Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak sterownika do kart sieciowej

15 Maj 2015 13:28 1143 29
  • Poziom 7  
    Witam was, zwracam się z prośbą o pomoc, ponieważ mam problemy z internetem.
    Moja karta sieciowa to Intel 8255xx-based PCI Ethernet Adapter 10/100,
    Płyta główna Gigabyte GA-VM900M (nie mam płytki do sterownika jak by co).
    Mam Windowsa 7 Ultimate 64bit.
    2 GB RAM mam.
    2 rdzeniowy.
    Karta sieciowa nie jest zintegrowana z płytą główną.
    zdjęcia w załączniku.
    System dopiero wgrany i chciałbym na nim pozostać :) Mam nadzieję, że pomożecie. Pozdrawiam

Poprawiłem błędy /salmon/
  • Poziom 16  
    Jakie problemy konkretnie? Nie działa internet? Kto jest dostawcą? Sterownik jest zainstalowany prawidłowo (karta na PCI), jedynie brakuje sterownika do zintegrowanej karty sieciowej. Sterowniki do płyty głównej można pobrać ze strony producenta.
  • Moderator - Sieci, Internet
    m.sound napisał:
    Sterownik jest zainstalowany prawidłowo (karta na PCI), jedynie brakuje sterownika do zintegrowanej karty sieciowej.

Powiedziałbym, że jest dokładnie odwrotnie - brak sterowników do karty "zewnętrznej", zainstalowane do zintegrowanej na płycie głównej.
  • Poziom 16  
    Niekoniecznie, nie wszystkie "sieciówki" są na chipsecie Realteka. Poza tym nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby karta sieciowa na PCI wymagała doinstalowania sterownika (systemy od XP wzwyż).
  • Poziom 7  
    po prostu nie działa zainstalowałem jakieś sterowniki i lipa. ja Mam kartę nie wbudowaną w płycie głównej ,tylko taką co się wsadza w wejście i przykręca tak zwaną nie zintegrowaną.

A co do producenta to jak sprawdzić?
    Mam pc a kabel puszczony mam nie wifi ale. ,gwarantuje że ,z kablem jest wszystko okey i ruterem . Mój kuzyn powiedział mi że, jakiś sterownik trzeba. On jest informatykiem ale dopiero za miesiąc wróci .
    to powie mi ktoś jak to zrobić bo już się mecze z tym od kiku dni i nikt nie wie ;/

Dodano po 1 [minuty]:

Może ktoś coś doradzi albo wyśle sterownik bym był wdzięczny :)
  • Poziom 16  
    Do której karty masz podłączony przewód? Zintegrowanej czy na PCI?
    m.sound napisał:
    Niekoniecznie, nie wszystkie "sieciówki" są na chipsecie Realteka. Poza tym nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby karta sieciowa na PCI wymagała doinstalowania sterownika (systemy od XP wzwyż).

Nie powiedziałem, że zawsze na płycie siedzi Realtek. Zajrzyj do specyfikacji płyty głównej, albo ściągnij sterownik ze strony producenta i np. zajrzyj do pliku inf. Obawiam się, że będzie to właśnie VIA Rhine. Chyba mamy pierwszy wyjątek od Twojej reguły ;)
    Andrzej1136 napisał:
    A co do producenta to jak sprawdzić.?

W zakładce "Szczegóły", Właściwość "identyfikatory sprzętu", pokaż co tam masz.

P.S. Słyszałeś o printscreen-ie?
  • Poziom 7  
    U mnie jest tak, że zintegrowana nie działa. Podpięty mam do PCI.
    Z identyfikatora wynika, że jest to karta z chipem Davicom DM9102F. Wygląda na to, iż niestety sterowniki powyżej WinXP nie były wypuszczane...
  • Poziom 7  
    Czyli nie ma innego wyjścia i muszę zmienić system?
  • Admin grupy komputery
    Skopiuj i wklej te identyfikatory. Moje łącze internetowe uniemożliwia przeglądanie screenów.
    Andrzej1136 napisał:
    Czyli nie ma innego wyjścia i muszę zmienić system?

Można zmienić kartę, droga nie jest..
  • Poziom 7  
    Identyfikator sprzętu karty sieciowej :
    PCI\VEN_1106&DEV_3065&SUBSYS_E0001458&REV_7C
    PCI\VEN_1106&DEV_3065&SUBSYS_E0001458
    PCI\VEN_1106&DEV_3065&CC_020000
    PCI\VEN_1106&DEV_3065&CC_0200
  • Poziom 7  
    Identyfikator kontrolera:
    PCI\VEN_1282&DEV_9102&SUBSYS_50323030&REV_31
    PCI\VEN_1282&DEV_9102&SUBSYS_50323030
    PCI\VEN_1282&DEV_9102&DEV_9102&CC_020000
    PCI\VEN_1282&DEV_9102&DEV_9102&CC_0200
    @Andrzej1136 VIA Rhine (VEN_1106&DEV_3065) to karta zintegrowana, jest zainstalowana ale jak napisałeś jest uszkodzona - to po co nią się zajmujemy? O drugiej, niezainstalowanej napisałem wyżej.
  • Poziom 7  
    No to jak to zrobić w końcu mam?
  • Admin grupy komputery
    Sprawdź, czy system przyjmie sterownik z załącznika, jeśli nie, to wymień kartę sieciową na coś młodszego.
  • Poziom 7  
    Według schematów mam to zrobić, czy porostu wypakować i odpalić?
  • Admin grupy komputery
    W poście 16 masz link do instrukcji.
  • Poziom 7  
    To ja mam ten sterownik zaktualizować w karcie sieciowej czy w tym kontrolerze z wykrzyknikiem?

Dodano po 15 [minuty]:

Nie wykrywa tego sterownika. To jak , bym musiał jakiego wgrać xp 32bity czy 64bity ?
  • Poziom 29  
    Troche dziwna sprawa jest z XP x64, nie kombinuj i zainstaluj zwyklego x32.
  • Poziom 7  
    Mam xp 32 bity na płycie ale , jak botowanie jest to wyskakuje żebym z 9 wybrał którą wersje chcę.Ale , nie mogę wybrać ponieważ , mam klawiaturę usb a ona się włącza jak się system włączy.A więc można ją jakoś ustawić aby się włączała przy włączeniu komputera?
  • Admin grupy komputery
    Poszukaj w biosie odpowiednią opcję - o ile w biosie klawiatura działa.
  • Poziom 7  
    Klawiatura działa w BIOS. Proszę powiedz co zmienić, bo ja się kompletnie w tym nie orientuję. .

Dodano po 2 [godziny] 22 [minuty]:

Tylko którą opcje zmienić?
  • Admin grupy komputery
    USB keyboard - enable.
  • Poziom 7  
    Temat uważam za zakończony.Wszystko , działa jak należy na xp .Dziękuje , wszystkim za pomoc ;)