Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki ruter wybrać?accesstel mvh650?

figox 16 Maj 2015 17:48 618 2
  • #1 16 Maj 2015 17:48
    figox
    Poziom 2  

Witam,
    pytanie skierowane do matek451.
    Mieszkam w miejscowości Kruklanki w województwo Warmińsko -mazurskie.Chcialbym skorzystać z pakietu nc+ Tv z internetem z Orange  za 79zl.
    Mieszkam w domu gdzie sa 4kondygnacje i chciałbym by internet był na wszystkich poziomach silny.Liczba urządzeń które czasami chciałbym podłączyć to ponad 10(komputer,laptop,telefony itp).
    Miałem  możliwość pożyczenia zestawu z Orange od znajomego, był to ruter mobilny LTE,podłączyłem także do niego antenę wypożyczona z Orange,lecz sygnał odbierałem tylko w zasięgu owego rutera na poziomie środkowym gdzie sie znajdowałem,nawet nie we wszystkich pomieszczeniach.Ruter który pożyczyłem to ruter przenośny i dla mnie samego to nie byłby duży problem go ze sobą nosić po domu,lecz ponieważ wynajmuje dom pod turystykę to każdy by chciał mieć dobry internet niezależnie gdzie przebywa.Predkosci,ktore uzyskałem to download miedzy 4-5 Mb/S i upload do 1Mb/S
    Obecnie posiadam internet z firmy"INM Mazury",mam 2 rutery jeden na 2 kondygnacji,drugi na 4 kondygnacji.Sa to rutery TP LINK.
    Owszem internet jest wszędzie,lecz bardzo wolny i gdy podłączę kilka urzadzen4-5 to katastrofa i wszyscy narzekają ze sie nie da nawet poczty sprawdzić.
    Gdy korzystam sam i podłączę 1komputer to na wszystkich kondygnacjach prędkości osiągają:download miedzy 1-2Mb/s a upload do max 0,45Mb/S.
    Byłem w Orange i doradzają mi kupić axcesstel MVH650,ale z tego co czytam na waszym forum to kompletna pomyłka.
    Widzę porady na temat konkretnych modeli routerów ale czy one bedą rownież odpowiednie dla mnie?Gdzie je zakupić i jaki to byłby koszt?Czy jak wezmę ruter z pakietu nc+ (telewizja+internet z Orange )to mogę kartę przełożyć kartę z tego rutera do tego odpowiedniego i bedzie ok?A wtedy ruter Orange wyrzucić?Jak stworzyć cała sieć w domu?Obecnie mam 1ruter główny i ten łączy sie z drugim.
    Prosze o poradę.
    Pozdrawiam.

0 2
  • #2 16 Maj 2015 18:33
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Pytanie jaki limit danych w tym internecie Orange z nc+? jeśli 30GB to czy ci wystarczy? Zasięg 3G Orange zapewnia BTS NetWorks Kurklanki 365/4. działa na nim UMTS2100 z HSPA+DC do 43,2Mb/s oraz UMTS900 z HSPA+ do 21,6 Mb/s. Jak masz daleko do niego? Oczywiście ci idioci z Orange robią cię w bambuko proponując MVH650. Ten router na 3G działa w HSPA do 14,4Mb/s więc nie wykorzystasz UMTS2100 z DC.Podziękuj im za takie rady. Ze sprzętu tylko MF283+ jest wart uwagi. Ewentualnie wziąć ten mobilny Airbox lub MF910 i sprzedać. Warto wziąć też tablet Lenovo Yoga 2, tylko nie MVH650. To nic nie wart złom. Kolejna sprawa to poziom sygnału 3G. warto pokusić się o połączenie na UMTS2100 z DC. Jeśli do BTS-a daleko to potrzebna antena kierunkowa na 2100MHz dla jego poprawy. Jaki poziom sygnału miałeś na testach i czy łączyłeś się z HSPA+DC na UMTS2100 czy na UMTS900 z HSPA+ ? Jesli weźmiesz te 30GB to dokup za 9,99 szczęśliwe godziny 0-12 czyli internet bez limitu od północy do południa. Koszt 9,99 zł. Na koniec sieć domowa. Jeśli ma być dobrze to na każde piętro po 1xAP + router główny. Połączone z routerem po LAN lub transmiterami PLC po sieci energetycznej. Jako router główny np. B315s-22 lub zestaw modem+router USB z nim zgodny. Modem E3372 HiLink i do tego np. WR-3600, WR-4300 z softem Gargoyle.

0
  • #3 16 Maj 2015 22:46
    figox
    Poziom 2  

Dziękuje za odpowiedz,zbiore wszystkie informacje o których piszesz(bo przyznam ze nie wszystkie terminy sa mi znane) i sie odezwę.
    Pozdrawiam.

0
  Szukaj w 5mln produktów