Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kodowanie wtryskiwacza cr Bosch

kajt55 14 Maj 2015 22:35 2568 20
  • #1 14 Maj 2015 22:35
    kajt55
    Poziom 14  

Witam, które liczby użyć aby zakodować wtryskiwacze w programie ddt2000?
    1402149928927 0445110 021 7700111014?

• #2 14 Maj 2015 22:40
    domex32
    Moderator Samochody

To wtryskiwacze boscha się koduje? Chyba o czymś nie wiem.

Delphi to na pewno. Ale to musisz mieć 14 cyfrowe kody, i dedykowany tester, ddt2000 do zabawy, może nie dać rady...

• #3 15 Maj 2015 13:36
    kajt55
    Poziom 14  

Chciałbym je przypisać do sterownika, wstawiłem trzy sztuki sprawne, lecz mam dużo większe spalanie niż poprzednio. O ponad 2 litry na 100km. Chciałbym tylko wiedzieć jaki numer na wtrysku mnie interesuje.

• #4 15 Maj 2015 14:30
    domex32
    Moderator Samochody

Czternasto cyfrowy, którego tam nie ma, bo tych się nie dopisuje.

kajt55 napisał:
    wstawiłem trzy sztuki sprawne, lecz mam dużo większe spalanie niż poprzednio

Trzeba było stare regenerować to raz a dwa to nie wymienia się tak wtrysków, tylko kompletami, wiec nie dziw się że więcej pali.

• #5 15 Maj 2015 18:13
    kajt55
    Poziom 14  

Stare po regeneracji wytrzymały 2 lata, padły trzy sztuki (lały dość mocno), wiem, że sie wymienia kompletami, ale z ciekawości założyłem trzy aby zobaczyć jak auto sie zachowa. Teraz założyłem komplet numerami tych samych, tylko ze do laguny włożyłem od volvo s40 ze 115 konnej wersji. Komplet sprawdzony na maszynie i ładnie sie zachowuje. Ale autko zaczęło więcej palić i puszcza lekkiego dymka tylko 2 sekundy po szybkim wciśnięciu gazu.

• #6 17 Maj 2015 10:36
    jurekk55
    Poziom 34  

Jakie są korekty w parametrach ? Zrób próbę przelewową na gorącym silniku , 120 sekund.Wtryski muszą być z kompletu jeżeli pochodzą z innej wersji silnika by próbować oceny sytuacji.Poprzednie wtryski "padły" w jaki sposób ? Lały czy zmniejszały dawkę ?

• #7 17 Maj 2015 22:05
    kajt55
    Poziom 14  

Jutro sprawdzę i odpiszę. Dziękuję
    ps. Dziś cały dzień padało więc nie miałem jak sprawdzić.

• #8 27 Maj 2015 22:22
    kajt55
    Poziom 14  

Prosze 120 sekund na rozgrzanym silniku. Auto zimne kopci na szaro, nie ubywa ani kapka oleju, aż wstyd szybciej przyśpieszyć gdyż wówczas z szarego podchodzi pod czarny. Autko ma spadek mocy. Spalanie troszkę się unormowało, ale gdy tylko jeżdżę jak "emeryt" nie przekraczając obrotów 2000. Korekty sprawdzę gdy przyjdzie kabel.
    Kodowanie wtryskiwacza cr Bosch

• #9 28 Maj 2015 07:43
    wikia55
    Poziom 17  

W miarę ok
    Test zrób clipem

• #10 20 Cze 2015 13:30
    kajt55
    Poziom 14  

Na razie nie mam dostępu do clipa. Podmieniłem wtrysk pierwszy od rozrządu na poprzedni, oryginalny (jedyny sprawny) , i rano jak autko zimne ładnie pracuję, szybko przyśpieszam wciskając gazu odrobinę mocniej, to nie kopci, lecz gdy wcisnę na maksa wówczas chmurka leci. Jak autko się rozgrzeje momentalnie zmienia, staje się bardziej mułowate w stosunku do zimnego silnika. Teraz przy lekkiej jeździe spala ok. 6,1 litra w mieście. Mapa 320nm/135km

