Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Seat Codroba - Nie działa centralny zamek z kluczyka

16 May 2015 15:54 2532 8
  • Level 14  
    Witam
    mam problem z centralnym zamkiem w Seacie Cordoba mianowicie nie reaguje na kluczyk itp.

Zamek jest tam pneumatyczny , po podłączeniu aku słychać ze pompka działa ale niestety zero reakcji na jakimkolwiek zamku.
    Przy zamku od strony kierowcy jest wtyczka na której caly czas mam 2x +12 i masa na której pojawia się + po zamknieciu lub otwarciu.

Gdzie znajduje się jakis sterownik tymi zamkami ? od czego zacząc szukanie powodu niedomagania centralki ?
  • Level 41  
    Próbowałeś kodować kluczyk?
  • Level 14  
    Nie próbowałem - jak to się robi i czy jest konieczne ?
  • Level 14  
    Nie wiem czy kodowanie mnie dotyczy ponieważ tam nie ma pilota - jest tylko centralny z kluczyka .
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Prawdopodobnie pompka do wymiany lub naprawy. Nie ma tam innego sterowania, wszystko masz w pompce.
  • Level 14  
    OK w takim razie wymontuje ją i sprawdzę bo ona sama w sobie się włącza (słychać) jednakże nie ma zadnej reakcji na zamykanie i otwieranie z kluczyka itp.
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    A to już inny problem, szczelności instalacji pneumatycznej, wystarczy, że jeden przewód będzie zdjęty lub uszkodzenie jednego siłownika i cała instalacja jest do kitu.
  • Level 14  
    MUsze sie tej instalacji przyjeć po zawsze miałem styczność z zamkami sterowanymi elektrycznie jak w oplu i widze ze ten pneumatyczny wynalazek wymaga dokladniejszego zbadania.
    Rozłączę poszczegolne drzwi przy pompce jesli się da i w ten sposob moze znajdę nieszczelność.