Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vw passat b5 1.8 20v 125km 99r. brak kompresji

16 Maj 2015 22:57 2727 3
  • Poziom 12  
    Witam,mam problem z passatem a dokładnie z kompresją.Otóż problem polega na tym że pewnego dnia samochód odpalił normalnie ale po 5 sekundach zgasł i na tym się skończyło.Przy próbie ponownego odpalenia zaczął kręcić tak jakby miał powykręcane świece.Gdy zmierzyłem sprężanie wyszło: 1 cylinder 4 bar, 2-2,3-2,4-4,czyli kompresji brak.Zacząłem więc od sprawdzenia rozrządu- wszystko ok. potem zdjąłem głowicę i nadal nic nie widać,zawory i gniazda całe.Odwróciłem więc głowicę i do każdej komory nalałem benzyny.paliwo zeszło ale po ok.1 godz.więc chyba to nie to. Cylindry wyglądają też na całe bez rys i progów,a poza tym do nich też nalałem benzyny paliwo trzymało prawie cały dzień więc chyba to też nie to.Uszczelka też bez uszkodzeń.Proszę o pomoc bo brak mi już pomysłów.Za wszelkie podpowiedzi będę wdzięczny.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 30  
    Ciśnienie oleju do sprawdzenia bo ma ono wpływ na zmienna fazę rozrządu umieszczona na walku ssacym, i ogolnie kolo zmiennej fazy.
  • Poziom 2  
    kolego automar91 napisz czy i jak uporałeś się z tym problemem.
    Ja mam podobny. Auto zgasło podczas jazdy na wysokich obrotach. brak kompresji, mechanik odkręcił czujnik ciśnienia oleju by wkręcić ciśnieniomierz, z pod czujnika trysną olej i po tym auto odpaliło. Jeżdżę nim już ponad dwa miesiące po tej awarii. Mam wrażenie że trochę brakuje mu mocy i na obrotach po wyżej 2,5tyś 3tyś silnik pracuje jak w traktorze. Mechanik rozkłada ręce.
  • Poziom 25  
    Do przejrzenia zawór w pompie oleju, a najlepiej wymienić pompę na nową. Za duże ciśnienie oleju podstawia popychacze zaworowe.