Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kodowanie wtryskiwacza cr Bosch

14 May 2015 22:35 19368 21
 • Level 14  
  Witam, które liczby użyć aby zakodować wtryskiwacze w programie ddt2000?
  1402149928927 0445110 021 7700111014?
 • Moderator of Cars
  To wtryskiwacze boscha się koduje? Chyba o czymś nie wiem.

  Delphi to na pewno. Ale to musisz mieć 14 cyfrowe kody, i dedykowany tester, ddt2000 do zabawy, może nie dać rady...
 • Level 14  
  Chciałbym je przypisać do sterownika, wstawiłem trzy sztuki sprawne, lecz mam dużo większe spalanie niż poprzednio. O ponad 2 litry na 100km. Chciałbym tylko wiedzieć jaki numer na wtrysku mnie interesuje.
 • Moderator of Cars
  Czternasto cyfrowy, którego tam nie ma, bo tych się nie dopisuje.

  kajt55 wrote:
  wstawiłem trzy sztuki sprawne, lecz mam dużo większe spalanie niż poprzednio


  Trzeba było stare regenerować to raz a dwa to nie wymienia się tak wtrysków, tylko kompletami, wiec nie dziw się że więcej pali.
 • Level 14  
  Stare po regeneracji wytrzymały 2 lata, padły trzy sztuki (lały dość mocno), wiem, że sie wymienia kompletami, ale z ciekawości założyłem trzy aby zobaczyć jak auto sie zachowa. Teraz założyłem komplet numerami tych samych, tylko ze do laguny włożyłem od volvo s40 ze 115 konnej wersji. Komplet sprawdzony na maszynie i ładnie sie zachowuje. Ale autko zaczęło więcej palić i puszcza lekkiego dymka tylko 2 sekundy po szybkim wciśnięciu gazu.
 • Level 36  
  Jakie są korekty w parametrach ? Zrób próbę przelewową na gorącym silniku , 120 sekund.Wtryski muszą być z kompletu jeżeli pochodzą z innej wersji silnika by próbować oceny sytuacji.Poprzednie wtryski "padły" w jaki sposób ? Lały czy zmniejszały dawkę ?
 • Level 14  
  Jutro sprawdzę i odpiszę. Dziękuję
  ps. Dziś cały dzień padało więc nie miałem jak sprawdzić.
 • Level 14  
  Prosze 120 sekund na rozgrzanym silniku. Auto zimne kopci na szaro, nie ubywa ani kapka oleju, aż wstyd szybciej przyśpieszyć gdyż wówczas z szarego podchodzi pod czarny. Autko ma spadek mocy. Spalanie troszkę się unormowało, ale gdy tylko jeżdżę jak "emeryt" nie przekraczając obrotów 2000. Korekty sprawdzę gdy przyjdzie kabel.
  Kodowanie wtryskiwacza cr Bosch
 • Level 18  
  W miarę ok
  Test zrób clipem
 • Level 14  
  Na razie nie mam dostępu do clipa. Podmieniłem wtrysk pierwszy od rozrządu na poprzedni, oryginalny (jedyny sprawny) , i rano jak autko zimne ładnie pracuję, szybko przyśpieszam wciskając gazu odrobinę mocniej, to nie kopci, lecz gdy wcisnę na maksa wówczas chmurka leci. Jak autko się rozgrzeje momentalnie zmienia, staje się bardziej mułowate w stosunku do zimnego silnika. Teraz przy lekkiej jeździe spala ok. 6,1 litra w mieście. Mapa 320nm/135km
 • Level 12  
  Witam
  Zwracam się do was z prośbą o informacje dotyczące wtryskiwaczy o nr 7700111014.
  Jak wiadomo na obudowie takiego wtryskiwacza nie ma podanego kodu IMA. Są to wtryskiwacze "starego typu" i nie potrzebuje one tego kodu ponieważ kalkulator (w moim przypadku EDC16 C3) sam rozpoznaje wtryskiwacz i wie jaka jest charakterystyka dawki. (Jeżeli się mylę proszę o sprostowanie.)
  Mam u siebie założone w/w wtryskiwacze 4 szt (Scenic 2 1.9dci 120KM). Po podłączeniu CLIP-a ku mojemu zdziwieniu są przypisane kody IMA do wszystkich wtryskiwaczy. Zdziwiło mnie to i pytam was (znawców) czy tak ma być? tzn mają być wpisane te kody skoro nie ma na wtryskach żadnej informacji nt. IMA czy nie ? :shock:
  Nie rozumiem tego skąd one się tam znalazły; ktoś je wpisał "na pałe" ??? Czy może EDC sam wygenerował i zapisał. Nie wiem :(

