Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie wentylatorów do gniazda sieciowego

16 Maj 2015 11:22 765 2
  • Poziom 2  
    Witam. Słabo się znam na elektronice lecz planuję to zmienić. Rozpocząłem budowe PC GrowBox, pytanie jest następujące : posiadam 3 wentylatory 120x120 (2x THERMATAKE TT-1225 DC-12V 0.30AMP, 1x AKASA DFB122312L DC 12V 2.2W ), posiadam również regulator obrotów (THERMALTAKE , brak danych na obudowie). Jak podłączyć te wentylatory do gniazda sieciowego ?jak podłączyć regulator obrotów? Podłączenie wentylatorów do gniazda sieciowego Chodzi mi o przyzwoitą prace tych wentylatorów tak więc pomysł z ładowarka chyba odpada. Proszę o pomoc . Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Moderator
    kobus113 napisał:
    Słabo się znam na elektronice lecz planuję to zmienić.

Zamiar bardzo chwalebny, lecz czy nie lepiej zacząć od podstaw? Wentylatory powinny być zasilane napięciem DC 12V, więc o podłączeniu bezpośrednio do gniazda sieciowego zapomnij.
  • Poziom 2  
    rozumiem że nie mogę podłączyć bezpośrednio do sieci :D chodzi o to co powinienem zrobić żeby te wentylatory podłączyć do sieci :D mam zasilacz komputerowy ale czytałem ze to średni pomysł bo te zasilacze nie lubią na takim jałowym trybie pracować?