Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Użytkownicy win8.1 - Jak mogę ograniczyć dzieciakom konta win 8.1

Mastrin1994 16 Maj 2015 14:34 837 12
  • #1 16 Maj 2015 14:34
    Mastrin1994
    Poziom 6  

Witam. Sprawa wygląda następująco. Mam komputer z windows 8.1 z którego korzysta trzech użytkowników, a mianowicie rodzic - administrator oraz dwoje dzieci. Rodzic chce aby ograniczyć konta dzieci do minimum, tj:

- każde dziecko ma swoją partycję o pojemności 200 GB i tylko do tej partycji ma dostać dostęp, nie może oglądać ani ingerować w pliki znajdujące się na innych partycjach czy należących do innych użytkowników.
    - Dzieci nie mogą wchodzić na strony internetowe dla pełnoletnich oraz na określone strony przez administratora, w szczególności na stronę League of Legends.
    - Dzieci nie mogą instalować gier i programów bez zgody administratora, a w szczególności League of Legends.
    - Trzeba tak zablokować konta dzieci aby w jakikolwiek sposób nie mogły namieszać w uprawnieniach czy w systemie.

Prosze pomóżcie mi to zrobić, bo ci mali spryciarze gdy raz ustawiłem ich jako konta dzieci w windows 8.1 i zmniejszyłem uprawnienia jakimś cudem rozpracowali to tak, że ustawili siebie jako administratorzy i mogli robić co chcieli :D

System jest obecnie po formacie, już wszystko poinstalowane na gotowo, tylko wprowadzić ograniczenia

EDIT. Zapomniałem dodać, że dla mnie to obojętne czy trzeba to zrobić w systemie czy jakimś programem, oby działało

0 12
  • Pomocny post
    #2 16 Maj 2015 14:48
    133182
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 16 Maj 2015 14:55
    alikatek
    Poziom 29  

Mastrin1994 napisał:
    Zapomniałem dodać, że dla mnie to obojętne czy trzeba to zrobić w systemie czy jakimś programem, oby działało

Zapomnij bo:
    Mastrin1994 napisał:
    gdy raz ustawiłem ich jako konta dzieci w windows 8.1 i zmniejszyłem uprawnienia jakimś cudem rozpracowali to tak, że ustawili siebie jako administratorzy i mogli robić co chcieli

Na każde zabezpieczenie jest sposób. Różnica między sposobami to czas, którego dziecko potrzebuje na jego obejście a ponoć masz "małych hakerów"

Bogdan K napisał:
    Polecam program WinGuard 2015 9.3.0.7

Jedna z prostszych do obejścia opcji.

0
  • #4 16 Maj 2015 15:28
    133182
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 16 Maj 2015 16:18
    Mastrin1994
    Poziom 6  

Wolałbym to zrobić sam, więc co powinienem zrobić?

0
  • #6 16 Maj 2015 16:29
    kun0
    Poziom 21  

@Mastrin1994 jeśli sam nie korzystasz z tej strony to opcja jest zablokować tą stronę w routerze, jeśłi na to pozwala, bo smartfony, tablety ... a tak to globalnie może być blokada, albo na dane sprzęty, ale pytanie czy to potrzebne.

:D:D Zablokuj również dostęp do elektrody dla nich..................... :D

Jak pisałeś jeśli sobie sami przypisali status administratora to już będziesz musiał się trochę postarać. Bo mogą nie koniecznie rozpracowywać dostęp do swojego kąta, ale jak rozpracują (hasło) do twojego konta to już będą w stanie sporo odkręcić. A to że im nie powiesz to nie wiele zmieni :D

Bardziej upatruje zewnętrzny program, ale który to już nie powiem.
    A w jakim mniej więcej wieku są dzieciaki ?

Ciekawe co inni zaproponują, to może napisz jakie zabezpieczenie sam wprowadziłeś aby nie dublować podpowiedzi i sprawdzić mniej więcej na jakim poziomie są mali hakerzy :D

EDIT: Jedno jeszcze, ale część gier nie koniecznie trzeba instalować, wystarczy że zainstalują na innym PC skopiują na pendrive i potem do siebie na konto, albo będą grać z pendrive. Bo się będą już logować przez internet na swoje konta....
    Więc będzie ciekawa sytuacja

0
  • #7 16 Maj 2015 16:35
    Mastrin1994
    Poziom 6  

nie moge nic zrobic z routerem bo robie tego kompa dla kogoś :P
    dzieciaki w 1 gimnazjum

0
  • #8 16 Maj 2015 16:49
    alikatek
    Poziom 29  

Bogdan K napisał:
    Tak to przynieś do mnie swojego kompa zobaczymy , czy jest jedna z prostszych metod.

