Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka HP LaserJet 2200DT nie drukuje

16 Maj 2015 08:47 885 12
  • Poziom 8  
    Witam!

Mam problem z drukarką HP LaserJet 2200DT

Otóż gdy wciskam aby wydrukowało stronę testową drukarka reaguje i idzie papier.Jednak nic oprócz zabrudzenia strony nie ma.

Gdy natomiast chce coś wydrukować z komputera to gdy dojdzie sygnał z komputera do drukarki zaczyna ona strasznie hałasować jakby jakieś rolki albo coś w tym stylu i nie pobiera papieru.

Prosiłbym o pilną pomoc.

• Poziom 11  
    Podstawa to wyjmij toner i zobacz w jakim stanie jest chociażby bęben światłoczuły - skoro brudzi na stronie testowej pewnie będzie zanieczyszczony. Możliwości jest cała masa.
  • Poziom 8  
    PitbullPel napisał:
    Podstawa to wyjmij toner i zobacz w jakim stanie jest chociażby bęben światłoczuły - skoro brudzi na stronie testowej pewnie będzie zanieczyszczony. Możliwości jest cała masa.

Bęben światłoczuły:

Ps.Brudzi przy stronie testowej.A dlaczego nie pobiera papieru i hałasuje przy drukowaniu z komputera?[/img]

• Poziom 11  
    Toner oryginalny?? Masz pewność że sam pojemnik z tonerem i jego zawartość są ok?? Napisz coś więcej w tym temacie. W jaki sposób doszło do tej sytuacji itd. Czy po wymianie tonera czy jak??
  • Poziom 8  
    PitbullPel napisał:
    Toner oryginalny?? Masz pewność że sam pojemnik z tonerem i jego zawartość są ok?? Napisz coś więcej w tym temacie. W jaki sposób doszło do tej sytuacji itd. Czy po wymianie tonera czy jak??

A więc od początku drukarkę te dostałem.Zanim otrzymałem ją wszystko działało poprawnie.Na tonerze pisze: Dataproducts Toner Cartridge For Pour Fur Canon HP LJ 2100 57210E.Jak sprawdzić czy toner jest sprawny czy jest w nim jakiś tusz?

Ps.Bym zapomniał gdy chce coś wydrukować z komputera i wtedy co zaczyna piszczyć, hałasować to gdy skończy zapala się pomarańczowa kontrolka przy trójkącie.

• Poziom 11  
    Więc tak. Spróbuj uruchomić drukarkę z wyjętym zasobnikiem z tonerem. Zobaczysz czy wtedy hałasuje no i tym samym ograniczysz troszkę obszar poszukiwań. Będzie wiadomo czy coś nie tak jest z zasobnikiem czy uszkodzeniu uległa np. jakaś zębatka itd. Zapalanie się czerwonej lampki może oznaczać różne rzeczy od zaciętego papieru po uszkodzony formater. Sprawdź na rozruch to co pisałem i daj znać co się dzieje. Z wyjętym tonerem co prawda nic nie wydrukujesz ale sam mechanizm drukarki "zakręci" więc hałas powinien być również słyszalny jeśli jest coś ne tak.
    Natomiast czy w zasobniku jest toner (proszek) - skoro drukuje stronę testową na czarno to coś tam musi być. Pytanie tylko w jakim jest stanie ten proszek. Czy np. nie stwardniał od starości czy też z innego powodu itd. Lub czy np. nie został w nieodpowiedni sposób "zasypany" "świeżym" proszkiem.
  • Poziom 8  
    PitbullPel napisał:
    Więc tak. Spróbuj uruchomić drukarkę z wyjętym zasobnikiem z tonerem. Zobaczysz czy wtedy hałasuje no i tym samym ograniczysz troszkę obszar poszukiwań. Będzie wiadomo czy coś nie tak jest z zasobnikiem czy uszkodzeniu uległa np. jakaś zębatka itd. Zapalanie się czerwonej lampki może oznaczać różne rzeczy od zaciętego papieru po uszkodzony formater. Sprawdź na rozruch to co pisałem i daj znać co się dzieje. Z wyjętym tonerem co prawda nic nie wydrukujesz ale sam mechanizm drukarki "zakręci" więc hałas powinien być również słyszalny jeśli jest coś ne tak.
    Natomiast czy w zasobniku jest toner (proszek) - skoro drukuje stronę testową na czarno to coś tam musi być. Pytanie tylko w jakim jest stanie ten proszek. Czy np. nie stwardniał od starości czy też z innego powodu itd. Lub czy np. nie został w nieodpowiedni sposób "zasypany" "świeżym" proszkiem.

Tak jak pisałem wcześniej drukarka hałasuje tylko wtedy gdy chce coś wydrukować (nie przy włączaniu się)
    Spróbowałem jeszcze raz wydrukować jednak znów papieru nie pobrało a oto efekt gdy drukarka przestała już próbować wydrukować.

Ps.Gdy włączam drukarkę drukarka przechodzi w stan gotowości co sygnalizuje zielona lampka przy tym znaczku półokrągłym.

• Poziom 11  
    Ale papier pobiera w ogóle?? Pisałeś, że stronę testową drukuje więc papier chyba pobiera??
  • Poziom 8  
    PitbullPel napisał:
    Ale papier pobiera w ogóle?? Pisałeś, że stronę testową drukuje więc papier chyba pobiera??

Pomyliłem się chodziło mi o czyszczenie drukarki wtedy pobiera papier.Mój błąd.

• Poziom 11  
    A błąd po tym wydruku również zgłasza?? Zapalają się również te diody co na zdjęciu powyżej czy przechodzi bezproblemowo w stan gotowości po całej operacji??
  • Poziom 8  
    Po wykonaniu czyszczenia przechodzi w stan gotowości.