Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pastuch elektryczny EBO-80 - Brak iskry na wyjściu.

15 Maj 2015 10:57 4137 10
  • Poziom 26  
    Ello.
    Trafił mi się pastuch do naprawy jak w temacie. Neonówka miga tak jak powinna (słychać też charakterystyczne cykanie) a brak napięć wyjściowych z tr2. Jaka powinna być rezystancja uzwojeń wtórnych tr2? U mnie wychodzi w ohmach.
    Wrzucam w załączniku schemat tego cacka.
  • Poziom 23  
    Witam.
    mdm150 napisał:
    rezystancja uzwojeń wtórnych tr2? U mnie wychodzi w ohmach.
    Na wtórnym powinna byc duża w kom. wychodzi na to że jest zwarcie na uzwojeniu wtórnym.
  • Poziom 35  
    Witam
    Jak masz transformator od mikrofalówki, to możesz go podłączyć i zobaczyć czy na wyjściu pojawi się wysokie napięcie.
    Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Witam.
    Naprawiałem ostatnio elektryzator w którym uszkodzony był transformator. Na próbę wstawiłem transformator sieciowy o większej mocy uzwojeniem wtórnym do elektryzatora.
  • Poziom 26  
    Dla pewności, spróbuje tak zrobić. Co robić dalej jak się okaże że faktycznie trafo ubite?
  • Poziom 20  
    Trafo kupiłem w Augustowie w hurtowni ATVA.
  • Poziom 23  
    Witam.
    Skoro elektronika jest w porządku. Dioda miga to tylko trzeba wymienić transformator wysokiego napięcia.
    Są dwie możliwości jeśli jesteś w stanie przewinąć to przy rozwijaniu znajdziesz przebicie uzwojenia miedzy zwojami. Prawdopodobnie 3 warstwa od rdzenia.
    Możesz rozwinąć i w to miejsce nawinąć 700zw.drutem najlepiej 0,3mm.
    Pamiętać o dobrej izolacji. Przy nawijaniu pamiętać by nie dowijać do brzegu karkasu, zostawiamy 3mm.
    Drugie wyjście to zamówić nowy. Kosztuje 30zł u producenta pastuchów tel.601857601
    Transformatory sprawdzone bardzo wydajne.

Pozdrawiam Miro.nasz
  • Poziom 34  
    miro.nasz napisał:
    Transformatory sprawdzone bardzo wydajne
    Nie do końca. Niby ten sam typ a inne rozmiary i kształt i dużo niższe napięcie wyjściowe w impulsie (ok 30 - 35%) więc nie pisz że bardzo wydajne.
  • Poziom 23  
    Witam!
    Ja od 40lat przewijam transformatory do pastuchów nawet te zalane. Obecnie wstawiam oryginalne od producenta. Transformatory wszystkie testowałem. Zgadzam się,że trzeba dorabiać umocowania, zwłaszcza w tych z małymi otworami. Poradziłem z mocowaniem. Do skręcenia używam sprych rowerowych zamiast śrub mocujących. Wstawiam do pudełek od starego transformatora.
    Obecnie po obliczeniu kosztów drutu, preszpanu no i nawijając nawijarką oryginalną czas przewinięcia transformatora, złożenia rdzenia z zalaniem wynosi 1,5 do 2 godzin. Koszt 70-100zł. Za oryginalny transformator płacę 30-40zł i mam go na gwarancji. Koszt naprawę w różnych warsztatach na naszym terenie wynosi 100zł do 130zł.
    Pozdrawiam Miro.Nasz