Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

A.C. Ryan vs Kino dom. Pioneer - brak audio

darson76 17 Maj 2015 02:22 1410 18
  • #1 17 Maj 2015 02:22
    darson76
    Poziom 8  

Witam.
    Mam problem z dźwiękiem z odtwarzacza multimedialnego A.C. Ryan. Podłączyłem kablem typu chinch z wyjścia "out" na odtwarzaczu A.C. Ray do kina domowego, do wejścia "in" i nie mam dźwięku. Próbowałem wszystkie wejścia , nr 1 i 2 , ale nie działa żadne z nich. Gdy przełączę na tuner lub dvd wszystko jest ok.
    Nie wiem, co może być powodem, gdyż logicznie rzecz biorąc powinno być dobrze.
    W załączeniu zdjęcia paneli z gniazdami.
    Poproszę o jakieś porady, co i jak sprawdzić.
    Dodam jeszcze, że zamówiłem kable optyczne, ale nie wiem, czy będą działać.
    Pozdrawiam.

0 18
  • Sklep HeluKabel
  • #2 17 Maj 2015 03:16
    sosarek

Poziom 43  

Połączenie powinno działać, jakie masz ustawienia audio odtwarzacza - przypadkiem cyfrowe nie jest domyślne?
    Kablem optycznym uzyskasz dźwięk cyfrowy wielokanałowy i jest to lepsze rozwiązanie.

0
  • #3 17 Maj 2015 12:21
    darson76
    Poziom 8  

No niestety, nie działa. Ustawienia są takie, że "audio 1" to jest analog, bo pojawia się napis "ana", a "audio 2" chyba cyfra, choć nic nie jest napisane.
    Tu jest nawet instrukcja z Elektrody : https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2473917.html
    Chodzi mi o to, że nie mam odbiornika tv i chcę puścić sygnał audio z A.C Rayan na głośniki Pioneera, a obraz oglądać sobie na laptopie.
    I wczoraj podłączyłem kabel z gniazda "slave port" odtwarzacza przez usb, z tym, że zarówno obraz jak i dźwięk miałem na laptopie. Pioneer nie podaje sygnału audio z odtwarzacza na głośniki.
    Kilka dni potrwa, zanim dostanę kable optyczne, ale zastanawia mnie, dlaczego teraz nie działa ? Czy to kwestia ustawień Pioneera ?

0
  • #4 17 Maj 2015 19:20
    Polon_us
    Poziom 41  

Pytanie zasadnicze - w tym urządzeniu Ryan wyjście audio ustawione jest na wyjście analogowe?

Te urządzenie ma stosowne menu. Proszę to sprawdzić.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #6 21 Maj 2015 01:53
    Polon_us
    Poziom 41  

Kolega nie podał modelu tego urządzenia i przejrzałem instrukcję podobnego modelu, ale nie tego, co kolega podał. W tej instrukcji faktycznie nie ma wyboru źródła wyjściowego sygnału audio.

Sadzę, że to kwestia ustawień Pioneera. Można by to zweryfikować podłączając inne urządzenie do jego wejść analogowych. Pytanie tylko, czy warto z tym "walczyć".
    Oba urządzenia mają wejścia/wyjścia cyfrowe i lepiej pójść tą drogą.

Zastawia mnie jedno ...

darson76 napisał:
    Kilka dni potrwa, zanim dostanę kable optyczne, ...

Dlaczego kolega zamówił te kable?
    Pioneer i Rayan mają odpowiednie wejście i wyjście cyfrowe typu Coax (koaksjalne), które wystarczy połączyć zwykłym kablem CINCH.

Funkcjonalnie to jest to samo, co połączenie optyczne. Także mam wątpliwości, co do zasadności kupna przewodów optycznych.

Także sugerowałbym połączenie tych gniazd i włączenie w Pioneer odpowiedniego wejścia. Wzmacniacz ustawić na tryb cyfrowy, o ile automatycznie tego nie robi.