Zapraszam :P
    Mastrin1994 napisał:
    dzieciaki w 1 gimnazjum

To już nie dzieciaki. Trudno będzie :P
    Najprościej: zainstaluj jakiś archaiczy windows albo linux to o grach będą mogli zapomnieć.
    Blokadę stron iternetowych na komputerze można zrobić przez program COMODO Security.

0
  • #9 16 Maj 2015 16:56
    Brodi
    Poziom 28  

Jeśli masz fizyczny dostęp do komputera to wszystko obejdziesz. I nie ważne czy linux windows osx, jedynie pełne szyfrowanie np truecryptem nie obejdziesz, ale zawsze możesz skasować dysk i udawać głupiego że się popsuło.
    Zamknij kompa w szafie pod kluczem, hasło bios, klawiatura i mysz bezprzewodowa i gotowe.

Co do blokady stron i gierek online to przez proxy i vpn też chyba wszystko obejdą. Ale można próbować ustawić na sztywno własne proxy i dns.

Ktoś poleci jakiś soft do monitorowania pracy na kompie? Później możesz przejrzeć co kto robił.

Kup kamerkę HD, ustaw tak żeby nagrywała ekran i użyszkodnika przy kompie. Wielki brat patrzy i nikt już niczego się nie wyprze :]
    A tak na serio to jako rodzic już poległeś, jak będziesz kontrolował co dzieci robią w szkole i u kolegów? Za moich czasów było takie coś, skórzane, długie na ponad metr, szerokie na kilka cm i skuteczne jak cholera :]

0
  • #10 16 Maj 2015 17:05
    alikatek
    Poziom 29  

Brodi napisał:
    Kup kamerkę HD,

Kamee można zasłonić :P
    Brodi napisał:
    o do blokady stron i gierek online to przez proxy i vpn też chyba wszystko obejdą. Ale można próbować ustawić na sztywno własne proxy i dns.

Na mnie próbowali, ale w tydzień sobie poradziłem :P (miałem wtedy 13lat)
    Brodi napisał:
    A tak na serio to jako rodzic już poległeś

Bardzo słusznie, to już nie dzieci tylko "młodzi dorośli" a próby kontrolowania ich oddalą was skutecznie od siebie.
    Brodi napisał:
    jak będziesz kontrolował co dzieci robią w szkole i u kolegów?

urządzenie o nazwie LG KizOn-podsłuchuje i podaje pozycje dziecka-ośmiolatek może by się nabrał (buahahahah)
    Brodi napisał:
    Za moich czasów było takie coś, skórzane, długie na ponad metr, szerokie na kilka cm i skuteczne jak cholera :]

Na mnie użyli w sumie trzy razy. Skuteczość potwierdzona, ale teraz jakbyś pobił dziecko (a one mają więcej oleju w głowie i zgłoszą to np na policję) to masz kuratora i sprawę sądową. Znam gościa, któremu rodzice zabrali Gameboya (taka stara konsola) to zadzwonił do MOPSu. Były jaja jak berety.
    Mastrin1994 napisał:
    w szczególności na stronę League of Legends

Dlaczego akurat nie lubisz LeagueOfLegends? Fajna gierka;)
    OFFTOP STOP!!

0
  • #11 16 Maj 2015 17:08
    Mastrin1994
    Poziom 6  

Czytajcie uważnie, ja tego kompa robie dla kogoś i to nie ja jestem rodzicem :D mam 21 lat i na razie nie zamierzam nim być :D

Narazie pobrałem jakiś program Beniamin po polsku, podobno całkiem nieźle sobie radzi

0
  • #12 16 Maj 2015 17:16
    alikatek
    Poziom 29  

Mastrin1994 napisał:
    obie dla kogoś i to nie ja jestem rodzicem

To gratuluję temu komuś... Pokaż mu ten temat jeżeli możesz. Bedzie ubaw.
    Brodi napisał:
    Jeśli masz fizyczny dostęp do komputera to wszystko obejdziesz

Racja. Komputer w sejfie rozwiąze problem:
    Brodi napisał:
    ? Później możesz przejrzeć co kto robił.

historia przeglądarki, ale do wykasowania jest więc to niezbyt wiarygodne źródło.
    kun0 napisał:
    wystarczy że zainstalują na innym PC skopiują na pendrive i potem do siebie na konto, albo będą grać z pendrive.

Nie wszystkie gry działają w ten sposób. Większość jednak działa.

Dodano po 1 [minuty]:

Z takim zablokowaniem strony raczej sobie nie poradzą.
    http://www.pcworld.pl/news/384285/Jak.zablokowac.strone.internetowa.html

0
  • #13 16 Maj 2015 17:16
    Mastrin1994
    Poziom 6  

No to widze ze temat srednio latwy do zrealizowania haha :D no nic, ale dzieki za rady

0