Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PIC32mx575 - Błąd podczas debugowania

cyber90 16 Maj 2015 19:11 1398 5
  • #1 16 Maj 2015 19:11
    cyber90
    Poziom 15  

Podczas debugowania programu wyskakuje taki błąd:

The target device is not ready for debugging. Please check your configuration bit settings and program the device before proceeding. The most common causes for this failure are oscillator and/or PGC/PGD settings.

Oto schemat połączenia:
    PIC32mx575 - Błąd podczas debugowania

Elementy mam bardzo blisko siebie na płytce i teraz znalazłem że jest zwarcie na pinach OSC1 i OSC2, czy to może być powodem? Podczas debugowania procesor korzysta z zewnętrznego oscylatora który jest widoczny na schemacie? Procesor jest nowy także bity konfiguracyjne nie były przestawiane.

0 5
  • #2 16 Maj 2015 19:29
    Marek_Skalski
    Moderator Projektowanie

To od Ciebie zależy z którego oscylatora korzysta MCU.
    Błąd najpewniej jest spowodowany brakiem zdefiniowanych rejestrów konfiguracyjnych. Zaprogramować układ możesz przez PGx1 lub PGx2, ale debugowanie musi być na tej samej parze, którą ustawiłeś w konfiguracji; PGD1/PGC1 lub PGD2/PGC2. Jeżeli nie zdefiniowałeś konfiguracji, to domyślnie jest ustawione PGD1/PGC1.
    Konfigurację definiujesz tutaj: Window -> PIC Memory Views -> Configuration Bits.
    Jak już wszystko ustawisz, to generujesz treść (Generate Source Code to Output), następnie zaznaczasz wszystko, kopiujesz i wklejasz do właściwego pliku. Możesz do main.c, a możesz do config.h, który includujesz do projektu i main.c.

0
  • #3 16 Maj 2015 21:28
    cyber90
    Poziom 15  

Rozumiem że wystarczy dopisać:

#pragma config DEBUG = ON
    #pragma config ICESEL = ICS_PGx2

0
  • #4 18 Maj 2015 16:38
    cyber90
    Poziom 15  

za co odpowiada bit?:
    #pragma config FNOSC = PRIPLL // Oscillator Selection

0
  • #5 18 Maj 2015 18:08
    dondu
    Moderator Mikrokontrolery Projektowanie

cyber90 napisał:
    za co odpowiada bit?:
    #pragma config FNOSC = PRIPLL // Oscillator Selection

Za to:
    cyber90 napisał:
    Oscillator Selection

a konkretnie:
    cyber90 napisał:
    PRIPLL

Primary PLL

Table 6-2: Clock Selection Configuration Bit Values: http://ww1.microchip.com/downloads/en/DeviceDoc/61112H.pdf

+ sprawdź jak zdefiniowany jest PRIPLL i już będziesz wiedział.

0
  • #6 18 Maj 2015 18:23
    cyber90
    Poziom 15  

W takim razie mam takie pytanie, bo już nie wiem czy analizator działa źle czy procesor jest uszkodzony. Jaka jest domyślna wartość oscylatora? Jeżeli nie ustawiam żadnych bitów konfiguracyjnych dla głównego oscylatora i peryferii oraz nie ustawiam żadnego preskalera w rejestrach SPI to analizator pokazuje mi że pracuję z częstotliwościa (CLK) 2 MHz. Czy ta częstotliwość jest odpowiednia dla domyślnych ustawień?

0