0
  • #7 21 Maj 2015 22:22
    darson76
    Poziom 8  

Dziękuje za porady. Nie wiem jednak, o którym wejściu w Pioneerze kolega pisze ? Digital video ? Sprawdziłem - również i to nie działa. W Pioneerze mam wybór: Audio 1 lub audio 2, tuner, DVD. Jak pisałem wcześniej, audio 1 to analog, więc domyślnie 2 to cyfra. Nie działają żadne z nich. Nie mam co podłączyć w zastępstwie. Jestem za granicą.
    Kable optyczne mają lepsze parametry niż "druty" :) Dlatego zamówiłem.
    Pewnie ja nie dosłyszę różnicy, ale podobno jest.
    Mój model to AC Ryan Playon, dokładnie taki jak w linku :
    http://pl-pl.forum.ibood.com/products/5444-od..._playon_full_hd_z_2_tb_hdd_i_wireless_dongle/

0
  • #8 22 Maj 2015 01:24
    Polon_us
    Poziom 41  

darson76 napisał:
    Kable optyczne mają lepsze parametry niż "druty"

Z tym byłbym polemizował, ale to teraz nie ma znaczenia.
    darson76 napisał:
    Jak pisałem wcześniej, audio 1 to analog, więc domyślnie 2 to cyfra.

Tego też nie byłbym tak pewien, zależy to od ustawień kina.
    darson76 napisał:
    o którym wejściu w Pioneerze kolega pisze ? Digital video ?

Tak, miałem na myśli wejście oznaczone Digital In Video 2.
    darson76 napisał:
    Nie działają żadne z nich.

Czy w ustawieniach kina kolega zmienił przypisanie do tego wejścia?
    Proszę zobaczyć stronę 31 instrukcji i zmienić przypisanie na "Input Coaxial".
    Cały czas piszę o połączeniu cyfrowym "drutami".

Również sugerowałbym wykonać połączenie innymi przewodami. Jest możliwe, że te obecnie używane, są uszkodzone. To również trzeba rozważyć.

0
  • #9 24 Maj 2015 13:28
    darson76
    Poziom 8  

Niestety, wiele razy próbowałem zmienić w ustawieniach kina domowego, ale po wejściu w "system" i "audio 1" czy "video 2" nie ma możliwości zmiany jakichkolwiek ustawień. W ogóle nie pojawia się opcja wyboru pomiędzy wejściami coaxial a optical. Dziwne, bo rzeczywiście w instrukcji jest taka możliwość. Nie wiem, co jeszcze mógłbym sprawdzić ?
    Kable są w miarę nowe.

0
  • #10 24 Maj 2015 13:59
    Polon_us
    Poziom 41  

Można spróbować przywrócenia do ustawień fabrycznych - str. 112 instrukcji.

Nawet zwykłe odłączenie od gniazdka zasilającego na kilka-kilkanaście minut może być pomocne.

0
  • #11 05 Lip 2015 14:32
    darson76
    Poziom 8  

Witam.
    Byłem na urlopie i nie pisałem jakieś czas.
    Przyszły kable optyczne, podłączyłem i ... nie działa :/
    Zmieniłem w ustawieniach Pioneera w wejściach Audio 1 na "optical" lub "analog" w zależności jakiego kabla używałem, ale dalej nic.
    Próbowałem także wejścia Video 2 ale efekt ten sam.
    Restartowałem również ustawienia według instrukcji.
    Pomyślałem więc, że może nie dochodzi sygnał z laptopa do A.C Ryana ?
    Po podłączeniu w lapku do USB a w Ryanie do wejścia z boku, pokazuje mi się na laptopie zawartość dysku A.C. Ryan. Działa także przesyłanie plików, ale nie mam żadnej informacji, że sygnał audio przechodzi.
    Czy można to jakoś sprawdzić ?

0
  • #12 07 Lip 2015 09:31
    Polon_us
    Poziom 41  

darson76 napisał:
    Przyszły kable optyczne, podłączyłem i ... nie działa :/

Hmm, trzeba również rozważyć, że kino "bruździ". Co prawda kolega napisał
    darson76 napisał:
    Gdy przełączę na tuner lub dvd wszystko jest ok.

