Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Y510P - Uszkodzenie portu Jack

czlowiek malpa 16 Maj 2015 12:37 651 3
  • #1 16 Maj 2015 12:37
    czlowiek malpa
    Poziom 2  

sprzątając mieszkanie kopnąłem w kabel gdy były podpięte słuchawki i wystrzeliło je z gniazda jacka 3.5
    zdarzało mi się to wcześniej, ale do tej pory nic się nie wydarzyło, tym razem trochę gwałtowniej uderzyłem i uszkodziło mi gniazdo

teraz objawy
    1) jak podpinam słuchawki system nie wykrywa 'Podpięto nowe (…) urządzenie dźwiękowe' - czy coś takiego
    2) jak podpinam słuchawki to słyszę dźwięk w słuchawkach i z głośników komputera
    3) jak podłączam słuchawki współlokatora jack w jack to jest to samo - więc to wina gniazda
    4) on ma słuchawki z zewnętrzną kartą dźwiękową podpinane przez USB, jak podpiąłem przejściówkę do portu USB słuchawki to dalej słyszałem ze słuchawek i głośników
    5) gniazdo wylatuje i się kręci, jest ruchome, ale nie mogę go wyjąć

co robić :( czy jest sposób by to naprawić? możliwe, że mam gwarancję (minęło 16 miesięcy od zakupu laptopa), ale rozumiem, że to wada mechaniczna i zauważą to
    znajomy polecał mi kupienie zewnętrznej karty dźwiękowej - niby w słuchawkach współlokatora (marki Steelseries) też jest zewnętrzna karta dźwiękowa i to nie pomogło

załączam zdjęcie jak wygląda sytuacja

Lenovo Y510P - Uszkodzenie portu Jack

0 3
  • Pomocny post
    #2 16 Maj 2015 12:44
    Elektronik96
    Poziom 17  

Można wymienić gniazdo, ale trzeba mieć trochę wprawy w posługiwaniu się lutownicą. Koszt samego gniazda to maksymalnie kilka zł. Oczywiście gwarancja tego nie obejmuje.

1
  • #3 16 Maj 2015 12:50
    czlowiek malpa
    Poziom 2  

Elektronik96 czy wiesz ile taka usługa kosztuje w serwisie? Bo lutownikiem nie jestem i nie chcę niczego zepsuć

0
  • #4 16 Maj 2015 14:30
    TomekxD
    Poziom 29  

Na forum nie wyceniamy napraw. Przejdz sie do jakiegos serwisu i zapytaj.

1