• #11 11 Lut 2017 19:33
    grzes1608
    Poziom 12  

Witam
    Zwracam się do was z prośbą o informacje dotyczące wtryskiwaczy o nr 7700111014.
    Jak wiadomo na obudowie takiego wtryskiwacza nie ma podanego kodu IMA. Są to wtryskiwacze "starego typu" i nie potrzebuje one tego kodu ponieważ kalkulator (w moim przypadku EDC16 C3) sam rozpoznaje wtryskiwacz i wie jaka jest charakterystyka dawki. (Jeżeli się mylę proszę o sprostowanie.)
    Mam u siebie założone w/w wtryskiwacze 4 szt (Scenic 2 1.9dci 120KM). Po podłączeniu CLIP-a ku mojemu zdziwieniu są przypisane kody IMA do wszystkich wtryskiwaczy. Zdziwiło mnie to i pytam was (znawców) czy tak ma być? tzn mają być wpisane te kody skoro nie ma na wtryskach żadnej informacji nt. IMA czy nie ? :shock:
    Nie rozumiem tego skąd one się tam znalazły; ktoś je wpisał "na pałe" ??? Czy może EDC sam wygenerował i zapisał. Nie wiem :(

Jakby ktoś był w stanie mi to wytłumaczyć o co w tym chodzi to będę wdzięczny.

• #12 13 Lut 2017 08:03
    genek1000
    Poziom 27  

grzes1608 napisał:
    nie potrzebuje one tego kodu ponieważ kalkulator (w moim przypadku EDC16 C3) sam rozpoznaje wtryskiwacz i wie jaka jest charakterystyka dawki.
    Wg. mnie jest to bzdura . EDC16 nie rozpoznaje wtryskiwaczy. Kod IMA jest to w skrócie " charakterystyka pracy " konkretnego wtryskiwacza. Sterownik wtrysku po podaniu mu tego kodu wie jaka jest " rozbieżność" pracy tego wtryskiwacza względem założeń programu dawkowania paliwa.
    W twoim samochodzie były oryginalnie założone wtryskiwacze z kodem IMA. Ktoś je wymienił na zwykłe. Czyli sterownik wtrysku pracuje wg programu i steruje dawkami paliwa wg. kodów IMA a w rzeczywistości steruje dawkami zwykłych wtryskiwaczy. W najgorszym razie może to skutkować wypaleniem tłoka .

Dodano po 2 [minuty]:

domex32 napisał:
    a dwa to nie wymienia się tak wtrysków, tylko kompletami,
    może mi moderator wytłumaczyć dlaczego ?

• #13 13 Lut 2017 12:43
    Transit 2
    Poziom 16  

Cytat:
    1402149928927 0445110021 7700111014?
    Kolego, czy wiesz, że IMA ma 16 cyfrowy kod, a Ty podałem numery seryjne wtryskiwaczy oraz danego modelu i wstawienie innego niż producent zastosował, nie będzie dość jasno pracował z innego modelu auta, bo komputer nie jest przystosowany, co musiałbyś zmienić sterownik bądź hip, a to jest nie możliwe, bo nie zrobisz z Renault na Volvo programy sterowników.
    Zwróć uwagę, że pierwszy wpis numeru nie są zgodne z dwóch ostatni numerów wtryskiwaczy.
    Natomiast, aby dobrać odpowiednie numery wtryskiwaczy, co musisz na podstawie vin pojazdu sprawdzić, jakie zamienniki wtryskiwaczy będą pasowały do Twojego auta.
    A to, że masz możliwość kodowania wtryskiwaczy, nie oznacza, że w tym modelu musisz kodować, bo zazwyczaj dotyczy z układem innym wtryskowym niż przewidziane w Twoim aucie.
    Tak więc zacznij od poszukiwania odpowiedniej danego modelu wtryskiwaczy, a nie jak obecnie zrobiłeś, bo należy również brać pod uwagę, że Volvo inne ma spalanie niż Renault.

