Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karcher HDS 795 - Wybija różnicówkę ale nie zawsze

adam_sil 15 Maj 2015 16:00 2757 11
  • #1 15 Maj 2015 16:00
    adam_sil
    Poziom 20  

Witam
    Mamy tu problem na warsztacie z tą myjką. Raz chodzi bez zarzutu, innym razem co chwilę wybija różnicówka i nie da się nią nic umyć. Co i gdzie mógłbym posprawdzać aby wyeliminować usterkę?
    Pozdrawiam

0 11
  • #3 16 Maj 2015 14:20
    adam_sil
    Poziom 20  

Tak ma wyświetlacz widać go przez szybkę w klapie

0
  • Pomocny post
    #4 16 Maj 2015 15:06
    JACU626

Poziom 27  

Masz w załączniku schemat (na przyszłość jak by coś nie działało), posprawdzaj na początek wszystkie masy zarówno w tablicy jak i te przy silniku. Myjka ma lata może któraś zaśniedziała nie łączy pojawia się napięcie i wali różnicówkę.

1
  • #5 16 Maj 2015 20:23
    adam_sil
    Poziom 20  

Ok, na razie Ci dzięki. Posprawdzam w poniedziałek wszystko i dam znać.

0
  • #6 14 Cze 2015 19:46
    adam_sil
    Poziom 20  

Witam
    Dziwna sprawa z tą myjką. Postała jakiś czas i znowu działa. Posprawdzałem na wszelki wypadek masy i zobaczymy. Taka myśl mi się nasunęła przy okazji czy jakby - jeśli jest to oczywiście możliwe bo nie znam budowy pompy - woda przedostawała się do silnika przez uszkodzony uszczelniacz to czy mogłoby to powodować zadziałanie różnicówki ? To pierwsze pytanie.
    Drugie to: zapaliła nam się kontrolka z kluczem, czy to informacja o przeglądzie czy może jakaś usterka?

0
  • #7 14 Cze 2015 22:17
    JACU626

Poziom 27  

adam_sil napisał:
    Drugie to: zapaliła nam się kontrolka z kluczem, czy to informacja o przeglądzie czy może jakaś usterka?

A wyświetlacz pod klapą jaki kod wyświetla?

adam_sil napisał:
    Taka myśl mi się nasunęła przy okazji czy jakby - jeśli jest to oczywiście możliwe bo nie znam budowy pompy - woda przedostawała się do silnika przez uszkodzony uszczelniacz to czy mogłoby to powodować zadziałanie różnicówki

Najpierw woda pojawia sie w oleju jak wygląda?

0
  • #8 14 Cze 2015 22:59
    adam_sil
    Poziom 20  

Na wyświetlaczu nie ma nic a olej sprawdzę jutro

0
  • #9 04 Lip 2015 13:57
    adam_sil
    Poziom 20  

Więc sprawdziłem olej i był w porządku. Natomiast po wnikliwej diagnostyce poszczególnych podzespołów okazało się, że trafo od iskrownika jest popękany a właściwie to jego obudowa. Odłączyłem go całkowicie i póki co maszyna nie wybija różnicówki. Co do kodów na wyświetlaczu to zauważyłem, że coś z tą elektroniką nie tak ponieważ jak silnik myjki działa to na wyświetlaczu migają jakieś cyfry. Wygląda mi to raczej na migające segmenty tych wyświetlaczy. Kiedy silnik nie pracuje świeci się napis h565 (zdjęcie) no i kontrolka z kluczem.

Karcher HDS 795 - Wybija różnicówkę ale nie zawsze

0
  • #10 06 Lip 2015 21:11
    adam_sil
    Poziom 20  

Myjka jednak nie działa. Dzisiaj pochodziła z 10 min. i koniec. Kabel dałem nowy, wszystko co może powodować wybicie różnicówki w zasadzie odłączone oprócz silnika oczywiście. Płytka z elektroniką jest zasilana z oddzielnego trafa napięciem 24V więc nie ma wpływu na wybijanie zabezpieczenia. Jedynym podejrzanym jest silnik moim zdaniem. Co wy na to drodzy forumowicze?

0
  • #12 29 Paź 2015 13:20
    adam_sil
    Poziom 20  

Witam
    Silnik został przewinięty i maszyna działa bez problemu. Wody w nim nie było, widocznie nie wytrzymał, za krótkie przerwy były miedzy kolejnymi myciami. Silnik chłodzony jest wodą ale tylko środek ma optymalną temperaturę pracy przez dłuższy czas użytkowania, w miejscach przy łożyskach dosyć mocno się nagrzewał i tam nie wytrzymała izolacja.
    Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam

0