Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pastuch elektryczny EBO-80 - Brak iskry na wyjściu.

15 May 2015 10:57 5067 10
  • Level 26  
    Ello.
    Trafił mi się pastuch do naprawy jak w temacie. Neonówka miga tak jak powinna (słychać też charakterystyczne cykanie) a brak napięć wyjściowych z tr2. Jaka powinna być rezystancja uzwojeń wtórnych tr2? U mnie wychodzi w ohmach.
    Wrzucam w załączniku schemat tego cacka.
    [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 24  
    Witam.
    mdm150 wrote:
    rezystancja uzwojeń wtórnych tr2? U mnie wychodzi w ohmach.
    Na wtórnym powinna byc duża w kom. wychodzi na to że jest zwarcie na uzwojeniu wtórnym.
  • Level 36  
    Witam
    Jak masz transformator od mikrofalówki, to możesz go podłączyć i zobaczyć czy na wyjściu pojawi się wysokie napięcie.
    Pozdrawiam
  • Level 20  
    Witam.
    Naprawiałem ostatnio elektryzator w którym uszkodzony był transformator. Na próbę wstawiłem transformator sieciowy o większej mocy uzwojeniem wtórnym do elektryzatora.
  • Level 26  
    Dla pewności, spróbuje tak zrobić. Co robić dalej jak się okaże że faktycznie trafo ubite?
  • Level 20  
    Trafo kupiłem w Augustowie w hurtowni ATVA.
  • Level 24  
    Witam.
    Skoro elektronika jest w porządku. Dioda miga to tylko trzeba wymienić transformator wysokiego napięcia.
    Są dwie możliwości jeśli jesteś w stanie przewinąć to przy rozwijaniu znajdziesz przebicie uzwojenia miedzy zwojami. Prawdopodobnie 3 warstwa od rdzenia.
    Możesz rozwinąć i w to miejsce nawinąć 700zw.drutem najlepiej 0,3mm.
    Pamiętać o dobrej izolacji. Przy nawijaniu pamiętać by nie dowijać do brzegu karkasu, zostawiamy 3mm.
    Drugie wyjście to zamówić nowy. Kosztuje 30zł u producenta pastuchów tel.601857601
    Transformatory sprawdzone bardzo wydajne.

Pozdrawiam Miro.nasz
  • Level 24  
    Witam!
    Ja od 40lat przewijam transformatory do pastuchów nawet te zalane. Obecnie wstawiam oryginalne od producenta. Transformatory wszystkie testowałem. Zgadzam się,że trzeba dorabiać umocowania, zwłaszcza w tych z małymi otworami. Poradziłem z mocowaniem. Do skręcenia używam sprych rowerowych zamiast śrub mocujących. Wstawiam do pudełek od starego transformatora.
    Obecnie po obliczeniu kosztów drutu, preszpanu no i nawijając nawijarką oryginalną czas przewinięcia transformatora, złożenia rdzenia z zalaniem wynosi 1,5 do 2 godzin. Koszt 70-100zł. Za oryginalny transformator płacę 30-40zł i mam go na gwarancji. Koszt naprawę w różnych warsztatach na naszym terenie wynosi 100zł do 130zł.
    Pozdrawiam Miro.Nasz