Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 206 2.0 HDI - Auto gubi prąd po przekręceniu kluczyka

15 Maj 2015 16:06 1539 8
  • Poziom 9  
    witam,
    Peugeot 206 2.0 HDI 2001 rok.
    Do tej pory zero problemów tego typu.
    Dziś próbuję odpalić auto, słyszę trzask i nie kręci. Wygląda tak jakby tracił prąd po przekręceniu kluczyka.
    Co obserwuję:
    1. Po przekręceniu stacykji Zegary szaleją - jakby się włączały i wyłączały. Typowe oznaki dla rozładowanego akumulatora.
    Podłączam prostownik. Nadal nie kręci.
    2. Słychać cykanie w okolicy stacyjki (pod kierownicą)
    3. Buczenie dochodzące z tyłu - pompa paliwa?

Sprawdzałem akumulator wygląda OK.
  • Admin grupy Samochody
    Martinoss napisał:
    Sprawdzałem akumulator wygląda OK.
    Nie o wygląd tu chodzi tylko o zdolność rozruchową.
  • Poziom 34  
    Witam. Oczyść solidnie klemy akumulatora. To że sprawdzałeś akumulator, i jest OK, o niczym nie świadczy. Może to już jego koniec żywota. Podstaw inny, sprawny.
  • Poziom 9  
    Zrobiłem tak:
    Odłączyłem klemy i oczyściłem wszystko. Jak jest podłączony akumulator to mogę właczyć radio czy lampkę. Ale sinika nie ruszę ani ciut ciut.
    Po podłączeniu prostownika wskaźnik pokazuje zero czyli tak jakby był naładowany, prawda? Przekręcenie klucza przy włączony prostowniku jednak też silnika nie kręci. Słychać tylko cykanie. --> odchyla się wtedy wskaźnik na prostowniku.
    Mój akumulator firmy CENTRA ma to magiczne oczko, które wskazuje poziom naładowania. Pokazuje na zielono czyli OK.

Wieczorem postaram się pozyczyć gdzieś inny akumulator albo kogoś kto jakimś urządzeniem sprawdzi jego działanie.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Prostownik jeszcze dobry, tylko takie działania go zniszczą. Do wymiany jest akumulator.
  • Poziom 9  
    Akumulator może tak paść z dnia na dzień? Patrzyłem dziś, że nawet 3 lata nie minęły od zakupu. ;-(
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    po wymianie akumulatora wszystko wróciło do porządku.