Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karcher HDS 795 - Wybija różnicówkę ale nie zawsze

15 Maj 2015 16:00 3312 11
 • Poziom 20  
  Witam
  Mamy tu problem na warsztacie z tą myjką. Raz chodzi bez zarzutu, innym razem co chwilę wybija różnicówka i nie da się nią nic umyć. Co i gdzie mógłbym posprawdzać aby wyeliminować usterkę?
  Pozdrawiam
 • Poziom 20  
  Tak ma wyświetlacz widać go przez szybkę w klapie
 • Pomocny post

  Poziom 27  
  Masz w załączniku schemat (na przyszłość jak by coś nie działało), posprawdzaj na początek wszystkie masy zarówno w tablicy jak i te przy silniku. Myjka ma lata może któraś zaśniedziała nie łączy pojawia się napięcie i wali różnicówkę.
 • Poziom 20  
  Ok, na razie Ci dzięki. Posprawdzam w poniedziałek wszystko i dam znać.
 • Poziom 20  
  Witam
  Dziwna sprawa z tą myjką. Postała jakiś czas i znowu działa. Posprawdzałem na wszelki wypadek masy i zobaczymy. Taka myśl mi się nasunęła przy okazji czy jakby - jeśli jest to oczywiście możliwe bo nie znam budowy pompy - woda przedostawała się do silnika przez uszkodzony uszczelniacz to czy mogłoby to powodować zadziałanie różnicówki ? To pierwsze pytanie.
  Drugie to: zapaliła nam się kontrolka z kluczem, czy to informacja o przeglądzie czy może jakaś usterka?

 • Poziom 27  
  adam_sil napisał:
  Drugie to: zapaliła nam się kontrolka z kluczem, czy to informacja o przeglądzie czy może jakaś usterka?


  A wyświetlacz pod klapą jaki kod wyświetla?


  adam_sil napisał:
  Taka myśl mi się nasunęła przy okazji czy jakby - jeśli jest to oczywiście możliwe bo nie znam budowy pompy - woda przedostawała się do silnika przez uszkodzony uszczelniacz to czy mogłoby to powodować zadziałanie różnicówki


  Najpierw woda pojawia sie w oleju jak wygląda?
 • Poziom 20  
  Na wyświetlaczu nie ma nic a olej sprawdzę jutro
 • Poziom 20  
  Więc sprawdziłem olej i był w porządku. Natomiast po wnikliwej diagnostyce poszczególnych podzespołów okazało się, że trafo od iskrownika jest popękany a właściwie to jego obudowa. Odłączyłem go całkowicie i póki co maszyna nie wybija różnicówki. Co do kodów na wyświetlaczu to zauważyłem, że coś z tą elektroniką nie tak ponieważ jak silnik myjki działa to na wyświetlaczu migają jakieś cyfry. Wygląda mi to raczej na migające segmenty tych wyświetlaczy. Kiedy silnik nie pracuje świeci się napis h565 (zdjęcie) no i kontrolka z kluczem.

  Karcher HDS 795 - Wybija różnicówkę ale nie zawsze
 • Poziom 20  
  Myjka jednak nie działa. Dzisiaj pochodziła z 10 min. i koniec. Kabel dałem nowy, wszystko co może powodować wybicie różnicówki w zasadzie odłączone oprócz silnika oczywiście. Płytka z elektroniką jest zasilana z oddzielnego trafa napięciem 24V więc nie ma wpływu na wybijanie zabezpieczenia. Jedynym podejrzanym jest silnik moim zdaniem. Co wy na to drodzy forumowicze?
 • Poziom 20  
  Witam
  Silnik został przewinięty i maszyna działa bez problemu. Wody w nim nie było, widocznie nie wytrzymał, za krótkie przerwy były miedzy kolejnymi myciami. Silnik chłodzony jest wodą ale tylko środek ma optymalną temperaturę pracy przez dłuższy czas użytkowania, w miejscach przy łożyskach dosyć mocno się nagrzewał i tam nie wytrzymała izolacja.
  Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam