Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo SL500 - Odzyskiwanie punktu przywracania systemu

poul15 15 Maj 2015 11:48 681 2
 • #1 15 Maj 2015 11:48
  poul15
  Poziom 9  

  Witam. Czy jest ktoś w stanie mi poradzić jak odzykać z dysku systemowego punkt przywracania systemu. Chodzi o system Windows Vista HE.
  3 dni temu padłem ofiarą paskudnego wirusa o nazwie Crypt0L0cker. Działanie wirusa polega na szyfrowaniu plików użytkowanika a za odszyfrowanie żąda wpłaty pokaźnej sumy. Po wykryciu wirusa skorzystałem z funkcji przywracania systemu i wirus został usunięty. Jednak pliki użytkownia nadal pozostały zaszyfrowane. W internecie znalazłem jednak sposób na odzyskanie tych danych przy użyciu ShadowExplorera. Ściągnąłem, zainstalowałem i o dziwo znalazłem niezaszyfrowane jeszcze pliki, więc zacząłem je odzyskiwać. Niestety w międzyczasie zainstalowały mi się aktualizacje Windowsa i komputer się zresetował. Po ponownym uruchomieniu włączyłem ShadowExplorera i niestety ostatnia data kopii plików była już datą po operacji przywracania systemu a dane te są niestety zaszyfrowane. Wpadłem więc na pomysł żeby odzyskać plik zawierający punkt przywracania systemu sprzed infekcji a nastepnie uruchomić przywracanie systemu z tego pliku. Niestety TestDisk nie wykrył żadnego pliku z wcześniejszym punktem przywracania niż te obecne. Proszę o poradę czy jest jakiś sposób odzyskania usuniętego przez system pliku z punktem przywracania systemu i późniejsze uruchomienie przywracania z tego pliku. A może ktoś wie jak rozszyfrować pliki zainfekowane przez tego wirusa.

  0 2
 • #2 15 Maj 2015 18:03
  paul_pivo
  Poziom 2  

  Przyłączam się do prośby.

  0
 • #3 15 Maj 2015 20:18
  Dra98
  Poziom 41  

  Można spróbować - https://noransom.kaspersky.com/ - zostały tu wykorzystane klucze szyfrujące, być może uda się odszyfrować.
  Wpierw sugeruję usunąć szkodnika używając np Malwarebytes Anti-Malware.
  Odradzam dokonywanie wpłat, gdyż i tak nie ma gwarancji na otrzymanie poprawnego klucza.

  0
  Szukaj w 5mln produktów