• #14 13 Lut 2017 17:56
    grzes1608
    Poziom 12  

Mam założone wtryskiwacze o numerach jak na zdjęciu_1. Z tego co pisze kolega "genek1000" nie powinno ich tam być jeśli w aucie siedzi sterownik EDC16 ze zdjecia_2. Domyślam się, że kody które są tam również widoczne są "pamiątkom" po wtryskiwaczach które razem z autem opuściły fabrykę. :(
    Kodowanie wtryskiwacza cr Bosch Kodowanie wtryskiwacza cr Bosch

• #15 13 Lut 2017 18:20
    Transit 2
    Poziom 16  

Cytat:
    Domyślam się, że kody które są tam również widoczne są "pamiątkom" po wtryskiwaczach które razem z autem opuściły fabrykę.
    Trzeba sprawdzić, czy te numery nie są zamiennikami przypadkiem.
    Choć i tak nie zmienia faktu, że wszystkie wtryski muszą być takie same na zgodnie początek cyfry, czyli dwie ostanie na zdjęciu są takie same, a już dwie wyżej na zdjęcia różnią się nie tylko od siebie, ale i dwóch ostatnich.

• #16 13 Lut 2017 18:36
    grzes1608
    Poziom 12  

Czyli pierwsza cyfra ma być zawsze taka sama dla kompletu wtryskiwaczy do danego silnika ? W tym przypadku "8".
    Wolałbym to wiedzieć przed zakupem innych wtrysków.

Szukam informacji na stronie Bosch i wynika z nich, że te wtryski chodził w 1.9 dci (głównie 100-konnych) ale sterowanych EDC15 (np. Trafic, Megane I, Scenic I, Laguna)

Aż się dziwie, że nic się nie stało do tej pory a zrobiłem już ponad 20kkm.

• #17 13 Lut 2017 20:26
    Transit 2
    Poziom 16  

Cytat:
    Czyli pierwsza cyfra ma być zawsze taka sama dla kompletu wtryskiwaczy do danego silnika ? W tym przypadku "8".
    Dokładnie, tak.

• #18 15 Lut 2017 18:45
    grzes1608
    Poziom 12  

Transit 2 napisał:
    Cytat:
    Dokładnie, tak.

A czym grozi nie stosowanie sie do w/w reguly ?
    Handlaz ma w mojej okolic na sprzedaz kpl 4 wtryskiwaczy. Dzis je widzialem i kazdy kod IMA zaczyna sie od innej cyfry (litery). Podobno sa wyciagniete z jednego silnika z francji.
    To jak to w koncu ma byc ?

• #19 15 Lut 2017 19:55
    daras41
    Poziom 25  

a jaki jest sens kodowania używanych wtryskiwaczy ?

• #20 15 Lut 2017 22:47
    Transit 2
    Poziom 16  

Cytat:
    A czym grozi nie stosowanie sie do w/w reguly ?
    Z reguły, to grozi uszkodzeniem silnika, co często można spotkać z urwanym korbowodem lub z najczęściej uszkodzeniem bloku silnika. (Potocznie słowami to, że silnik pokazał swoje kopyto.)
    Cytat:
    Handlaz ma w mojej okolic na sprzedaz kpl 4 wtryskiwaczy. Dzis je widzialem i kazdy kod IMA zaczyna sie od innej cyfry (litery).
    To najwyraźniej już ktoś robił i podmieniam wtryski tak, jak teraz Ty obecnie, czego w efekcie sam zauważyłeś jakie zmiany wychodzą i dużo nie trzeba chyba już wyjaśniać, co powodują zmiany wtryskiwaczy.

• #21 31 Lip 2017 14:48
    pawlo82
    Poziom 10  

Trochę w temacie wtrysku ,mam zatarty kod wtrysku bosch w sprinterze 2006 w906
    jest tam kod obrazkowy nie potrafię go odszyfrować
    wygląda to tak : Kodowanie wtryskiwacza cr Bosch

ściągałem kilka dekoderow na androida ale nie czyta tego rodzaju kodów , silnik trochę kuleje i przed ściągnieciem wtrysku chce wykonać przypisanie by wykluczyć ten błąd

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME