumienia jest nas pompie tandemowej.
  • Poziom 5  
    Jak to sprawdzić i re naprawić? Przewidywanie koszty ?

Dodano po 2 [minuty]:

Jakiekolwiek dojście do tej pompy? Tzn bez rozbiórki wózka?
  • Poziom 15  
    Daj nr seryjny wózka. To 393 tak?
  • Poziom 5  
    Tak to ten nowszy 393

Dodano po 1 [minuty]:

H2x393s04895 i rok 05 nie 06
  • Poziom 15  
    Jak wrócę do domu zrobię Ci fotorelacje co masz sprawdzić
  • Poziom 5  
    Witam,ma może ktoś jakieś nowe wnioski lub sugestie?
  • Poziom 15  
    Zapomniałem zupełnie o temacie. Dużo pracy ostatnio i nie ogarniam. Przede wszystkim jedną rzecz. Trzeba sprawdzić ciśnienie sterujące orbitrolem. Jakie dochodzi do orbitrola? Na orbitrolu są cztery przewody. Dwa lecą do siłownika skrętu, jeden to powrót T a ostatni to zasilanie P. Jaka wartość na wolnych obrotach, bez dodawania gazu?
  • Poziom 5  
    Aż tak to nie siedzę w wózkach, kiedy możesz to sprawdzić ? Mosina więc nie daleko.
  • Poziom 15  
    Ale daj mi na PW jakiś kontakt do Was, żeby koło środy się zdzwonić, itp.