Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

D-Link DIR600/D-Link DSL-2641B - Połączenie ograniczone przy połączeniu z 2 rout

15 May 2015 08:27 786 6
  • Level 8  
    Witam, posiadam 2 routery tak jak w temacie i mam problem, mianowicie po podłączeniu pierwszego (D-Link DSL-2641B)routera wszystko działa poprawnie wifi i bezpośrednio stacjonarny podłączony poprzez kabel. Natomiast 2 (D-Link DIR600) router podczas podłączenia się do niego poprzez wifi mamy połączenie ograniczone i brak internetu, poprzez kabel przewodowy nie udaje nam się połączyć= brak internetu. Drugi router jest podłączony z pierwszym poprzez kabel rj45. Chciałbym jeszcze dodać że internet był gdy miałem sam router (D-Link DIR600). Podejrzewam że router pierwszy (D-Link DSL-2641B) ma źle skonfigurowany DNS i go nie przydziela pozostałym urządzeniom, ale to tylko moje przypuszczenia.
    Podczas połączenia z (D-Link DIR600) i włączeniu przeglądarki "Nie otrzymano odpowiedzi z serwera DNS dla www.elektroda.pl."
    Proszę o pomoc w naprawie problemu, prawidłowej konfiguracji
  • Level 16  
    A po co Ci w ogóle dwa routery?
    Poczytaj sobie to -> Link
  • Level 8  
    Chce 2 sprawne routery by móc udostępnić jeden a drugi zostawić do własnego użytku, zresztą chciałbym tylko żeby to sprawnie działało i sam nie mogę sobie z tym poradzić.
  • Level 16  
    Dobrze rozumiem, że chcesz sprawdzić tylko czy oba routery są sprawne?
  • Level 8  
    Tak jak pisałem w pierwszym wątku oba routery osobno działają ja chce je połączyć i z nich korzystać.
  • Level 16  
    Nie widzę sensu takiego podłączenia i komplikowania układu. Jakie z tego korzyści? Nie mogę zrozumieć sensu takiej konfiguracji.
  • Helpful post
    Level 1  
    Próbowałeś włączyć drugi router?