Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Codroba - Nie działa centralny zamek z kluczyka

zamela 16 Maj 2015 15:54 1059 8
  • #1 16 Maj 2015 15:54
    zamela
    Poziom 14  

Witam
    mam problem z centralnym zamkiem w Seacie Cordoba mianowicie nie reaguje na kluczyk itp.

Zamek jest tam pneumatyczny , po podłączeniu aku słychać ze pompka działa ale niestety zero reakcji na jakimkolwiek zamku.
    Przy zamku od strony kierowcy jest wtyczka na której caly czas mam 2x +12 i masa na której pojawia się + po zamknieciu lub otwarciu.

Gdzie znajduje się jakis sterownik tymi zamkami ? od czego zacząc szukanie powodu niedomagania centralki ?

• #2 16 Maj 2015 22:43
    sebap
    Poziom 39  

Próbowałeś kodować kluczyk?

• #3 16 Maj 2015 22:50
    zamela
    Poziom 14  

Nie próbowałem - jak to się robi i czy jest konieczne ?

• #5 16 Maj 2015 23:12
    zamela
    Poziom 14  

Nie wiem czy kodowanie mnie dotyczy ponieważ tam nie ma pilota - jest tylko centralny z kluczyka .

• #6 16 Maj 2015 23:14
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Prawdopodobnie pompka do wymiany lub naprawy. Nie ma tam innego sterowania, wszystko masz w pompce.

• #7 16 Maj 2015 23:29
    zamela
    Poziom 14  

OK w takim razie wymontuje ją i sprawdzę bo ona sama w sobie się włącza (słychać) jednakże nie ma zadnej reakcji na zamykanie i otwieranie z kluczyka itp.

• #8 16 Maj 2015 23:33
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

A to już inny problem, szczelności instalacji pneumatycznej, wystarczy, że jeden przewód będzie zdjęty lub uszkodzenie jednego siłownika i cała instalacja jest do kitu.

• #9 16 Maj 2015 23:42
    zamela
    Poziom 14  

MUsze sie tej instalacji przyjeć po zawsze miałem styczność z zamkami sterowanymi elektrycznie jak w oplu i widze ze ten pneumatyczny wynalazek wymaga dokladniejszego zbadania.
    Rozłączę poszczegolne drzwi przy pompce jesli się da i w ten sposob moze znajdę nieszczelność.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME