Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie TV do WIEŻY niecodziennym sposobem.

marcelzwierzak 16 Maj 2015 13:03 1152 12
  • #1 16 Maj 2015 13:03
    marcelzwierzak
    Poziom 5  

Mam dosyć nowoczesną plazmę LG, która niestety nie posiada analogowych wyjść audio, ani wejścia na jacka. Wieża ma wejście aux w postaci 2 chinchów. Teraz pytanie: Czy jeżeli podłączę wieżę do tv kablem chinch-eurozłącze, to czy dzwięk pójdzie wieżą, jeżeli telewizję mam podłączoną kablem antenowym, a eurozłącze w tv obsługuje av1?

0 12
  • Pomocny post
    #2 16 Maj 2015 13:10
    kokapetyl
    Poziom 43  

marcelzwierzak napisał:
    Czy jeżeli podłączę wieżę do tv kablem chinch-eurozłącze, to czy dzwięk pójdzie wieżą,

Tak.
    Tylko trzeba wybrać kabel gdzie jest na chinch opis "Audio- OUT"

1
  • #3 16 Maj 2015 13:14
    marcelzwierzak
    Poziom 5  

Nie bardzo rozumiem. Chinch idzie do wyjścia aux wieży, a euro do tv. Przy kupnie kabla zwrócić uwagę na to, żeby chinche były out?

Nie będzie problemu, jeżeli tv obieram z antenowego, a euro idzie przez av1?

0
  • Pomocny post
    #4 16 Maj 2015 13:20
    kokapetyl
    Poziom 43  

marcelzwierzak napisał:
    nie bardzo rozumiem. chinch idzie do wyjścia aux wieży, a euro do tv.

Chcesz puścić dzwięk z TV do wieży i dalej na głośniki, tak to pojmuję.
    Dlatego sygnał ma iść z TV do wieży , i chinch ma mieć "OUT" i podłączasz do wieży na wejście, a nie wyj.

1
  • #5 16 Maj 2015 13:22
    marcelzwierzak
    Poziom 5  

No to się zgadza.
    Teraz pytanie odnośnie wspomnianego wejścia antenowego i av1, czy nie będzie problemu.
    I drugie pytanie: czy jeżeli podłącze lapka kablem hdmi do tv, a tv do wieży w/w sposobem, to dźwięk z lapka pójdzie mi na głośnikach wieży?

0
  • #6 16 Maj 2015 13:29
    kokapetyl
    Poziom 43  

marcelzwierzak napisał:

teraz pytanie odnośnie wspomnianego wejścia antenowego i av1,

To wszystko zależy od tego, czy złącze SCART w TV jest "pełne"
    To znaczy, czy posiada wejścia i wyjścia, może to być różnie.

1
  • #8 17 Maj 2015 19:50
    Polon_us
    Poziom 41  

marcelzwierzak napisał:
    i drugie pytanie: czy jeżeli podlącze lapka kablem hdmi do tv, a tv do wieży w/w sposobem, to dzwiek z lapka pojdzie mi na glosnikach wiezy?

Jest to bardzo wątpliwe. Nie zdarza się, aby telewizor przenosił dźwięk z wejścia cyfrowego np. HDMI na swoje wyjście analogowe typu Scart. Wyjątkiem jest tu wyjście słuchawkowe.

0
  • #9 17 Maj 2015 20:02
    kokapetyl
    Poziom 43  

Polon_us napisał:
    Nie zdarza się, aby telewizor przenosił dźwięk z wejścia cyfrowego np. HDMI na swoje wyjście analogowe typu Scart

Jednak się zdarza. Mój TV przenosi ten sygnał .

0
  • #11 17 Maj 2015 20:12
    kokapetyl
    Poziom 43  

mihal2002 napisał:
    To pokaż tego LG

Ja nie powiedziałem, że mam LG.
    @Polon_us napisał "Nie zdarza się, aby telewizor przenosił dźwięk z wejścia cyfrowego np. HDMI itd." Jednak mój przenosi, a jest to Medion.

0
  • #12 18 Maj 2015 09:42
    Stanley_P
    Poziom 26  

Polon_us napisał:
    Jest to bardzo wątpliwe. Nie zdarza się, aby telewizor przenosił dźwięk z wejścia cyfrowego np. HDMI na swoje wyjście analogowe typu Scart. Wyjątkiem jest tu wyjście słuchawkowe.

kokapetyl napisał:
    Jednak się zdarza. Mój TV przenosi ten sygnał . <...> a jest to Medion.

Ja też mam jakiegoś chyba bardzo wyjątkowego Panasonica - wszystko co mu podłącze na wejścia cyfrowe, np. HDMI (np. laptopa, dekoder tv sat), a nawet USB (np. muzę z pendrive ;)) pojawia się na wyjściu Scart. Mam na myśli dźwięk rzecz jasna. Oczywiście fonia jest przekazywana do Scart także z wbudowanych tunerów telewizji, z aplikacji smart, np. YT, Ipli, strumieniowane przez DLNA, itd., etc. Jedyne co jak do tej pory odkryłem nie gra: funkcja Miracast (dublowanie ekranu, mirroring). Czyli jeśli sparuję z telewizorem np. tablet, telefon dźwięk jest tylko w głośnikach tv, w amplitunerze już słyszę tyko ciszę.

Co do samego połączenia Scart-->wieża (wzmacniacz, amplituner) można wykorzystać przejściówkę przedstawioną TUTAJ (link przykładowy), przełącznik koniecznie w pozycji OUTPUT, jak na zdjęciu. A potem standardowym kabelkiem chinch-chinch.

Można także próbować sposób bardziej niecodzienny: zewnętrzny przetwornik sygnału cyfrowego na analogowy (pewnie w tym LG jakieś wyjście optyczne lub koaksjalne jest). Np FiiO:
    http://www.headbeat.pl/produkt/fiio-d03k-d-03k
    lub też ponoć po wielokroć lepszy i odpowiednio cenniejszy:
    http://www.headbeat.pl/produkt/fiio-d07
    Aczkolwiek żadnego z powyższych nie miałem rękach. Może powiem tak: mój nieaudiofilski słuch jeszcze do nich nie dorósł. Póki co całkiem wystarcza mi przejściówka Scart-chinch za parę zł ;)

Pozdrawiam.

P.S. b. podobny temat np. tutaj:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3000832.html

EDIT
    P.S#2. W miejscu gdzie teraz stoi Panasonic, kiedyś stał kilkuletni obecnie Sharp (ale nie całkiem archaik, ma już wbudowany tuner DVB-T MPEG4; tymczasem powędrował do sypialni). Ów Sharp był podłączony identycznie do tego samego amplitunera przez Scart i odpowiednią przejściówkę. Słuchalem nie raz i nie dwa muzy np. z laptopa podlączonego do tv przez HDMI. Zatem wnioskuję, że "przenoszenie dźwięku" z wejść HDMI na Scart nie jest w telewizorach takie wyjątkowe.

0
  • #13 02 Mar 2017 16:32
    marcelzwierzak
    Poziom 5  

Jakoś mi się udało, ale już nie pamiętam jak, to zamykam.

0