Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DCR PC110E PAL - przetwornik analogowy przechwytuje tylko dźwięk

hyclu 15 Maj 2015 13:02 453 1
  • #1 15 Maj 2015 13:02
    hyclu
    Poziom 1  

Witam. Mam problem, zakupiłem kamerę DCR PC110E PAL na Allegro aby ratować stare kasety VHS... Kamera ta posiada funkcje przetwornika analogowo cyfrowego. Po podłączeniu do niej urządzenia analogowego czyli magnetowidu lub kamery analogowej na wizjerze nic się nie wyświetla, ale słychać dźwięk. Analogowy sygnał wprowadzam wejściem AV in/out a do komputera wyprowadzam kablem DV in/out. Po podłączeniu do komputera przechwytywany jest sam dźwięk. Wszystkie inne funkcje, w tym zgrywanie z kasetki w kamerze działają, widocznie jest problem z przetwornikiem lub ja nie umiem czegoś ustawić. Proszę o pomoc.

Moderowany przez Mirek Z.:

Pisownię (głównie większości "polskich" liter) poprawiłem. https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php - p.3.1.13.

0 1
  • Pomocny post
    #2 15 Maj 2015 14:54
    Alfax
    Poziom 28  

Witam
    Tutaj nie ma jakiejś większej filozofii z ustawieniami. Masz instrukcję? Jeśli nie, to zamieszczam zrzuty dwóch stron z opisem procedury:
    DCR PC110E PAL - przetwornik analogowy przechwytuje tylko dźwięk DCR PC110E PAL - przetwornik analogowy przechwytuje tylko dźwięk
    W uwagach masz jedynie, aby zwrócić uwagę na jakość nagrań, gdyż to może powodować problemy z obrazem i na to, czy kasety nie są zabezpieczone elektronicznie przed kopiowaniem.
    A może to kwestia problemów, czy odpowiednich ustawień programu do przechwytywania?
    Pozdrawiam

1