Ale to są urządzenia wbudowane w kino. W jednym z wpisów zasugerowałem
    Polon_us napisał:
    Można by to zweryfikować podłączając inne urządzenie do jego wejść analogowych.

Czy kolega to zrobił lub ma możliwość wykonania tego testu? Można laptop podłączyć bezpośrednio do wejść analogowych kina z wyjścia słuchawkowego.

I jeszcze refleksja mnie naszła po ponownym przeczytaniu całego wątku:
    darson76 napisał:
    Chodzi mi o to, że nie mam odbiornika tv i chcę puścić sygnał audio z A.C Rayan na głośniki Pioneera, a obraz oglądać sobie na laptopie.

Do czego potrzebny jest player Rayan w takiej sytuacji?
    Na laptopie kolega ogląda film, a dźwięk z laptopa bezpośrednio do kina.
    Player w takiej sytuacji jest zbędny moim zdaniem. Jeśli jest inaczej, to proszę dokładnie objaśnić.

0
  • #13 07 Lip 2015 21:20
    darson76
    Poziom 8  

Czy wyrażenie "kino bruździ" oznacza że nie działa ? Coś uszkodzone ? Ale na wszystkich wejściach ? Ostatnio założyłem słuchawki i po wyborze "analog" słyszałem szum który znikał gdy zmieniłem ustawienie.
    W A.C. Ryan mam dysk 2 Tb, a na nim filmy oraz muzykę. Laptop ma 17'' i może spokojnie "udawać" tv ;) Stąd pomysł, by oglądać na laptopie a słuchać przez porządne głośniki.
    Powtarzam, że wkładając płytę do kina wszystko jest ok, sprzęt gra. Tak samo gdy przełączę na radio.
    Wcześniej nie doszukałem dokładnie + nieznajomość sprzętu i we wcześniejszych postach pisałem, że nie mam możliwości zmiany ustawień po wejściu w menu.. Teraz jednak dokładnie przetłumaczyłem te punkty i zmieniam ustawienia na odpowiednie do stosowanych kabli.
    Nie mam za bardzo sposobu puszczenia sygnału z laptopa innym wejściem niż USB, bo nie mam przejściówki z "małego jacka" na audio. Innych urządzeń również nie posiadam. Mógłbym wykorzystać telefon, ale potrzebny jest kabel ... :)
    W każdym bądź razie dziękuję za porady.

0
  • #14 08 Lip 2015 05:05
    Polon_us
    Poziom 41  

Przez "bruździ" miałem na myśli możliwe kłopoty kina z sygnałem audio dostarczanym z zewnątrz do gniazd wejściowych owego urządzenia.

Jeżeli kolega nie ma przejściówek, aby podłączyć laptopa bezpośrednio do kina, to proszę zrobić inny test:

- do kina - do jego wejść analogowych podłączyć przewód(y) CINCH
    - przełączyć kino na dane wejście analogowe
    - przyłożyć palec do drugiego końca przewodu CINCH
    - powinno być słyszalne "brumienie" głośnika - to jest prawidłowy objaw w takim przypadku.

darson76 napisał:
    Laptop ma 17'' i może spokojnie "udawać" tv

Z czystej ciekawości. Jak kolega przesyła sygnał video z tego playera na ekran laptopa?

0
  • #15 08 Lip 2015 19:49
    darson76
    Poziom 8  

darson76 napisał:

I wczoraj podłączyłem kabel z gniazda "slave port" odtwarzacza przez usb, z tym, że zarówno obraz jak i dźwięk miałem na laptopie.

Laptop widzi Playera jako dysk i odtwarzam co chcę. Używam kabla jak w załączniku.
    Gdy dawniej podłączałem Playera do TV, po menu poruszałem się za pomocą pilota.
    Pamiętam, że podłączałem kiedyś chinch-ami audio z Playera do mini wieży i działało.
    Więc problem tkwi w Pioneerze niestety. Czy możliwe, że brak podłączenia odbiornika tv odcina sygnał audio ?
    Zrobiłem ten test- zwarłem palcem i w głośnikach słychać buczenie. Tym bardziej jestem więc zdziwiony ?

