Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z komputerem ?

ce2ar 25 Maj 2005 07:51 1131 13
  • #1 25 Maj 2005 07:51
    ce2ar
    Poziom 12  

Podczas słuchania muzyki na kompie ten się nagle sam wyłączył. Przy probie ponownego uruchomienia komputer się nie chce załączyć , tzn słychać że coś się kręci , ale system się nie chce uruchomić, miga tylko kontrolka od dysku, ekran czarny. Sprawdziłem już pamięć, kartę graficzną , dysk sprawdzałem. Co jeszcze może być przyczyną.

0 13
  • #2 25 Maj 2005 08:09
    TONI_2003
    Moderator

Witam ! Proponuję miernik i pomiar wszystkich napięć tylko bez podłączania do reszty komputera ewentualnie podmianę zasilacza i obejrzenie samej płyty głównej .

0
  • #3 25 Maj 2005 10:22
    sewik
    Poziom 14  

Tak TONI_2003 ma rację. Podmien zasilacz na inny i obejrzyj kondesatory na płycie głównej zawlaszcza te o dużej pojemnosci jest ich przeważnie kilka obok siebie i jesli plyta ma juz kilka latek to wysoka temperatura procka i przeciążonego zasilacza powoduje ich puchniecie poczym tracą swoje właściwości i kompa coraz ciężej włączyć.

0
  • #4 25 Maj 2005 15:19
    ce2ar
    Poziom 12  

Podłączyłem inny zasilacz i jest niestety to samo.Nawet przycisk RESET na obudowie nie reaguje. Te kondensatory to jak mniej więcej wyglądają (to są te takie maluśkie koloru przeżroczysto - czerwonego płaskie czy te stojące większe.

0
  • #5 25 Maj 2005 15:44
    Kassiel
    Poziom 19  

Jakiego masz procka (najlepiej podaj całą konfigurację)?
    Najlepiej badaj tylko płytę główna (wymontowaną z obudowy) z grafiką, prockiem pamięcią, zasilaczem i monitorem.
    Podłącz głośniczek do płyty, wyjmij pamięć i odpal go. Jaki efekt?

0
  • #6 25 Maj 2005 19:13
    ce2ar
    Poziom 12  

Płyta ECS, pamięć 256MB, Athlon XP1.7, grafa GeForce2 MX400 64 MB.

Dodano po 1 [godziny] 45 [minuty]:

Zmierzyłem napięcia +12V i +5V , są w normie , ale ponieważ nie reaguje wogóle przycisk reset zmierzyłem te napięcia przy wciśniętymprzycisku efekt-spadło napięcie o ok. 0,4V.Komputer raz się wyłaczy przy wciśnięciu przycisku STANDBY na obudowie a raz nie , więc zmierzyłem również napięcie przy wciśniętym przycisku efekt - napięcie rośnie o ok. 0,5V. Tak jak radziliście patrzyłem na te kondensatory ale chyba wszystko jest z nimi ok. A przepraszam Procek to Celeron 1,7 Ghz. Płyta ma ponad trzy lata. Nie mam tylko jak sprawdzić tego Procka. Co proponujecie.

0
  • #7 25 Maj 2005 21:41
    ddmar
    Poziom 12  

Mam propozycję- zresetuj bios baterią nic się gorszego nie stanie a może pomoże. Znajdź kogoś kto ma taką samą płytę (taki sam slot) i zobacz czy wstaje. Jeżeli się nie uda to spróbój odpiąć CD stację dyskietek kartę myzyczną ew. modem kartę sieciową, zostaw 1 kośc RAMU. Na odległość nic więcej nie powiem

0
  • #8 25 Maj 2005 21:42
    bobanr
    Poziom 14  

Jezeli jest to K7S5A to obok gniazda procesora masz kondensatory, o ile dobrze pamietam sa koloru zielonego(takie beczulki), sprawdz wlasnie je, czy nie sa aby napuchniete. Sprawdz tez okolice baterii od biosu-nie pamietam juz dokladnie, ale wystepuje tam jakis problem wlasnie na tej plycie.

0
  • #9 25 Maj 2005 21:42
    k4be
    Poziom 31  

na k7s5a chyba nie chodzą celerony....

0
  • #10 25 Maj 2005 23:32
    sewik
    Poziom 14  

ce2ar napisał:
    Podłączyłem inny zasilacz i jest niestety to samo.Nawet przycisk RESET na obudowie nie reaguje. Te kondensatory to jak mniej więcej wyglądają (to są te takie maluśkie koloru przeżroczysto - czerwonego płaskie czy te stojące większe.

To sa te stojące wieksze elektrolity o pojemnosciach od 2200 do 3300µF najczęściej w pobliżu proca i złącza ATX

0
  • #11 26 Maj 2005 22:14
    ce2ar
    Poziom 12  

A więc tak. Karta graficzna sprawdzona ok. Pamięć ok. dysk twardy w porządku, zasilacz ok. Pozostaje płyta główna lub procesor. którego nie mogę sprawdzić bo nie mam nikogo znajomego z płytą na Celerona. Zauważyłem, że na płycie chipset jest bardzo gorący radiator na procesorze prawie zimny.

0
  • #12 27 Maj 2005 10:03
    air_szyna
    Poziom 12  

Załóż sobie jakiś radiator na ten chipset jeśli nie masz. A jak masz to owiej go jakimś wentylatorem i testuj.

0
  • #13 01 Cze 2005 00:25
    ce2ar
    Poziom 12  

Witam znowu. Sprawdziłem wreszcie u kumpla na płycie mój procesor i okazało się ,że kompa też nie można uruchomić. Następnie wziąłem jego procesor włożyłem do swojej płyty i również nie chciał się uruchomić. Wygląda na to ,że poszła płyta i procesor . Czy mam rację?

0
  • #14 01 Cze 2005 13:21
    ddmar
    Poziom 12  

Zgadza się. To możliwe skombinój jakiś miernik i sprawdź napięcia na swojej płycie.

0