Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ładowanie tradycyjnych akumulatorów

15 Maj 2015 09:42 693 4
  • Poziom 9  
    Hej. Kupiłem ładowarkę do akumulatorów żelowych kierując się opisem znalezionym gdzieś w internecie, w którym to wyczytałem że jest uniwersalna i można nią ładować różne typy aku, również tradycyjne ołowiowo-kwasowe. Znów pytając u producenta dowiedziałem się że jest przeznaczona tylko do żelowych. Wiem że są ładowarki którymi można ładować wszystkie typy aku, np. Bosch C3, podejrzewam że zasada działania będzie identyczna, to jeżeli jedną można ładować wszystkie typy aku to może i tą moją też się da bez uszczerbku dla samej ładowarki jak i aku. Chcę się dowiedzieć czy istnieje taka możliwość że ładowarka może ulec zniszczeniu, bądź aku będzie np. niedoładowany jeśli będę to moją ładowarką ładował zwykłe akumulatory, gdzieś ktoś pisał że ładuje podobną ładowarką zwykłe aku i wszystko działa. Będę wdzięczny za fachową poradę odnośnie mojego pytania.
  • Poziom 9  
    goldi74 napisał:
    Podaj typ ładowarki.

Vipow BAT1131
  • Poziom 9  
    goldi74 napisał:
    Według opisu np. tu: http://www.hurt.com.pl/ladowarka-prostownik-bat1131-vipow,p6626.html i tu: https://seltrade.pl/prostownik-z-funkcja-ladowarki-vipow-bat1131 ta ładowarka nadaje się do aku kwasowych, żelowych i jeszcze innych.

P. S. Vipow nie jest producentem tych ładowarek ani innych rzeczy które sprzedaje. Vipow to tylko marka własna, producent najczęściej jest chiński.

Tak, na necie różnie piszą, znów producent swoje, mi chodzi konkretnie o to, czy są różne typy ładowarek do aku żelowych, które oprócz żelowych ładują również aku tradycyjne kwasowo ołowiane z płynnym roztworem, oraz takie, które ładują tylko aku żelowe i po podłączeniu do tradycyjnego aku mogą się uszkodzić bądź nie naładować go dostatecznie, chcę po prostu uniknąć zakupu drugiego prostownika jeśli tym mógł bym ładować wszystkie aku...