0
  • #16 09 Lip 2015 05:22
    Polon_us
    Poziom 41  

darson76 napisał:
    Więc problem tkwi w Pioneerze niestety.

darson76 napisał:
    Zrobiłem ten test- zwarłem palcem i w głośnikach słychać buczenie.

Nie zgodzę się z tym, że Pioneer jest problemem. Reaguje na test jak najbardziej poprawnie. Stąd wniosek, że nie dostaje sygnału z tego playera.
    A kolega chyba sam odpowiedział sobie na przyczynę problemu:
    Kiedyś ..
    darson76 napisał:
    Gdy dawniej podłączałem Playera do TV, po menu poruszałem się za pomocą pilota.
    Pamiętam, że podłączałem kiedyś chinch-ami audio z Playera do mini wieży i działało.

Teraz ...
    darson76 napisał:
    Laptop widzi Playera jako dysk i odtwarzam co chcę.

Mogę tylko domniemywać, że włączenie filmu w sytuacji j/w nie włącza układów wyjściowych audio/video tego urządzenia. Stąd brak sygnału na wyjściu audio.
    Player (a właściwie jego dysk) pracuje jako zewnętrzna pamięć komputera.

Można by to sprawdzić mając dostęp do telewizora:

Test 1 - włączyć dany film z poziomu obsługi playera
    Test 2 - włączyć dany film na playerze z podłączonego laptopa

I kwestia wyjaśni się, czy przy teście 2 obraz/dźwięk pojawią się w telewizorze.
    Niestety nie posiadam takowego urządzenia, a sama instrukcja milczy na temat sterowania playera z podłączonego komputera.

Prawdopodobnie skończy się wykorzystaniem gniazda słuchawkowego laptopa, jak już to było sugerowane uprzednio.

I na koniec, tak na wszelki wypadek, niech kolega sprawdzi działanie klawisza "Mute". Może dźwięk jest wyciszony? :)

0
  • #17 09 Lip 2015 22:37
    darson76
    Poziom 8  

Witam.
    Dzięki za odpowiedź. "Mute" nie działa - pisałem, że odtwarzam płyty :)
    To ciekawe z technicznego punktu widzenia. Elektronik ze mnie żaden, ale domyślam się, że jakiś procesor ? może blokować wyjście sygnału ?
    Ale czy sam fakt podłączenia odbiornika powoduje odblokowanie, czy pojawienie się obciążenia ? na gnieździe ? Może można to jakoś obejść ?
    Właściwie to już znalazłem (chyba) wyjście z sytuacji ;)
    Podłączę to : http://www.digitaltrends.com/media-streamer-reviews/hp-wireless-audio-review/#/3
    Oczywiście o wynikach poinformuję.
    Dziękuję jeszcze raz za zajęcie się tematem.
    pozdrawiam
    Darek

0
  • #18 10 Lip 2015 02:33
    Polon_us
    Poziom 41  

darson76 napisał:
    Ale czy sam fakt podłączenia odbiornika powoduje odblokowanie, czy pojawienie się obciążenia ? na gnieździe ?

Wg mnie, istotne jest, jak włączenie filmu zostało zainicjonowane - menu playera czy z podłączonego laptopa. Pisałem przecież powyżej.
    A czy TV jest podłączony do gniazda to nie ma znaczenia. Takie jest moje zdanie.

Powodzenia z tym bezprzewodowym audio :_)

0
  • #19 07 Sie 2015 13:48
    darson76
    Poziom 8  

Witam ponownie.
    Sprzęt (Pioneer) ślicznie odtwarza wszystkie funkcje po podłączeniu HP Wireless Audio.
    Można zamknąć temat.
    Pozdrawiam.
    Darek

0