Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Konserwator Urządzeń Dźwigowych
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

skoda octavia kombi1,9TDI 1999 - Uszkodzony moduł podnośnika szyby tylnej prawej

14 Maj 2015 22:29 1707 12
  • Poziom 10  
    Witam
    Nie działa mi zamykanie-otwieranie drzwi tylnych lewych. Przeszukałem wiązkę i znalazłem ,że do sterownika podnośnika dochodzi takie same napięcie i tak samo zachowuje się w momencie włączenia pilota otwierania -zamykania jak w drzwiach tylnych prawych , ale... na wyjściu ze sterownika podnośnika do rygla nie ma już żadnych impulsów napięciowych jak w przeciw położnych drzwiach prawych tylnych.
    Nie mam również impulsu otwierania klapy bagażnika (zamykanie jest,rygiel działa).
    Czy ten ostatni wymieniony impuls przechodzi przez sterownik podnośnika tylnej lewej szyby?
    W związku z powyższym moją diagnozą jest uszkodzony moduł-sterownik szyby TL czy słuszna? (rygiel TL jest sprawny-sprawdzony)
    Zacząłem poszukiwania sterownika o numerze 101451-202 ale mam problem ze znalezieniem w Polsce.Nie mam też znajomości w serwisie skody i volkswagena abym mógł dowiedzieć się jaki inny sterownik by pasował. Czy ktoś może mi podać numery zamienników po lifcie, wtedy miałbym większe szanse? Osobiście przeszukałem ETKA-online, car prog2 i nic. Może ktoś zna inne strony gdzie można znaleźć takie części?
    Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
  • Konserwator Urządzeń Dźwigowych
  • Moderator Samochody
    Przed podjęciem decyzji o wymianie modułu silnika szyby, zdiagnozuj to auto, bo może się okazać iż masz problem w zamku, a do puki sterownik nie wykryje ciągłości obwodu zamka, albo nie pozna jego pozycji, nie wystawi napięcia na sterowanie zamkiem.
  • Konserwator Urządzeń Dźwigowych
  • Poziom 10  
    Jak wspomniałem sprawdziłem zamek (rygiel) na drugich drzwiach i działał normalnie,
    ale przed podjęciem tego tematu na forum robiłem diagnozę u znajomego profesjonalnym programem i nic nie pokazał na kompie , ponieważ ten central jest nie oryginalny tylko wstawiany. Czy przełożenie i sprawdzenie samego modułu z LT drzwi do PT jest możliwe, czy będzie pasował? Jeśli tak to to zrobię chociaż próbowałem odpiąć moduł ale bałem się że coś połamię. Z drugiej strony jeśli mam wydać kasę nie potrzebnie na moduł to jednak trzeba powalczyć. Czy może coś kolega jeszcze poradzić?
  • Poziom 43  
    manfred12a napisał:
    central jest nie oryginalny tylko wstawiany

Octavia z dokładanym zamkiem??
  • Poziom 10  
    Przepraszam za niedomówienie.Oczywiście ,że nie cały tylko otwieranie z kluczyka zostało przerobione na otwieranie z pilota i wstawiony jest tylko moduł centralnego otwierania i zamykania drzwi.Zrobił to poprzedni właściciel.
  • Poziom 43  
    Tam raczej padąły zamki a nie sterowniki szyb. Wyjmij wtyczę i podłóż zamek z drugich drzwi "na próbę". Jak zadziała trzeba go przelutować lub wymienić ,zamiennik z all.... chodzi ładnie.Podnoszenie szyby działa normalnie??
  • Poziom 10  
    Jak już napisałem w moim pierwszym i drugim poście zamek jest OK. Przekładałem i sprawdzałem zamek jest OK.
  • Poziom 43  
    A szyba śmiga ???
  • Poziom 10  
    Jak ta lala
  • Poziom 43  
    Hmm VAG powinien meldować o błędzie zamka. W wartościach rzeczywistych widać zamknięcie/otwarcie tych drzwi? Test nastawników też nie działa?
  • Poziom 10  
    Niestety też.
  • Poziom 10  
    domex32 napisał:
    Przed podjęciem decyzji o wymianie modułu silnika szyby, zdiagnozuj to auto, bo może się okazać iż masz problem w zamku, a do puki sterownik nie wykryje ciągłości obwodu zamka, albo nie pozna jego pozycji, nie wystawi napięcia na sterowanie zamkiem.

Zamek sprawdzałem przekładając go do drugich drzwi i działał jak również podnoszenie szyby, więc ciągłość obwodu wygląda na to,że jest zachowana.
    Przełożyłem też moduł do drugich drzwi chociaż obawiałem się ,że nie będzie pasował. I tak było, nie pasował do kieszeni ale wtyk tak i to wystarczyło, bo zamek zadziałał bez podnoszenia szyby.Wyklucza to uszkodzenie modułu.
    Program DELPHI też nie wykrył problemu ale jeszcze raz spróbuję w poniedziałek, bo go osobiście nie posiadam.
  • Poziom 10  
    Po dłuższej nie obecności zamierzam dodać do mojego tematu, a mianowicie:
    Komputer nic nie wykrył i nie wykryje ze względu na to ,że sterownik centralnego nie jest fabryczny i nie podłączony jest do CANA.
    Sprawdziłem większość przewodów i wszystko jest ok. złącza ,kostki.
    Wygląda na to ,że bez wizyty u fachowca się nie obędzie i wymiany sterownika.
    Na razie zrobiłem mostek z działającego zamka prawych tylnych drzwi do lewego tylnego zamka i do zamka klapy w której nie działało otwieranie (przedtem odciąłem przewody z poprzednim sterowaniem).
    I działa choć nie udało mi się znaleźć usterki i usunąć jej.
    Poniżej pokazuję zdjęcie sterownika może , ktoś spotkał się z takim lub go ma i zna typ, nazwę, bo ja nie mogę zaleźć schematu ani takiego sterownika w sieci, choć parę rysunków podłączenia różniły się jednym pinem.
    Jeszcze nie chcę zamykać może ,ktoś podejmie temat.