  Jakby ktoś był w stanie mi to wytłumaczyć o co w tym chodzi to będę wdzięczny.
 • Level 34  
  grzes1608 wrote:
  nie potrzebuje one tego kodu ponieważ kalkulator (w moim przypadku EDC16 C3) sam rozpoznaje wtryskiwacz i wie jaka jest charakterystyka dawki.
  Wg. mnie jest to bzdura . EDC16 nie rozpoznaje wtryskiwaczy. Kod IMA jest to w skrócie " charakterystyka pracy " konkretnego wtryskiwacza. Sterownik wtrysku po podaniu mu tego kodu wie jaka jest " rozbieżność" pracy tego wtryskiwacza względem założeń programu dawkowania paliwa.
  W twoim samochodzie były oryginalnie założone wtryskiwacze z kodem IMA. Ktoś je wymienił na zwykłe. Czyli sterownik wtrysku pracuje wg programu i steruje dawkami paliwa wg. kodów IMA a w rzeczywistości steruje dawkami zwykłych wtryskiwaczy. W najgorszym razie może to skutkować wypaleniem tłoka .

  Dodano po 2 [minuty]:

  domex32 wrote:
  a dwa to nie wymienia się tak wtrysków, tylko kompletami,
  może mi moderator wytłumaczyć dlaczego ?
 • User removed account  
 • Level 12  
  Mam założone wtryskiwacze o numerach jak na zdjęciu_1. Z tego co pisze kolega "genek1000" nie powinno ich tam być jeśli w aucie siedzi sterownik EDC16 ze zdjecia_2. Domyślam się, że kody które są tam również widoczne są "pamiątkom" po wtryskiwaczach które razem z autem opuściły fabrykę. :(
  Kodowanie wtryskiwacza cr Bosch Kodowanie wtryskiwacza cr Bosch
 • User removed account  
 • Level 12  
  Czyli pierwsza cyfra ma być zawsze taka sama dla kompletu wtryskiwaczy do danego silnika ? W tym przypadku "8".
  Wolałbym to wiedzieć przed zakupem innych wtrysków.


  Szukam informacji na stronie Bosch i wynika z nich, że te wtryski chodził w 1.9 dci (głównie 100-konnych) ale sterowanych EDC15 (np. Trafic, Megane I, Scenic I, Laguna)

  Aż się dziwie, że nic się nie stało do tej pory a zrobiłem już ponad 20kkm.
 • User removed account  
 • Level 12  
  Transit 2 wrote:
  Quote:
  Czyli pierwsza cyfra ma być zawsze taka sama dla kompletu wtryskiwaczy do danego silnika ? W tym przypadku "8".
  Dokładnie, tak.


  A czym grozi nie stosowanie sie do w/w reguly ?
  Handlaz ma w mojej okolic na sprzedaz kpl 4 wtryskiwaczy. Dzis je widzialem i kazdy kod IMA zaczyna sie od innej cyfry (litery). Podobno sa wyciagniete z jednego silnika z francji.
  To jak to w koncu ma byc ?
 • Level 25  
  a jaki jest sens kodowania używanych wtryskiwaczy ?
 • User removed account  
 • Level 11  
  Trochę w temacie wtrysku ,mam zatarty kod wtrysku bosch w sprinterze 2006 w906
  jest tam kod obrazkowy nie potrafię go odszyfrować
  wygląda to tak : Kodowanie wtryskiwacza cr Bosch

  ściągałem kilka dekoderow na androida ale nie czyta tego rodzaju kodów , silnik trochę kuleje i przed ściągnieciem wtrysku chce wykonać przypisanie by wykluczyć ten błąd
 • Level 1  
  pawlo82 wrote:
  Trochę w temacie wtrysku ,mam zatarty kod wtrysku bosch w sprinterze 2006 w906
  jest tam kod obrazkowy nie potrafię go odszyfrować
  wygląda to tak : Kodowanie wtryskiwacza cr Bosch

  ściągałem kilka dekoderow na androida ale nie czyta tego rodzaju kodów , silnik trochę kuleje i przed ściągnieciem wtrysku chce wykonać przypisanie by wykluczyć ten błąd


  pewnie problem już rozwiązałeś ale miałem podporną sytuację, poddałem się i pojechałem do punktu z wtryskami, pomogli rozkodować i przy okazji zweryfikowali (fart bo to nie przyczyna usterki auta), polecam potomnym Chiniewicz w Warszwie na Modlińskiej