Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bateria samsung galaxy trend plus (gt-s7580)

ciutniak 15 Maj 2015 01:22 3954 3
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich
    mam (raczej dziwny) problem z bateria do mojego tel jakim jest Samsung Galaxy Tren Plus ( GT-S7580)
    mianowicie posiadam dwie sztuki baterii oryginalna oraz inna zakupiona na auckji allegro.

zacznijmy od poczatku:
    różnica miedzy nimi jest następująca
    oryginalna pojemność 1500 , prąd 3,8
    nie oryginalna pojemność 1700, prąd 3,7

niewielkie różnice. kupilem ta nie oryginalna ze wzgledu na wieksza pojemnosc..mialem nadzieje ze bedzie dluzej trzymac.
    problem pojawia sie juz na starcie..nie mogłem jej naładować do pelna...zatrzymywalo sie tak w granicy 84-88% i dalej nic..po zresetowaniu telefonu bylo 94% .. ale i tak nie mogłem na 100% naładować...problem ten rozwioazalem zmiana ladowarki..mianowicie podaczylem tel do kabla USB ale przeznaczonego tylko do ladowania ( mam taki od smartwatcha) i do pradu przejsciowka i udalo sie na 100% naładować...ale moja radosc nie trwala za dluzo...okazao sie ze tel majac okolo 34-32 % w przeciagu doslownie kilku sekund rozladowywal sie do 0%..
    kombionowalem z zmiana softu oraz wipe baterry ... ale to nic nie dalo...

dlaczego tak sie rozpisuje o nie orginalen skoro mam orginal?? i tutaj wlasnie jest mala moja bolaczka .... duzo lepiej dziala WI-FI na nie orginalej... niewiem czemu...
    znajdujac sie w tym samym pokoju telefon lezy doladnie tak samo..a orginalnej bateri ani slady sygnalu a na podrubce 2 kreski...

balagam niech ktos mi to wytlumaczy :D

teraz kombinuje co z tym fantem zrobic...z jednej strony wole oryginalna bo w sumie jako tak dluzej trzyma od podróby( chociaz podejrzewam ze podrobka byla by lepsza gdyby nie to rozladowywanie po tych 30% ) ale z drugiej mam wiekszy zasieg wi-fi i to jest bardzo duzy plus dla tej podrubiki...
    zastanawiam sie co moze byc przyczyna takiej roznicy..to mniejsze napiecie? chyba nie...podczas ladowania sprawdzalem jakims programem ( nie pamietam nazwy juz) i podawaly podobne wyniki (nie zapisywalem ich wiec obenie nie moge ich podac przepraszam)..

jesli ktos ma jakies pomysly bardzo prosze o pomoc...

z gory dziekuje i pozdrawiam wszsytkich
  • MagBoss
  • Poziom 22  
    1. Bateria a Wi-Fi - dwie oddzielne sprawy
    2. Czemu się rozładowuje? Napięcie + podróbka = rozładowywanie ;-;
  • Poziom 12  
    Witam kobieta ma w.w model. Problem z baterią (oryginał) ostatnio zaczęła mieć problem z baterią ok miesiąc temu przy ok 15% bateria nagle zaczęła zjeżdżać do zera 14-13-12.,...,. można było się tylko patrzyć i czekać jak na start sputnika :D

Problem z każdym ładowaniem się nasila teraz występuję w okolicy 85 %. Wiem że to zagrywka producenta żeby kupić nową baterię bo z Samsungiem zawsze z akcesoriami wymiennymi które przynoszą najwięcej dochodu jest zawsze problem (powszechna elektronika nie zawsze ułatwia życie) ;) Tonery do drukarek, w tym przypadku bateria.

Sam mam motorole deffy mini (i pracowałem w autoryzowanym serwisie kilku marek) i miewałem różne inne dziwne telefony i wiem że nie ma opcji żeby przy zwykłym eksploatowaniu bateria padła już po 2 latach i to w taki dziwny sposób. Sam swoją deffy mini traktuję yanosikiem, na wieszaku przy szybie samochodowej bez klimy często się przegrzewa, ładowaczką samochodową usb z laptopa i skąd się da to nawet podładować ;) zagranie dla bateriii wręcz zabójcze a jakoś działa (czasem się dziwię że jeszcze mi w twarz nie wystrzeliła :F). A Samsung regularnie rozładowywany do zera a potem ładowany nie wytrzymał 2 lat ale standard na baterię rok gwarancji a bateria eksploatowana w warunkach domowych i praca (czyli klima i umiarkowany klimat :P) :F Wiem że tego typu urządzenia mają swój licznik ale kwestia żeby użytkownik myślał że to jednak bateria...

Ma ktoś jakiś soft na to firmware może w telefonie podmienić? albo jakaś androidową apkę?
  • Poziom 10  
    Witam. Baterie podrabiane mają to do siebie że ładują się szybko i padają szybko... Po częstym ładowaniu bateria puchnie. Ładujemy baterie na 100% włączymy aplikacje która zżera dużo baterii po czym spadnie nam zaraz do 20% a jak się odłoży telefon na kilka minut to wróci te kilka % i tak będzie w kółko. Polecam kupić oryginalną baterie na allegro ale nie jakieś co mają nie możliwe mAh tylko rzeczy wiście oryginalną. Ja kupiłem do Nokii 500 Baterie na allegro ona ma 1,800 mAh i trzyma tydzień przy pisaniu i dzwonieniu a podróbka trzyma zaledwie jeden dzień bo już testowałem.

Dodano po 3 [minuty]:

Mam ten sam telefon i zamawiałem do niego baterie z www.seltrade.pl chodź dałem 50 zł ale jestem bardzo zadowolony. Cały dzień trzyma przy włączonej transmisji danych. Samo SMS/dzwonienie 4/5 dni :)